Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltok, mondhat...

Ti mit gondoltok, mondhat ilyet egy tanár az egész osztály előtt?

Figyelt kérdés

(...) "Remélem egy nap leveted ezt az álarcot, mondjuk amikor családod lesz."

Egy olyan gyerekről, aki fél attól, hogy meg/kiismerjék, és tudatosan (ám nem mindig) hordja azt a maszkot?

Főként tanárok, pedagógusok véleményére vagyok kíváncsi, de bárki válaszolhat, természetesen. (:



2017. dec. 27. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok tanár, de ha az lennék, biztosan nem mondanék ilyet. Egy tanárnak sem szabadna kellemetlen helyzetbe hoznia egy tanulót.
2017. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

1: pedig minden nap megcsinálják.

Az a baj hogy a tanároknál nincs pszichológiai vizsgálat...ha lenne, akkor nem sok tanár maradna.

2017. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

# 2


Szerinted gyerek maradna akkor? :DDD


Amúgy, mondja bátran, hiszen ki szereti az álszent férgeket? Leszámítva a férgeket:DDD

2017. dec. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3: világ életemben kaptam az ívet a kedves tanároktól mind általános mind középiskolában. Sosem voltam jó tanuló talán ezért is, de nagyon sokszor megaláztak és mivel ezt olyan rohadt diszkréten csinálták, az osztálytársaim is elkezdtek utálni.

Sosem viszed semmire, milyenek a szüleid hogy így nevelnek, biztos fogyatékos vagy... napi szinten megkaptam ezeket meg sokszor mindenféle vizsgálatra küldtek hogy mi a bajom.

Persze teljesen rendben van minden, csak az első nehézség után feladták és elintézték annyival hogy hülye vagyok. Persze így nekem sem volt motivációm csinálni. Aztán a végén egyetem stb. normális életem lett.

Persze volt tanár akit bírtam és engem is bírt, de nagyon sok a dilettáns idióta ezen a pályán.

2017. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek oldaláról nézve nem értékelném, hogy nyilvánosan kioktat, de mivel valószínűleg valami félrement jószándék van mögötte, nem haragudnék. (Van olyan tanárom, aki egy év ismerettség után mepróbálta elmagyarázni nekem, milyen is vagyok. Miután több, mint tíz éve dolgozom az önismeretemen, enyhén viccesnek találtam) Tanári oldalról ezzel együtt ordas hibának tartom, nem csak érzéketlen dolog így élveboncolni egy visszahúzódó embert, pláne nyilvánosan, de kontraproduktív is, ha a cél tényleg az, hogy megnyíljon. Amúgy a korosztály sem mindegy, meg hogy általában milyen annak az osztálynak a légköre, mentalitása.
2017. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sok rossz emlékem van általánosból és középsuliból is az ilyen tanárok miatt, ennek ellenére nem gondolom, hogy ez rossz szándékú megjegyzés lett volna, ha gyerek szemmel nézem, akkor viszont lehet számára bántó volt. Engem anno nagyon sok tanár kinézett magának piszkálódós célra, csak páran voltak, akik átláttak az álcán, ők viszont tényleg nagyon kedveltek engem. Főként az osztályfőnökeim voltak azok, akik valamiért első naptól kezdve utáltak. Sajnos ha túl nyíltan fejezi ki egy tanár a negatív véleményét a diákjáról, ráadásul sokszor, az könnyen megfelelési kényszert nevelhet a gyerekbe. Én is rendkívül magamba zárkózó voltam, csak annak nyíltam meg, akin láttam, hogy tényleg érdekli mi a fene is van velem, milyen ember lehetek. Szorongásos depresszióm is van, amin sajnos nem igazán segített a folytonos piszkálódás. Szerintem kétszer is meg kell gondolnia egy tanárnak, hogy mi az, amit kimond az osztálya előtt a diákjáról. Sose lehet tudni, miért olyan fura az az illető.
2017. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem pontosan értem a szituációt, hogy ezt mire mondta a tanár, de nekem nem tűnik olyan nagyon durva mondatnak. Hallottam ennél már sokkal durvábbat és megalázóbbat is tanár szájából.
2017. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Ez az eredménye annak, hogy Magyarországon a tanári szakra főleg a hulladék kerül. Aki nem az, az vagy bekerül egy komolyabb iskolába és ott próbál oktatni vagy egy rosszabba és ott próbál túlélni. A maradék ami nagyjából 60% (és most mindeki arra gondol, hogy ő nem ebben van, pedig eséllyel de) meg nem különbözik sokban azoktól a rendőröktől aki arra verik, hogy hatalmuk van mások fölött.

A különbség csak annyi, hogy amíg ilyen ovodás szintű adok kapok harcokat vívnak a diáksággal, ezek az emberek továbbadják vagy még fokozzák azt a lelki nyomort ami bennük tombol.


Egy rendes országban a tanárok tudatában vannak azzal, hogy ők személyesen egyenként komoly formálói a társadalomnak. Itt meg mivan, felkel, sirva leadja ugyan azt az anyagot minden évben újból és újból, közben veri a mellét, hogy ő tanár, de valójában egy szóval nem tud többet annál mint ami a tankönyvben le van írva.


Persze azért a munkakörülmények sem tartoznak a topp kategóriába, de ez talán egy másik kérdés ebben az esetben.

2017. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mondhatni a türhető kategoria , engem álltalánosban és most a szakközépben is rengeteg tanárom meg aláz a beszólásival , de ezzel nem tudok mit kezdeni . Elején 1-2 embert elkönyvel a tanár hülyének vagy bármi és ezt elég sokszor a tudtára is adja mindenki elött . Valaki kicsit is külömbözik bármiben a többitől az már nekik zavaró . Pl a magyar tanárom rendereszen amiatt szólogat be mert fogszabályzóm van meg szemüveges vagyok és őt ez zavarja , tesitanárom is ugy szint ez a két dolog miatt szokott beszólni kb minden tesi órán , na meg nem képes felfogni , hogy ha le veszem a szemüvegem akkor csak foltokat látok és ekkor szokta mondani , hogy " te vakegér minek jöttél ebbe az iskolába " meg hasonlókat kapok rendszeresen . Eléggé rosszul esik , de az osztályfőnök , nem tud mit csináli az igazgató meg őszintén meg mondta , hogy őt meg nem érdekli . Helyette el küldtek az iskola pszihologushoz aki meg azt kifogásolta és nem értette , hogy engem minek küldtek el hozzá és köteleztek a heti 3 beszélgetésre . Ő is meg mondta , hogy erről nem én tehetek hogy szemüveg nélkül nem látok semmit se rendesen és arról sem , hogy fogszabályzós vagyok ami a beszédemen nem észrevehető csak pár tanárnak valamiért bele kell kötnie a tanulókba . Most ugy vagyok , hogy át kértem magam magántanulónak és így csak a szakmai tantáegyakra és a gyakorlatra kell be járjak igaz igy osztályozó vizsgát kell tennem , de ezt a másfél évet már ki bírom így . Hiába váltanék iskolát ha lehetne mivel ott se kizárt , hogy ezek miatt nem-e ugyan ez lenne mint a mostaniban amíg rendesen be járós diák voltam .
2017. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Kizárólag akkor mondanék ilyet, ha a viselkedéseddel hátráltatnád a munkámat. De esélyes, hogy ezzel a "maszkviseléssel" nem befolyásolod nagyban az óra menetét, hacsak nem az osztály bolondja a maszkod, és nem lehet tőled órát tartani. Elhiheted, hogy akkor ennél súlyosabbat is kapnál. Ha csak szimplán kétszínű vagy, azt elrakom magamnak, és aszerint bánok veled. Ha meg visszahúzódó, azzal nincs semmi baj, az engem nem érint.
2017. dec. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!