Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tettetek volna a helyemben...

Mit tettetek volna a helyemben? És még én kaptam szaktanárit.

Figyelt kérdés

Péntek reggel álltunk szokásosan a suli aulájában, és sorakoztunk. Valaki arcon dobott egy piszkos/sáros sapkával. A haverom kiröhögött, engem meg felcseszett, ezért eldobtam messzire. Akkor jött az egyik tanárom, és megkérdezte, hogy ki dobta el. Mondtam, hogy én. Megkérdezte, hogy enyém-e, mire egyértelmű volt a válaszom: nem. Ekkor kezdett megalázni. Mondta, hogy ha nem az anyám pénzéből lett véve, akkor mi a francért dobálom, és hasonlók. Én mondtam, hogy engem is megdobtak vele. Erre azt mondta, hogy nem érdekli. Én motyogtam magamban valamit (konkrétan azt, hogy akkor engem sem az amit mond). Ekkor szinte üvöltve: MIT KÉPZELSZ TE MAGADRÓL? Felemelte a kezét, én meg reflexből odakaptam a fejemhez. Kb 50 ember nevetett rajtam. Én már idegesen megkérdeztem, hogy mégis mi a fas_zt csinál - szószerint. Válasz: még egy ilyen, és olyat kapsz, hogy anyádig repülsz. Én meg: Hajrá, de én is visszaütök. Ekkor jött az ügyeletes tanár, és elvitt az igazgatóiba. Elmeséltem, hogy mi történt. Idegesen mentem ki, ordítottam egy nagyot, és belevertem tiszta erőből a falba (aznap már nem is írtam, fájt). Egy szaktanárival "megúsztam". A tanárt meg csak megkérdezték arról, hogy mi történt, semmi más.

Tisztelettudó, rendes embernek tartom magam. Tisztában vagyok azzal, hogy én IS hibáztam, de kétoldalú volt a dolog.

A "kedves" tanárúr elég régimódi. Ami még felhozható (ellene vagy ellenem) az aaz, hogy enyhemdühkezelési problémáim vannak. Komolyan mondtam, ha felpofoz, én is visszaütök, de nem tudnék megállni annyiban. Pedig békés embernek tartom magam nyugalmi állapotban. 16 éves vagyok, szakgimibe járok.

Mi a véleményetek? Szerintetek tényleg én voltam az egyedüli hibás? Tényleg a tiszteletlenségem volt a konfliktus okozója? Nem ócsárlást és tipikus mai fiatalok (például: ezek nem tanulnak tiszteletet, ésatöbbi. DE!!) féle szövegeket várom!



2017. febr. 18. 22:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos a tanárok tökéletesen tisztában vannak a hatalmukkal. Csendben kell maradni.

Most csak szaktanárit kaptál, de ha a jövőben sem fogod tudni befogni a szádat, akkor a munkanélküliek táborát fogod bővíteni. Ilyen az élet :(

2017. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Próbáltam magam türtőztetni, de nem sikerült. Nem tudom elviselni az igazságtalanságot, és az alá- fölérendeltséget.
2017. febr. 18. 22:40
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Akkor kapsz majd még nagy pofonokat az élettől sajnos.
2017. febr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

OK, higgadj le.

Ahogy elmondtad, tényleg peched volt. Számtalanszor jártam én is így: azt nem látta a tanár, amikor engem ütöttek/szívattak, csak amikor én visszaütöttem. Mondjuk én mindig megúsztam szóbeli lecseszésekkel, igaz én olyat sose mondtam tanárnak/főnöknek, hogy "mégis, mi a f..t csinál".

Én még ahhoz voltam szokva, hogyha a tanár ordít velem, akkor pofa alapállásba. És tényleg a legjobb, ha ilyenkor nem bőszíti az ember őt, még akkor sem, ha igazságtalanul kiabál.

Tanulság az, hogy máskor jobban vigyázz a szádra. Igazságtalan lecseszések mindig lehetnek, de ha visszaszólsz, te jársz rosszabbul.

2017. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Esküszöm, hogy egész életemben most szóltam vissza először tanárnak. Alapból ideges voltam, otthoni dolgok miatt...

Tudom, hogy nem válasz, és nem mentség, de nem csak tanárnak lehet rossz napja. Mit tettetek volna?

2017. febr. 18. 22:48
 6/32 anonim válasza:
68%
Ez van amikor két hülye találkozik és nem tudják kezelni a helyzetet. Erre nem tudok mit mondani.
2017. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Csendben maradtam volna.
2017. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Dühkezelési probléma. Fentebb írtam. Szakembert lehet ajánlani, voltam már. És a hasznos választ is köszi, de több ilyet ne :)
2017. febr. 18. 22:52
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Te is hibás vagy, de te 16 éves vagy. A tanárok dolga meg hogy neveljenek, és a problémákat megoldják, de ez a tanár aki bepofázott meg csak növelte a feszültséget.

Szerintem ő rohadtul hibás, csak úgy odamegy, fogalma sincs mi a szart történt, de már okoskodik minden szart, 0 tiszteletet ad, de azért elvárja hogy te megadd.. Az egyik legszarabb féle tanárok az ilyenek.

Te próbáld meg kezelni a dühödet és úgy alakítani majd a helyzetet hogy a tanár üvöltsön és ő tűnjön idiótának, miközben te nyugodt hangon válaszolsz.

Én mindig nyugodtan válaszolok egy tanárnak, a szemébe nézek, tökéletesen érvelek, egyenesen állva felé nézve, érzéketlen szemekkel. Mivel én arra megyek hogy értelmeset mondjak, nem jövök dühbe ezért a tanár semmit nem tud kezdeni csak beszarik, üvöltözni kezd, stb. Mindig én jövök ki jól. Ezt sajátítsd el te is.

2017. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
100%
Az idős tanárnak felesleges már a szakember, te viszont akkor járj gyakrabban. Én mit tettem volna? Nem dobáltam volna a sapkát.
2017. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!