Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet ebben a helyzetben...

Mit lehet ebben a helyzetben kezdeni? Hosszú. Csak fogadjam el és hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Szóval van az ideji matektanárnőm, aki picit berágott rám.


Az úgy volt hogy volt egy doga ami roszul sikerült (65%, szóval elég alacsony... bár ahoz képest hogy az osztály fele rendeszeresen <50% ír nem is olyan rossz..) és a legjobb barátomnak pedig 56%. Nos ő nagyon be volt rágva az egészre mert állítása szerint a doga túl hosszú volt. Szerintem amúgy ha 1 feladatott nem csináltunk meg akkor kényelmesen Meg lehetett oldani mindent). És ezt az az után következő órán meg is mondta neki, amikor a tanár megkérdezte milyen volt a doga. Nem állítom hogy teljesen jó nevelnevelt volt, de az tuti hogy nem volt annyira rossz mint ahogy a tanár reagált. Konkréta megsértődött merthogy szerinte azt állította a gyerek hogy az ő hibája hogy rosszul ment. Azután őt is ignorálta 3 héten keresztül, amikor végre megkaptuk a dogát. Akkor már régebben észrevettem hogy rám is picit nehesztel de azt hittem hogy csak azért mert a doga rossz lett. De aztán megkaptuk és rögtön utána manda hogy valamit azért megjegyezne. Na és ekkor jött hogy nekem meg neki milyen volt a viselkedésünk, hogy őt okultuk(!) amiért rossz jegyet kaptunk, meg hogy az inteligancia jele az ha képesek vagyunk felismerni saját hibáinkat.. én megg se köpni se nyelni nem tudtam mivél én konkrétan semmit nem is mondtam a tanárnak semmit (az után meg pláne , hogy láttam hogyan reagált a barátomnak a véleményére...) na de itt se mondtam semmit, gondoltam hogy jön a húsvéti szünet, majd lenyugszik, és még ha meg se kedvel, legalább levegőnek néz vagy ha szerencsén van úgy kezel mint egy sima diákot.

Amúgy meg valóban berágtam rá, de nem a jegy miaat, hanem azért mert a dogán végig a legjobb diákot segítette az osztályban (akinek nincs is szüksége segítségre) és nagyon idegesítő volt hogy állandóa sutyorogtag és én bem tudtam koncentrálni. De eddigre már ezt is elfelejtettem szinte, a tanárnak Meg semmit nem is mondtam.. .



És akkor meg os kezdődöt a húsvéti szünet (nálunk 2 hét, nem Magyarországon lakunk) és el is felejtettem az egészet.

Vége a szünetnek, as első órán nem voltam mert még nem érkeztem haza akkor (itt senkit sem érdekel ha nem jön a gyerek iskolába, az ofő se szól a szülőnek még az 6 igazolatlannál sem..) és akkor utána volt egy matek óra, az sima ügy volt (vagyis nem beszéltunk a tanárral) de ma jött a második óra.. házifeladat. Nekem nem sikerült megoldanom mert nem értettem hogyan kell csinálni és azt gondoltam hogy majd órán elmagyarázza. Na igen, ott vagyunk és kérdezi hogy kinek van valami kérdése a házifeladattal kapcsolatban. Senki nem mondott semmit ezért én sem. (Amikor egy valakinek van kérdése akkor van hogy kijön mellé és há azt láttam volna hogy nincs megcsinálva akkor az lett volna hogy "tuti nem tanultál" vagy "Meg se próbáltad", hollot pedig igen.) Ekkor kihívott valakit a táblához aki állítolag tudta és kiderült hogy kb 2 értették meg az osztályba. A legjobb barátom (mert a külön matekórán elmagyarázta neki az a tanár akit méreg drágán fizetnek a szülei) és a legjobb diák, mert ő amúgy já mindent Meg tud csinálni csak épp senkinek nem segít soha.

A többi diák ugyon azért lapított mint én vagy ép teljesen rossz volt amit leírtak.

Akkor elkezdett mindenkit kérdezgetni hogy "megcsináltad? Hogy? Mi a végeredmény?"

Amikor elérkezett hozzám mondtan hogy nem, mert én sem értettem hogy hogyan kell. És erre pedig egyből elkezdett alázni hogy "ja, akkor meg miért nem mondtad Humm? Tuti nagyon lefoglalt az hogy ate a koncentrálj mennyire vagy rám dühös, még mindig" és valamikor később is beszólt hogy "já és te ia lemásolhatod ezt, ha befejezted a durcizást". És ezeket hallva amúgy sem tudok mit válaszolni szóval inkább hallgattam mindkétszer :(

Teljesen elegem van és így nem tudok tanulni! :( nem is csináltam semmit. Egyedül rám pikkelt miért nem sikerült, másra nem. A bocsánat kérés nem megy, mert vagy 1 hónapja történt, nem is tudom miért kellene bocsánatot kérni és a tanár amúgy sem fogadná el... hogy ezt honnan tudom? Nos onnan hogy a legjobb barátom egyből elkezdte neki mondani hogy "nem nem ext akartam mondani, természetesen nem a tanárnéni hibája, Stb" és vagy 3 hétig kellet szinte térden másznia és vagy 3-4x játszota el hogy a tanár minden beszólásánál elkezd mentegetőzni, mire végre meg lett bocsájtva. Na és ekkor szált rám a tanár :(

Ha meg véletlenül nem tetszik neki ahogy elnézést kérek, még a szemtelen jelzőt is rám aggatja:(



Tökre bánt hogy semmit nem csináltam (max jóba vagyok a barátommal de ennek az órához semmi köze.. szerintem), soha egyik tanárral sem voltam tiszteletlen, és még amikor bementem eszembe sem jutott semmi rossz a tanárról és egyáltalán nem is voltam dühös rá :( én ezeket em tudom felejteni, ő az aki képtelen tovább lépni.

Nekem pedig nincsenek külön óráim, a barátommal ellentétben :(


Persze az sem kapott nagy hangot hogy az ominózus dogában volt egy olyan feladat amiben ki kellet választani 4 szám közül hogy melyik a válasz... És sokan sok időt töltöttek azzal hogy próbáltál megoldani, amikor meg kiosztotta a tanár a dogát akkor közölte hogy "ja bocs azt a netről szedtem le és nem vettem észre hogy nem volt benne a helyes válasz..."


Most persze már dühös vagyok:(

És senkitől nem is tudok segítséget kérni :(


Én eléggé érzékeny vagyok és tökre kizökként amikor úgy utál valaki hogy semmit nem is csináltam és méghozzá pont egy tanár aki egy fontos tárgyat tanít :'(



2017. ápr. 28. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Bocs, de én a felénél elaludtam.
2017. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne azzal foglalkozz, hogy a tanár szeret-e vagy sem, ha nem igyekezz minél jobban megtanulni a tananyagot. Az olyan eseteket meg ami a házi feladatnál adódott, el lehet kerülni azzal, hogy ha megoldani nem is tudod helyesen a feladatot írsz valamit amiből látszik, hogy próbálkoztál vele. És amikor megkérdezi, hogy volt-e valakinek problémája a feladatnak szólsz neki, hogy neked nem ment és megmutatod, amit írtál, így nem fog azzal gyanusítani, hogy meg sem próbáltad.
2017. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!