Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem hagy lassan már élni sem,...

Nem hagy lassan már élni sem, a tanárnő meg neki ad igazat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van az osztályban egy csaj,akit mindenki utál,és én megsajnáltam,hogy egyedül van folyton,és megkérdeztem,hogy miért sír (mert elsírta magát,mert beszólogattak a többiek neki),és azt hiszem ez volt életem egyik legnagyobb hibája. Azóta naponta többször ír rám,hogy hogy vagyok,kacsintós smiley-kat küld,és képeket amiket a kertjükben fotózott. Az iskolában egy perc nyugalmam sincs tőle,leülök olvasni,odaül mellém,megkérdezi,hogy akarnék e vele találkozni,vagy hogy menjünk el ide meg oda. Valakivel beszélgetek,odaáll szinte a számba,és nem veszi észre magát,mikor direkt abbahagyjuk a beszélgetést,még akkor sem. Az utolsó alkalom az volt,hogy a barátommal beszélgettem,és pont egy kínos történetet meséltem neki,erre odajött hozzám,és a keze szinte már hozzáért a kezemhez,erre mondom,hogy nekünk most mennünk kell,és elkezd jönni utánunk,konkrétan a sarkamban van,majd hátraordítok neki,hogy ne zaklass már b***meg. Erre elsírja magát,és elment az ofő-hoz aki meg azt mondta nekem,hogy legyek már vele megértőbb,szegényke csak egyedül van.

Most már pont nem érdekel,hogy egyedül van,olyan irritáló,hogy mindenről mindig tudni akar,azzal kapcsolatban,ami velem történik,és hogy nélküle már egy lépést sem tudok tenni,mert minden egyes áldott másodpercemben a sarkamban van.

Most őszintén,mit csináljak? Vagy inkább ő miért csinálja ezt?

Mindketten 16 éves lányok vagyunk


2017. dec. 3. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy inkább ő miért csinálja ezt? "

Mert rohadt magányos lehet, valószínű túlérzékeny és nincs egy barátja sem vagy bárki, akinek egy jó szava lenne hozzá.


"Most őszintén,mit csináljak?"

Beszélj vele, hogy érted, hogy ő nagyon egyedül van, viszont túlzottan tapad, így mindenkit el fog maga mellől riasztani. Fog össze inkább az osztálytársaiddal és barátkozzatok vele, vonjátok be a programokba és próbáljátok szocializálni. Úgy is lehet barátkozni, hogy nincs az egyik fél teljesen a másikba bújva.

2017. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De másokban még annyi jó érzés sincs,mint bennem,és ők totálisan lesza---rják őt,és pont nem akarják semmibe sem bevonni,én meg eleinte kedves voltam hozzá,ezért tapad rám.
2017. dec. 3. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Miért, miért, b+, mert 1 barátja sincs és nem is tudja ennél fogva hogyan kellene viselkedni a többiekkel. Most azt hitte végre van 1 ember, aki érdekli, erre te lekoptatod. Máskor ha jótékonykodni akarsz, gondold át...
2017. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
És, pontosan mi vele a problémátok? Ezt valahogy elfelejtetted említeni.
2017. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Tegyük fel te vagy ez a lány. Mindenki bántott mindig ès már megszoktad. Teljesen össze vagy törve, ki vagy fordulva magadból, fèlsz, hogy megint valaki piszkálni fog. Nem tudsz menekülni mert muszáj iskolába járnod. Muszáj ezt az egèszet kibírnod valahogy. Otthon pedig már kezded szűkösen èrezni magad. Vágysz arra, hogy te is társaságba lehess ès barátaid legyenek. Viszont nincsenek ès ezèrt furcsa szokásaid vannak amikkel könnyebbè teszed az èleted ès tompítod a fájdalmat amit èrzel. Egyszer csodák csodájára valaki barátságos veled. Nem azt teszi amit mindenki más. Jól èrzed magad tőle ès amíg vele vagy nem is fáj már ez az egèsz.

Mit èrzel most kèrdező? Hogy gondolod?

2017. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval most már én vagyok a szemét,azért mert kedves voltam vele,és ő meg a kis ma született bárányka,amiért olyan szinten belemászik a privát szférámba,hogy még a mosdóba is utánam jön,és ha nem zárnám be wc ajtót,még oda is bejönne? Jajj,azért ennyire ne legyünk már álszentek! :)) Pontosan ugyan így viselkednétek ti is ebben a szituációban,ezért nem értem,mire van itt ez a hatalmas képmutatás és álszentség!
2017. dec. 3. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Miután kihisztizted magad, próbáld más szemmel újraolvasni és értelmezni a válaszokat, meg a kérdéseket, amiket valahogy figyelmen kívül hagytál.
2017. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szemét. Csak nem tudod kezelni a helyzeted, mint ahogy ő sem - ő még még annyira sem, mint te. De hát ezért tetted fel a kérdést.

Abszolút érthető, hogy ez már sok neked. Azt tudod tenni, hogy ha legközelebb megint odajön (vagy te mész oda hozzá), akkor elmondod neki, hogy mit érzel ezzel kapcsolatban. Ne azt vesd a szemére, hogy mit művel, hanem arra helyezd a hangsúlyt, hogy ez hogyan érint téged. Tisztázd le, mi az a határ, ameddig elmehet, ezzel megtanítod, hogyan tud közeledni másokhoz. Remélhetőleg nyugodt pillanatában képes ezt megérteni, mert akkor tudod figyelmeztetni, amikor épp átlépni készül a határt. Ha leveleztek FB-on, akkor írásban is kifejtheted, akkor még jobban tudsz gondolkodni, és félre tudod tenni az indulatokat. Sajnos az emberek hajlamosak egyoldalúan kezelni az ilyen ügyeket, és valakinek a pártjára állnak, pedig itt mindkettőtöknek valós problémája van, és senkitől sem elvárható, hogy a másikért figyelmen kívül hagyja a sajátját. Egy pillanatig sem vagy szemét, sőt: az egyetlen voltál az osztályból, aki szembement az árral, és törődtél ezzel a lánnyal. Csak sajnos ő ezt úgy értelmezi, mintha te lennél a megmentője, ekkora terhet viszont nem tudsz a nyakadba venni, elvégre te is ember vagy (változó korban, bizonyára tele kérdésekkel és kételyekkel). Segítesz rajta, de nem a magad kárán. Neki azt kellene megértenie, hogy az elutasításod nem a személye ellen szól, hanem a túlzott lelkesedése ellen, valószínűleg ő nem érzi, mert semmit sem tud az empátiáról - hiszen nem volt benne sok része. Ha megbízol az ofő-dben, lehet, hogy vele kellene megbeszélni, akár hármasban a lánnyal. Mindezt nyugodt körülmények között.

2017. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel te voltál olyan kedves,hogy foglalkoztál vele és rajtad kívül senki más nem veszi őt figyelembe ezért akar minden nyomodban ott lenni,hogy ne érezze magát újra egyedül.. ha szépen megmagyarázod neki,segítesz neki barátokat szerezni akkor szerintem rájön arra,hogy az embereknek vannak szférái ahova nem léphet be mindenki mindig. Csak nyugodtan szépen mond el neki, ha kemény leszel vele csak rontasz a helyzetén.. és szerintem ez normális,hogy így érzed hisz mindenki így érezné magát,de azért először beszélj vele szépen,ne rögtön csúnyán amitől csak visszacsöppen abba a helyzetébe amit neked köszönhetően lassan sikerül elhagynia. Segíts rajta, szerintem ő ennek nagyon hálás lesz egyszer.
2017. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!