Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » S. O. S. Mit csináljak ebben...

S. O. S. Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az iskolánkról valaki csinált egy meme-s oldalt,ahol képeket raknak ki tanárokról,vagy bármi olyasmiről,ami a mi iskolánkat jellemzi,és valami vicces,gúnyos,esetenként sértő szöveget írtak hozzá. Történt így,hogy az o.f.ő-nkről is raktak ki egy képet,és a hozzá írt szöveget ők viccnek szánták,de valahol az már sértő lett,és persze ezzel megsértette a tanárnőnk személyiségi jogát. Na én kicsikét rafkós voltam,és tudtam,hogy valamikor úgy is letörlik a képet,ezért gyorsan srceenshot-ot csináltam. Be is igazolódott az állításom,ma letörölték az összes posztot,és ezzel együtt az o.f.ő.-nkről készült képet is. A képen még az is látszik,hogy az egyik osztálytársunk belájkolta azt a posztot.

Azt nem tudni,hogy ki csinálja ezt az oldalt,illetve a képeket,de van egy olyan erős sejtésem,hogy az egyik osztálytársunk,hisz nagyon sok olyan szófordulatot és egyéb szavakat szokott írni a posztok alá,amiket csak ő szokott használni.

Na most,én arra gondoltam,hogy valami kamu email fiókról elküldöm ezt a képet az o.f.ő-nek,vagy esetleg kinyomtatom a képet,és a postaládájába dobom. Az ok,amiért nem mutatom meg ezt neki face-to face állásban,mert úgy is elszólná magát az osztály előtt később,és a fiúk emiatt már több gyereket is kiközösítettek,hogy a tanárnak "árulkodott",és nem szeretném,hogy én legyek a következő áldozat.


Kettő kérdésem lenne: Ha email-en elküldöm neki,és bemegy a rendőrségre,akkor ki tudják-e nyomozni,hogy én küldtem,vagy akár vehetnek ujjlenyomatot mintát a borítékról? Bár nincs nyilvántartásba véve az ujjlenyomatot,magyarán azzal nem mennének sokra.

Illetve,hogy egyáltalán érdemes-e beküldenem,vagy hagyjam a dolgot,és esetleg tegyem el későbbre,"jobb időkre"?


Ti mit tennétek a helyemben?

Az összes értelmes,hasznos hozzászólást várom,hisz mindenkit felpontozok!


2018. jan. 31. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

1.: Attól hogy belájkolta, nem bizonyíték.

2.: Mondhatja hogy csak meg van szerkesztve.

3.: De ha mégis ő csinálja, miért dobnád fel?

2018. jan. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te félreértettél,mert én nem azt akarom bemószerolni,aki belájkolta a képet,neki szerintem 100%-ban nincs köze ahhoz,hogy ki csinálta az oldalt,ez csak egy plusz 'pont'.
2018. jan. 31. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy irritálnak, de ezzel az egész osztályt, benne magadat is megszivathatod, ha olyan a tanár. Amúgy egyrészt ezzel nem menne a rendőrségre, ilyesmit iskolán belül szokás intézni, de ha el is menne, nyilván nem fognak drága erőforrásokat pazarolni, csak hogy felderítsenek egy iskolás csínyt.
2018. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem téged raktak ki, miért nem lehet eggyet nevetni a poszton és továbbmenni azzal neked miért lesz jobb ha elszomoritod az ofödet?
2018. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ti nem ismeritek a mi tanárunkat,már több fiúval "összeakasztotta a bajszot",2 gyerek MIATTA már az iskolából való eltanácsolás szélén áll,és elintézte,hogy egy rendőr bejöjjön hozzánk,és ismertesse velünk,hogy mi a következménye annak,ha az interneten zaklatunk,mocskolunk másokat,ugyanis ezt csinálták a fiúk,többek közt az is,akire én most gyanakszom ez ügyben.
2018. jan. 31. 19:32
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem miért akarod belemártani magad, anonim árulkodni. Rájöttek a srácok, hogy ez sértő nem jó, jó, ha nem marad nyoma. Miért nem hagyod meg nekik ezt a döntést? Vagy miért nem akkor álltál ki a tanárért, amikor még ment az oldal, hogy "figyu skacok, szerintem ez nem szép dolog". Most így utólag miért kellene balhézni?

Ebből sosem lenne rendőrségi ügy, hogy téged lenyomozzanak, hogy megvizsgálják manipulált-e a kép (a screenshot), hogy a törölt oldalt valami CIA-s eszközökkel visszaállítsák és kiderítsék az alkotót, vagy az egész osztályt hazugságvizsgálóval végigkérdezték, hogy "Te voltál az fiacskám?"

Miért akarod megmutatni neki a képet?

2018. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-osnak igaza van, nem ér ennyit az egész. Senkinek sem lett semmi baja, törölték, ennyi.
2018. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a retkes közöd van másokhoz? Mitől gondolják egyesek, hogy nekik kötelességük "intézkedni" mások helyet vagy mások nevében? Te szeretnéd, ha valaki intézni az életedet helyetted? Na ugye.
2018. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!