Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A sok egyetemista hogyan,...

A sok egyetemista hogyan, miből tudja megoldani az albérletet?

Figyelt kérdés
Nekem nincs pénzem albérletre,főleg Pesten.Ha nem kapok kollégiumot,inkább be se iratkozok.Diákhitelt meg nem fogok felvenni,hogy azt fizethesem 50 éves koromig

2018. márc. 2. 17:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szülők fizetik legtöbbször, vagy dolgoznak, vagy diákhitel.
2018. márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg diákmunka és kiegészítésnek diákhitel, szobát béreltem társbérletben. Amint találtam állást, 3 éven belül visszafizettem.
2018. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Gál Zoé ***** válasza:
65%
3-4 ember lakik szobánként, úgy már nem is kerül olyan sokba.
2018. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A szüleik fizetik az albérletet és minden mást is.
2018. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

De miért kéne 50 éves korodig fizetni a diákhitelt?

Annak idején én is felvettem. 3 év alatt vissza is fizettem amikor főállásban elkezdtem dolgozni. Kitől hallottad azt a hülyeséget, hogy 50 évig fizetni kell? Ha valaki rendesen, minden hónapban fizeti a törlesztőt annak nem lesz gondja vele.

Egyébként sokan diákhitelt vesznek fel, vagy a szülők fizetik

2018. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
#6 Pesten több millió forint lenne az albérlet az egész egyetem idejére.És ebben még nincs bent a rezsi meg a kaja.Ezt a pénzt nem 2 hónap összeszedni
2018. márc. 2. 17:35
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem viszonylag kevesen engedhetik meg azt, hogy egyedül béreljenek egy albérletet...Pesten kb. 120-nál kezdődik és még az is csak egy nagyon minimál picike lakás. Az én ismerőseim közül is csak egy-kettő van, aki egyedül lakik egy albérletben, a szülők fizetik nekik, valamint van néhány, akinek vettek lakást. A többség inkább összeköltözött néhány baráttal és négyen-öten laknak egy lakásban. Szerintem ez a gyakoribb, hogy többen laknak együtt.

Megértelek, mert ez nem egy egyszerű dolog. Engem támogatnak a szüleim, de nem tudnak annyi pénzt adni, hogy egyedül béreljek egy lakást, úgyhogy, ha nem kapok kollégiumot, akkor bajban leszek...mert nem szívesen költöznék be idegenekhez, ismerős/barát/rokon pedig nincsen a városban és hitelt sem szeretnék felvenni. Mindenesetre valahogyan muszáj lesz majd megoldani, mert szeretnék tanulni, úgyhogy majd a kisebbik rosszat választom.

2018. márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Amíg egyetemista voltam egyik barátnőmmel laktam egy szobában, ezenkívül egy vagy két lakótársunk mindig volt. Így nem olyan vészes, ezt szüleim fizették. Mióta dolgozok én fizetem többnyire, bár még szüleim is beszállnak valamelyest, de már különszobában lakom egyedül, két lakótárssal, nem olcsó. Sajnos rettentő magasak az albérletárak, és még így, hogy 2-3 lakótársa van az embernek sem olcsó egyáltalán. És akkor e mellé még bérlet, hazautazás, kaja stb..

24/lány

2018. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

"#6 Pesten több millió forint lenne az albérlet az egész egyetem idejére.És ebben még nincs bent a rezsi meg a kaja.Ezt a pénzt nem 2 hónap összeszedni"


Nem is két hónap alatt kell összeszedni. Sőt, nem is kell összeszedni. Lehet folyamatosan dolgozni, gyűjteni. Nem egyszerű, de megoldható. Mi anno 3-4-en laktunk. Volt hogy 2-en béreltünk egy szobát, úgy viszonylag elfogadható volt az ár.


Az tény hogy teljesen önállóan - hacsak nincs valami masszív bevételi forrásod, tudásod - akkor szinte nem lehet megoldani. Diákmunka elviszi az időt a tanulás elől és nem hoz elég pénzt, a diákhitel meg hosszú távon mégiscsak hitel.


Én 1 félévre vettem fel 250 ezer forintot, utána törlesztettem, ahogy tudtam visszafizettem. Így is 10% kamatot ráfizettem. Ha az egész egyetemet - 5 évet csúszás nélkül - fizetnem kellett volna, az 2,5 milliós tartozás lett volna. Kamatokkal közel 3 millió. Ez nagyjából azt jelentette volna, hogy életem első 2 munkával eltöltött éve arról szól, hogy törlesztem a hitelem, és 2 év munka után vagyok nullán.


Megoldás lehet ha hamar elkezdesz fizetős gyakornoki helyeket nézni. Van ahol egész jó pénzt adnak és fixen, hosszan lehet melózni, rugalmas beosztással.

2018. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Eltünt a kommentem pedig valóságos :) De ha valakit nem érdekel a valóság miért jelent. No de:

lányok szexből fizetik

fiúk szerencsejátékból.

2018. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!