Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Írnátok történeteket (részlete...

Írnátok történeteket (részletesen) a kedvenc tanárotokkal, mármint olyat ami veled és a kedvenc tanároddal/tanárnőddel történt meg?

Figyelt kérdés

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogyha elmondtad neki, hogy a kedvenced, akkor hogyan, mit reagált de természetesen írhattok mást is. :)

Kort és nemet is írjatok, légyszi!

A tanároknak is megköszönném, hogyha írnának, hogy történt-e már önökkel ilyen és hogyan reagáltak.

A válaszokat előre is köszi, minél többen írjatok :)



2017. dec. 31. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én rengetegszer tudatom vele, hogy a kedvencem.

Szülinapján, névnapján, karácsonykor, vagy szilveszterkor írok neki egy olyan levelet amiben leírom, hogy mennyit segített az elmúlt időszakban és hogy ezt mind az ő segítsége miatt történt meg.Látja hogy változtam jó irányba, mert éppen úgy hatott rám a beszélgetések során és egy tanár örül annak ha tud a diákján segíteni.Egyébként mindig jól esik neki ha megdicsérem (ezt azért teszem mert nem tudom másképpen kifejezni a hálámat, a sok segítsége miatt és hogy ennyi időt fordított rám) de annak is tud örülni ha látja rajtam hogy változtam jó irányba mert hatott rám.

Volt mikor leírtam neki hogy kevés ilyen jó tanár van hogy így foglalkozik a diákjaival és még a szüneteit is a diákjaira áldozza, meg ha valami baja van akkor is képes előbbre hozni a diáknak a problémáját és próbál segíteni neki.

Szerintem egy tanár látja, hogy a diáknak a kedvence, mivel a jelekből lejön.Én persze nem mondtam el hogy a kedvenc tanárom, de rengetegszer látom, hogy a régi diákjai odaírják nyílvánosan neki hogy ő a kedvenc tanára.A tanár ilyen helyzetben egy pirulós emojit ír (gondolom az a mosolynak a jele) és megköszöni itt is mint nálam is, meg van hogy odaírja hogy aranyosak vagytok.

Van mikor olyanokat írok neki, ami jól esik hogy úgy válaszol hogy aranyos vagy drága vagyok és mindig megköszöni, illetve ha tud hozzáfűz valamit.

De egy tanárnak önbizalom növelő az ha egy diákja vagy több diákja jó visszajelzést ad számára.Még felnőtteket is ugyan úgy tanít és nekik is a kedvenc tanáruk.De sokat számít, hogy ki hogyan tanít és milyen a személyisége, illetve hogy szimpatikus-e...

38/F és 16/L.

2018. jan. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2018. jan. 1. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Én pontosan nem mondtam ki így neki sosem, hogy ő a kedvenc tanárom, de látszik, hogy kedvelem.

Nálunk van olyan, hogy írhatunk a tanároknak és akkor mindig leírom neki őszintén, hogy amióta ő tanít, sokat fejlődtem, megszerettem a tantárgyat, mindent jól csinál, miért tanít jól. Ő is szokta kérdezni különösen félévkor meg év végén, hogy milyennek látjuk az évet és volt (azt hiszem tavaly év végén), hogy szinte meghatódtam, olyan kedves dolgokat mondott rólunk. Hogy milyen jól lehet velünk együtt dolgozni, lehet velünk haladni, nem kell fegyelmeznie, rendesen vagyunk és mi vagyunk a legjobb csoportja, köszöni a munkánkat és nagyon hálás.

Nyilván úgy is jelzem felé, hogy kedvelem, hogy dolgozom az óráin, nem nehezítem meg a munkáját például azzal, hogy beszélgetek, érdeklődően nézek, ha mesél valamit (ezt nem csak tettetem, témyleg érdekel), tanulok a dolgozatokra, igyekszem, amit kér, azt megcsinálom, megfogadom a tanácsait.

2018. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, lemaradt hogy 15L
2018. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt egy kedvenc tanárom, aki nagyon közel került hozzám a gimiben. Rengeteget segített rajtam és sok időt szánt rám a szabadidejéből is. Mindig megköszöntem neki a segítséget és kifejeztem a hálámat. Szülinapra, névnapra, karácsonykor mindig írtam neki, és még azóta is, pedig már egyetemre járok. Karácsony előtt gyökjeles, x a másodikonos, meg ilyesmi mézeskalácsokat gyártottam neki. Év végén, pedagógus napra mindig kapott valami kis ajándékot, pl tollkészletet, bonbont meg ilyesmiket. Emlékszem rá, én konkrétan meg is mondtam neki, hogy nélküle nem lennék ott, ahol, és azt is elmondtam neki, hogy ő a példaképem és olyan akarok lenni, mint ő. Örült neki, de szerénykedett, ő olyan alázatos tanár. Facebookon is van kint pár kép, amin vele vagyok, és odaírtam, hogy a "kedvenc tanárommal", "legjobb tanárral", meg hasonlók, és nem zavarta.
2018. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Jah, igen, elfelejtettem, hogy én 14-18 éves lány voltam, ő meg kb 40 éves férfi.
2018. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

írjatok még légyszi :)

2018. jan. 1. 23:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor van ilyen (szerencsére :), az adott helyzettől függ, hogy reagálok.
2018. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
A tanárnő délután egy sporttevékenységen volt, majd utána engem korrepetált. Amikor végzett a sporttal, elkezdődött a korrep. A szemem sarkából észrevettem, hogy a nadrágjának a sliccét nem húzta fel, én nem mertem szólni neki, csak nagyon vörös lettem. Észrevette, majd körülnézett magán és kezelte a dolgot. Majd mondta, hogy nem tudta, hogy mi a gondom, de így már tudja, és hogy máskor szóljak. Égő volt.
2018. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit regebbi kerdes de en is leirom az en tortenetemet. Lehet picit hosszu de sztem erdemes elolvasni:

Tanfolyamra jartam a nyaron,es akkor ismertem meg ot. Eleg szigoru nonek tunik, az is, de ezt csak azert teszi,hogy mindenki figyeljen ra, ne szorakozzak el az orajat stb. Amugy erzekeny, jolelku,nagyon aranyos no, mindig lehet ra szamitani.

En elegge zavarba voltam nala mindig mert nagyon megakartam neki felelni, es sokszor rosszul feleltem le . De o valahogy mindig jobb jegyet adott, motivalni akart, hogy kepes vagyok ra. Sose b...ogatott meg semmi . Oran folyton ot neztem es tok vicces volt mert ezt eszrevette es folyton mosolyogva beszelt 😀😀😀.. Ha szunet volt kijott hozzank beszelgetni neha, ha segiteni kellettt engem kert meg hogy segitsek . Nem mindig . :)) Ha valami megbeszelest tartott az osztaly en mindig oda alltam kozvetlen melle es akkor is folyton mosolygott.  Elmondta 1-2 tanarnak hogy finoman banjanak velem mer nagyon erzekeny vagyok. 😀😀😀😀 esku. Mert egyszer annyira szarul ment a felelet hogy elsirtam magam(csaladi bajaim is voltak) es megkerdezte hogy:"Most mi a baj? En sertettelek meg? "Total ketsegbe vot esve . Aztan a tobbi feleletnel elmondta hogy ne keszuljek ki nem fog megolni. 😀 Meg egyszer azt mondta megadja a 4est de csak azert hogy megkimelje a kis lelkemet 😀😀😀😀 . Meg amugy sokszor nezettt engem szunetben. Aztan a vizsga napjan elsirta magat hogy vege a tanfolyamnak hianyozni fogunk neki stb.. Aztan mindenki atadta az adott tanaroknak az ajandekot(en nyilvan ofinak😀😀) es elkezdtem sirni.. o pedig megpuszilgatta az arcomat en pedig megoleltem. Orult neki nagyon de kozbe o is sirt kicsit . .. Aztan a vizsga utan 1 hettel leirtam neki feszen hogy mennyire megszerettem es hogy o a legjobb tanar az egesz vilagon es legyen nagyon boldog elete stb.. Nagyon orult neki. Azota irt nevnapomra es karacsonyra is. En pedig szinten nevnapjara es ujevre. Nagyon nagyon szeretem es kajak o az az ember akit soha az eletemben nem fogok elfelejteni... (itt ríjok kozbe alig birtam leirni😀😀😀)

En: 23L ő pedig :48 N

2018. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!