Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Alkoholista osztálytárssal/bar...

Alkoholista osztálytárssal/baráttal mit lehet kezdeni? 17/f

Figyelt kérdés

Vagy egy osztálytársam, mostanra elég jó barátok lettünk, kb olyan mint én (50 kilós pávagyerek, sorozatfüggő, de rendes gyerek).

1 hónapja meghalt az apja, egy darabig a családjában ő viselte a legjobban, de most szerintem már alkoholista. Sulin kívül akárhányszor találkozom vele vagy részeg, vagy látni/érezni rajta hogy ivott. Hétvégén mindig iszik, és szerintem depressziós is. Suliban is volt már páraszor piássan, de nem szóltak neki semmit mivel nem volt hulla és elég jó tanuló.



2017. dec. 10. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy gyászol sajnos. Majd elmúlik ha fel tudta dolgozni... (tapsztalat)
2017. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felismeri ő is hogy gáz van, vagy hevesen tagad?

Közhely, de fontos a felismerés, hogy segítségre van szükség, magadtól hiába is tennél bármit, h aő nem akarja akkor nem segít semmi sem.

2017. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Felismeri, tudja ő hogy le kéne állnia, de azt mondja pia nélkül nagyon szar neki, nem bírja otthoni mindig az anyja panaszkodását, siránkozását hallgatni.
2017. dec. 10. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
mai fiatalok
2017. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nagyon gyorsan ki kéne ebből a szituból másznia. nagyon fontos, hogy megértse azt, hogy az alkohollal tönkreteszi magát és a problémái ugyanúgy megoldatlanul maradnak.

pszichiáterhez kéne mennie :\

Ha a családban volt alkoholprobléma, akkor ezt a problémát nagyon nehéz lesz megoldani, mert ez számára egy megküzdési mechanizmus minta... lehet, hogy át kéne hozzá ugranod (ha ennyire aggódsz érte) és felmérni, hogy mi nála a szituáció :S

2017. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!