Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki? tanács/vélemény?...

Valaki? tanács/vélemény? Többi lent

Figyelt kérdés
Tegnap rosszullét miatt haza kellett jönnöm a suliból és az osztályfőnököm behívta anyámat,aki nem mondja meg,hogy miket mondott rólam. elvileg el kell járnom pszichológushoz de elég dacos a dolog ugyanis mivel visszamondaná anyámnak nem mondok el neki semmit! szóval jó ötlet az ha hétfőn megmondom annak a seggarc tanárnak hogy szálljon ki az életemből?
2018. jan. 4. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

most egy kicsit erthetobben letszi. Kinek nem mondasz el semmit? A tanarnak? Mirol? Mikor maszott bele az eletedbe?

Bocsanat ha n vagyok nagyon ertetlen, de nekem ez nem tiszta

2018. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A pszichologusnak nem mondok el semmit mert visszamondana anyamnak. A tanar meg tegnap lett olyan okos hogy behivta anyamat aki ma ment be es nem tudom hogy miket mondott rolam a tanar mert volt mar h hazudott rolam neki es az osztalynak is. Es zavar hogy nem tudom mit beszeltek. Es meg akarom mondani a tanarnak hogy szalljon le rolam
2018. jan. 4. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Lefordítom: az ofő behívta az anyját, az anyja nem mondja el, mit mondott az ofő.

Pszihchológushoz kell járnia (gondolom, mert az ofő panaszkodik rá a anyjának, hogy gondok vannak vele a suliban), de a pszihchológusnak nem beszél a problémáiról, mert nem bízik benne, mert fél, hogy a pszihchológus elmondja az anyjának, hogy mit mondott a kérdező a találkozókon.


Nem, nem jó ötlet, ha beszólsz az ofőnek, ha igazad van, akkor sem, csak még problémásabbnak fog tartani.

Ha már úgyis ott kell ülnöd a pszihchológusnál, és úgyis lenne mit mondanod neki, akár meg is beszélhetnéd vele, amit bánt.

2018. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szögezzünk le pár dolgot: A pszichológus nem fogja értesíteni édesanyádat, nem fogja elmondani a beszélgetéseket senkinek, kivéve két esetben tehet kivételt, erről lentebb.

A pszichológust abszolút titoktartás kötelezi, ha ezt nem tartja be, akkor elvesztheti a munkahelyét, és egyéb nem túl kellemes következményeket von maga után. A pszichológusnak nem érdeke az, hogy elmondjon akármit is. Szakember, így lehet tudna segíteni a problémáidon.

Két esetben mondhat el információkat rólad, addig maga a rendőr főkapitány is mehet üvöltözni, akkor sem mondhat semmit. Egyik, ha bírósági eljárás során szükség lenne a szakvéleményére, a másik pedig az, hogy olyan tevékenységet teszel, amivel veszélyezteted a saját, vagy más valaki életét (öngyilkosság, gyilkosság, állatkínzás)

A tanárnak pedig ne mondj semmit, jobban jársz. Csak jót akar neked, és nem hogy megköszönnéd, inkább leordítod a fejét. Kivételes tanárod van, ha ennyire figyel egy diákjára. Egyébként voltál már pszichológusnál, hogy ennyire tudod, hogy visszamondja a dolgokat? A kötelező titoktartás nem egy mondvacsinált dolog, az egészségügyben véresen komolyan vesszük a betegek személyes adatait, és jogait. Megnyugtatlak, a pszichológus semmit se fog a hátad mögött a tudtod nélkül csinálni. Ha valamit feltétlen el kell mondania mondjuk édesanyádnak, akkor előtte meg fog kérdezni téged. Ha nemet mondasz, értelemszerüen nem jut semmi anyukád fülébe se. A te beleegyezésed kívül nem fog semmi ilyesmit csinálni, ebben biztos lehetsz. Ha olyan a probléma, akkor belevonja akár a gyámügyet, vagy a gyermekvédelmet is, esetleg pszichiátert. Ezek komolyabb döntések, remélem hogy nem fajul odáig a dolog. Ha ez bekövetkezne, akkor is meg fognak kérdezni téged hogy mit akarsz. Persze, ha ilyen lenne, akkor édesanyádnak feltétlenül szólnának, de nem a hátad mögött intéznék a dolgot.

2018. jan. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehh, na jó, látszik hogy fáradok én is. Félreérthetően fogalmaztam, a pszichológus nem egyenlő egy orvossal, de tény hogy van szakértelme. Orvosnak a pszichiáter számít, viszont reméljük hogy odáig nem jutsz. A lényeg ugyanúgy az, hogy a kötelező titoktartás minden olyan személyt érint, aki egészségügyben dolgozik. Az összes orvost, gyógypedagógust, pszichológust, ápolót, asszisztenst, de ha olyan a dolog, akkor még akár a takarítónőt is, aki a kórházban dolgozik. Ő ugyan nem tesz esküt, mint a többiek, de ugyanúgy vonatkozik rá is a dolog. Tehát attól abszolúte nem kell félned, hogy továbbadja a beszélgetést. Nem becsapni akarnak téged, és nem is bántani. A tanárod, és édesanyád is jót akar neked, csak te reagálsz így.

Rá kell jönnöd, hogy van az a probléma és stresszmennyiség, amibe az ember egyszerüen beleroppan. Vagy, a te eseted lehet, hogy kicsit más. Ha jól értelmezem, édesanyáddal nem akarsz beszélni a problémáidról. És, most azt gondolod, hogy egy pszichológust küld a nyakadra, hogy akkor majdcsak megnyílsz? És aztán a pszichológus kibeszél téged édesanyáddal? Ez senkinek sem érdeke. Ők csak segíteni akarnak neked, a pszichológus tudna is segíteni.

#4-es voltam.

2018. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!