Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért hagyják hogy az iskola...

Miért hagyják hogy az iskola olyan szexista legyen hogy kb 99% ban férfiakról tanít a történelemben meg irodalomban?

Figyelt kérdés
minden híres történelmi személy forradalmár férfi és a nők teljesen elvannak nyomva.
2018. jan. 22. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert a nők a történelem folyamán mindig is el voltak nyomva, de úgy tűnik a helyzet most változik és a férfiak lesznek elnyomva.
2018. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"a férfiak lesznek elnyomva"


mire alapozod ha majdnem az összes politikus meg gazdag maffiózó férfi? a nők elnyomásáról pl. miért nem tanítanak az iskolákban?

2018. jan. 22. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

"mire alapozod ha majdnem az összes politikus meg gazdag maffiózó férfi? a nők elnyomásáról pl. miért nem tanítanak az iskolákban?"


Gyurcsány is csak egy báb állítólag. A felesége irányítja a háttérből.

2018. jan. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Kik azok a nők, akikről tanulni kéne, de nem tanítják?
2018. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
5 pl azok akik ugynolyan tehetségesek lehettek volna mint a férfiak csak elvoltak nyomva.
2018. jan. 22. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:

A történelem és az irodalom is adott, a nőknek nem volt sok szerepük benne, még kb 100 éve sem. Történelemből ha a híres királyok,politikusok,hadvezérek stb férfiak voltak,akkor miről kéne tanítani?

Én nem éreztem szexistának az iskolában ezeket, ha volt jelentős női személy,akkor róla is tanultunk.Mária Terézia, Marie Curie stb.

Irodalomban kb semmi kortárs műveket nem tanítanak,ezért nem nagyon vannak nők.

Ha bemész egy könyvesboltba és szétnézel, a szórakoztató irodalmi könyvek nagy részét nő írta.

Rengeteg könyvet olvastam már(2000 után írtakat) és többnyira női íróik vannak.

A legtöbb eladott példányokat is nők írták az utóbbi években.. J.K.Rowling, Stephanie Meyer,E.L.James..

A politikában elég kevés nő van sajnos még mindig, főleg a fidesznél. De más országokban nem ez a helyzet.

2018. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Hülye ostoba femináci.
2018. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahol nincs probléma, oda generálunk egyet. Röviden a lényeg, amit már előttem is elmondtak egy páran, a nők elnyomásban éltek, arra kellettek, hogy fenntartsák a háztartást, és gyerekeket szüljenek. Emiatt nem voltak annyira felvilágosultak, mint a férfiak. Nem mellesleg nem is szólhattak bele a politikai életbe.

Ennek ellenére mégis voltak olyan kiemelkedő női személyek, akik fennmaradtak a történelemben. Pl. Marie Curie, Stuart Mária, I. Erzsébet királynő stb.

#11: Most te vagy az legújabb nőgyűlölő, aki szerint a nők fabatkát sem érnek, ellenben a férfiak bármire képesek? Érdekes emberek vannak errefelé, mindenesetre.

2018. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ha el voltak nyomva es ez nekik nem volt jo,zavarta oket,akkor miert nem lazadtak fel es harcoltak ki a jogaikat?


Jogokat is csak a ferfiak kegyelmebol kaptam ,nem sajat erobol ,amivel egybol vissza is elnek.

2018. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem komoly a kérdés.
2018. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!