Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A "legjobb barátnőm" átküldte mindenkinek az összes ciki videómat, és pár olyan személyes információmat, amiket szégyenlek, csak azért, hogy bevegyék az osztály chatcsoporba. Így is én vagyok a lúzer az osztályba, de így most pláne mindenki engem fog bántani, így is zaklatják a neten. Gondoltam arra, hogy odavágok nekik, de mivel elég gyenge vagyok, hülyén venné ki magát. A szüleim és a tanárok nem tesznek semmit. Lehet be sem fogok járni, vagy átiratkozom másik suliba. Bár azt úgysem engednék meg anyáék :(


14/L


2018. febr. 17. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Összeteszem kezem-lábam örömömben, hogy amikor középsulis voltam akkor nem volt ilyen közösségi oldal szrság és nem lettek tőle debil kcsgök az emberek, mint most.

Nem tehetsz semmit, a kocka el van vetve.

Alapból nem kell benne lenni ilyen csoportokba, csak a szrkavarás megy.

Eszembe nem jutna a munkahelyemről bejelölgetni embereket fb-on vagy más ilyen oldalakon, mert csak az áskálódás lenne belőle.

Azért a kiscsajt nyugodtan nyakon öntheted egy palack hideg vízzel így télvíz idején. Fel is vehetnéd, ha már nálatok annyira fogékonyak a vicces videókra...

2018. febr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj szüleidnek és jelentsétek fel, becsületsértésért! Miért lennél lúzer? Akkor vagy lúzer, ha el is fogadod ezt! B#ssza meg mindenki! Sz#rd le őket!
2018. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leckéztesd meg a "támadókat".


Te is készíts róluk cikis fotókat, mikor nem látják és tedd ki a csoportba

2018. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) de engem nem vesznek be a csoportba, mert utálnak :(
2018. febr. 18. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van bizonyítékod arra, amit csinált, mentsd el, mert a barátnőd megsértette a személyiségi jogaidat és ez büntetendő (vétség), ha elmúlt 14 éves. Nem volt világos a leveledből, hogy "a szüleim és a tanárok nem tesznek" semmit mit takar. Tudnak az ügyről részleteiben és úgy nem tesznek semmit, vagy nem mesélted el részletesen, hogy mit csinált a barátnőd? Nem bízol benne, hogy a szüleid segítenének? Mert lépni sajnos csak a szüleid segítségével tudsz. Ha ők komolyan veszik ezt (komolyan kellene venniük, mert amit a barátnőd csinált az illegális és rombolja a személyiségedet!), akkor meg kellene tenniük a szükséges lépéseket. Beszélj velük erről! Fontos lenne, hogy megfogalmazzanak írásban egy hivatalos panaszt az iskola igazgatójának, felvetve, hogy készek továbblépni a rendőrség irányába, és kérni kellene, hogy az iskolán belül oldják meg a problémát. (A kérdéses videókat, információkat minden érintettnek törölnie kellene.) A másik, hogy a jövőben figyelj jobban a képeidre, videóidra, információkra, mert akár sokkal súlyosabb következménye is lehet, ha ezek ott keringenek az interneten és kikerülnek más emberekhez (akár barátokhoz), mert ha ők megosztják, publikálják, akár bűnözők, pedofilok, stb. kezébe is kerülhet. Mindenképpen lépjél! Legalább lássák, hogy nem lehet veled akármit megcsinálni. Ha nem szeretsz belemenni konfliktusokba, megértelek, mert ilyen alkat vagy, de azt gondold át, hogy vannak olyan konfliktusok, amikbe muszáj belemenni, különben később eltaposnak, tönkreteszik az önbecsülésedet. Minden helyzetben mérlegeld, megéri-e a vitát, utánajárást. Ez olyan helyzet, ami megéri.
2018. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!