Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magántanulók? Nálatok ez hogy...

Magántanulók? Nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Több dolog is érdekelne. Az első az, hogy pontosan hogy néz ki egy vizsga? Gondolom nem egy nap van az összes, de akkor naponta hány tantárgyból vizsgáztok? Az összes tantárgyból kell vizsgázni, pl. infóból, tesiből is vagy csak az ilyen alap tantárgyakból, mint pl. a töri, matek, irodalom? Írásbeli és szóbeli rész is van? Ezt úgy kell elképzelni, mint az érettségit, hogy megtanulsz sokmindent, de csak egy-két dologra kérdeznek rá, vagy minden benne van? És ilyenkor ott vannak a tanárok, akik amúgy tanítanának vagy ha csak egy idő múlva lettél magántanuló, akkor azok, akik tanítottak?

Minden érdekel ami ezzel kapcsolatos, úgyhogy akinek van tapasztalata, kérem írja le.


2018. febr. 22. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Egy nap maximum 3 tárgyból lehet, írásbeli és szóbeli is van. Infoból kell vizsgázni, mért ne kéne? Talán tesiből nem. Ne itt érdeklődj, hanem az iskolában. Mondhatunk mi akármit, ha nálatok nem úgy van. Egy tantárgynál 3 lehetőleg azonos szakos tanár van benn, de ha épp nem tudják megoldani, akkor nem azonos szakos. Nyilvánvalóan nem kérdezik ki töviről hegyire az összes tananyagot, mert akkor három napig vizsgáznál egy tárgyból, hanem összeállítanak egy írásbelit, ami 1 órába belefér plusz néhány szóbeli tételt.
2018. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki a franc pontozza le és mért nem írja ide a szerinte helyes választ?!
2018. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én nem pontoztalak le, ment a zöld kéz.
2018. febr. 23. 11:05
 4/4 anonim válasza:
100%

Hát sajna az előírás nagyon eltér a gyakorlattól, még egy jobb hírű iskolánál is

Elvileg bent kell lenni az osztályodat tanító tanárnak és kettő független tanárnak (nálam ez nem volt meg) aki arra figyel hogy ne legyen szabálytalanság (tanár segít vagy épp alulértékell).

Azt a tanár dönti el hogy milyen formában zajlik a vizsga, lehet írásban és/vagy szóban.Azt szintén a tanár dönti ell mit kérdez, de tapasztalataim szerint inkább olyan mint egy nagy TZ.Több témakörböl (amiből TZ írnál) kérdez kettőt-hármat.

A kézségtantárgyakból (pl.: rajz;

ének; stb...) nem kell, abból az igazgató ír egy felmentést (ez együtt jár a magántanulósággal).

Nekem 10 tantárgyból kellett vizsgáznom legutóbb 3 nap volt az egész és minden nap 3-ból (a nyelvtan és az irodalomban fele annyi idő volt, mint a többi így azok együtt adták ki egy vizsga idejét.És rögtön egymás után volt a kettő, nem volt szünet, a többi közt volt 10 perc pihi).

Nekem röviden ez a tapasztalatom, nekem nem volt nehéz.Pedig jóval kevesebb időt fordítottam rá, mint amikor bejártam, ehez képest javítótam...

Azóta vége a tanévnek, neked hogy sikerült, mi volt?Természetesen csak ha szabad kerdezni.

2018. aug. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!