Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felesleges sulis szabályok,...

Felesleges sulis szabályok, írnátok párat?

Figyelt kérdés

Egy kis közvéleménykutatás lenne ez.

Milyen szabályok vannak, amelyeket feleslegesnek, hátráltatónak tartotok a sulitokban?

Min változtatnátok?

Írjatok minél többet, hogy mivel nem vagytok elégedettek.

Sokat segítenétek vele a házi feladatomban!

Köszi előre is. :D



2018. febr. 17. 17:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkit felpontoztam. Jöhetnek még. :))
2018. febr. 17. 18:35
 12/17 Metionin ***** válasza:
88%
Én rég voltam sulis de az mindig irritált, hogy tilos a körömfestés, a hajfestés (gimiben). Senki nem lesz attól rosszabb tanuló ha épp piros a körme vagy a haja. Volt amivel egyetértettem (pl. műköröm tilos, túl rövid szoknya és csöcskidobós felső tilos) de pl. a magassarkú nem volt tilos. Akkor egy körömlakk miért?
2018. febr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyünk bezárva ötödik óráig. Megoldás: gimnazistákat ne zárjanak be, a portás engedjen ki szabadon bármikor.
2018. febr. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A hetest „megjutalmazni” ha véletlenül elmulaszt valamit. (Ez nem szabály, de a tanárok előszeretettel csinálják.)

Az kinti szünetre kötelező kimenni.


Ezeket mégis miért kell?

2018. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak az osztályfőnök volt elég szigorú, de neki az volt a rigojája, hogy a házirend szerint(!) fél órával az első óra előtt az épületben kell lenni mindenkinek. Ezzel csak az volt a gond, hogy rohadtul nem volt tekintettel a bejárósokra (mint pl. én, aki 30 km-ről buszozik be). 7:30-kor kezdődött az első óra, nekem 40 perc volt az út. Sokszor akkora tömeg volt, hogy nem fértem fel (a lépcsőre sem) a korábbi buszra, ezért kereken 7:30-ra (vagy picit előbb) értem be a suliba, ha a későbbi busszal mentem. Ő ezt olyan szinten nem tudta tolerálni, hogy ki akart rúgatni érte, mert nem férek fel a buszra és nem voltam hajlandó hajnal 4-kor kelni, hogy 5:30-kor már az iskola előtt dekkoljak. (Az iskolába 6:30 körül ért oda az első takarító, aki vagy jófej volt és beengedett vagy nem. Ha nulladik óra volt akkor így mentem és legtöbbször nem engedtek be.)


Szóval nem tudom máshol van e ilyen szabály, de én ezt hülyeségnek tartom, hogy 30 perccel becsengő előtt kötelező ott lenni.


Az is szabály volt, hogy nem hagyhatjuk el az iskola területét a tanítási idő alatt. Ezzel csak az volt a gond, hogy a suliban nem volt büfé és napi 8-9 óránk volt.


Meg ugye tilos a szerencsejáték. Az egyik osztálytársamtól elkoboztak egy pakli kártyát emiatt és beírást kapott, pedig nem is pénzben játszottak, csak elütötték az időt szünetben. Ezt is túlzásnak tartom, főleg úgy, hogy egy csomóan meg drogot árultak, de azzal nem csináltak semmit.

2018. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Uhh, azok durva sulis évek lehettek, előző.

Köszi a válaszokat mindenkinek! :D

2018. febr. 19. 17:06
 17/17 anonim ***** válasza:

Általános 6.-ban folyosón kellett dekkolnunk, ami azért volt büntetés mert a kis debilek fejét kellett elviselnünk minden szünetben.


Ugyanebben az évben a telefonokatt is beszedték, ahelyett hogy a páncélszekrényben tartották volna, vagy le fedték volna a dobozokat, a titkárságon tárolták nyitott fedéllel, ugyanide küldték a "zárt osztályosokat" szünetekben, egyik gyereknek ki is lopták a telefonját, az iskolavezetés erre annyit mondott, hogy "nem vállalnak felelősssséget az értékekért" pedig ilyenkor, ha beszedik a telefonokat, igenis az iskola a felelős. 7.-ben ezért el is törölték, de 8-ban ismét bevezették, de mivel végzősök voltunk ezért nálunk lehetett a telefon.


Hajszín, lakkozás betiltása. Az óltözkódési kritériumokkal egyet értek, de a körömlakkal és a hajszínnel nem lesz valaki rossz tanuló nem lesz q***va.


Ha már általánosban, ami gyüjtöiskola szinten volt, 10000 forintot kértek az ebédért, aminek a minőségét nem is kell elmondani, milyen minőségű volt a koszt, amit még a disznó sem enné meg.

2018. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!