Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen érzés egyetemre járni?

Milyen érzés egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Középsulit nagyon utáltam, ezért ėrettségi után kihagytam pár évet.Most felvettek egyetemre, már megy a félév két hete de még nem voltam bent. Egyszerűen mentálisan leblokkolok a gondolattól is, pedig szeretném elvégezni.

Milyen az egyetem, milyen a légkör, az egész? Nem lesz ciki hogy nem voltam bent az elsö alkalmakon? Mit fognak szólni? (ELTE BTK)

24F



2018. márc. 3. 01:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fontos lenne bejárnod, hiszen ott közlik a határidőket, követelményeket, vizsgákat, vizsgatémákat. Ha csak egyről is lecsúszol, tehát nem teszel eleget a vizsgakövetelményeknek akkor azonnal bukta. Tehát ne vedd félvállról!

Amúgy pedig jó, tényleg nem olyan mint a középsuli hogy hiába tanulsz mégis lepontoznak. Itt valóban a képességed szerint értékelnek, jókat lehet bulizni. Nekem például zenekarom is volt.

2018. márc. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szėpen, igen ettől is fėlek, hogy igazábol fogalmam sincs mik a követelmėnyek...nem lesz ciki így 2 hėt után vėgigkėrdezni a tanárokat?
2018. márc. 3. 02:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Erősen egyetem- és emberfüggő a dolog.


Szerintem se olyan, mint a középsuli, ahol ha megtanulod az anyagot, ötöst kapsz és nem egyest... Simán megvághatják az embert, ha nagyjából mindent tud a leadott anyagból, azért a tanárok közül nem sok ilyen hangulatember van és az sem húzza meg a legtöbb embert folyamatosan, mert feltűnő lenne... Lehet, hogy van, ahol nincs ilyen prof, nekem is volt, anyámnak is, aki persze sokkal előttem, egész más szakon, egész más városban tanult (én se tegnap végeztem, de ezek a dolgok nem változnak meg csak úgy)... De másodjára átmentünk, nekem viszont volt egypár évfolyamtársam, aki kibukott. Úgyis túl sokan voltunk, kellett nekem baby boomban születni.


Fogalmam sincs, mi történik, hogy nem voltál bent az elején, az alap, hogy akkor bent van az ember, később nem feltétlenül muszáj, de ez is attól függ... A gyakorlati órákra azért általában be kell járni, egyes szakokon zh is van (csak mert nálunk nem volt, bőven elég volt a vizsgaidőszakban tanulni).


Én nem buliztam, magányos voltam, nem mindenki jó szocializációban.

2018. márc. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne a tanárokat kérdezd, hanem a szaktársaidat, egyáltalán nem ciki, hogy eddig nem voltál, ha kérdeznék, akkor mondd, hogy nem voltál jól, azért hiányoztál, igazolást nem kell vinni, nem is fognak szerintem többet kérdezni. A tanárok nem fognak pátyolgatni, az se érdekli őket, hogy ott vagy-e órán (kivéve, ha katalógusos... arról csak hármat hiányozhatsz, akkor is, ha négyszer vagy beteg, szóval legalább azokra járj be), ez nem középsuli, DE legalább békénhagynak a hülyeségeikkel, ami egy hatalmas előny a középsulihoz képest.

Én nem szeretek egyetemre járni, unom az egész légkört, élen a szánalmasan tudálékos, okoskodó szaktársaimmal, ők az agyamra mennek, szóval csak a szemináriumokra járok be, meg amúgy is dolgozok már, csak abszolválni kell, meg szakdogát leadni.

De érdekes módon más szak embereivel tök jól kijövök, bennük nincs ez a végtelen lenézés azért, mert elolvastak két könyvet. Szóval, ha csak nem az én szakomra jársz (elég valószínűtlen), akkor jól ki fogsz jönni az emberekkel, segítőkészek is, általában fél év alatt kialakulnak a közös jegyzetfelhők. Szóval az én tanszékemen olyan a légkör, hogy az ereimet vágnám fel egy tollal, mikor meglátom a sok elszállt bölcsészpi*sát, a többi tanszéken (akár már a minoroson is) meg tök jó, emberek dumálnak meg tanulnak a folyosón, nem lesz semmi gondod velük, a felsőbbévesek is segítőkészek általában :) Szóval mindenképp menj be és próbáld ki, még mindig dönthetsz úgy, hogy nem akarod, nem neked való, de ha meg se próbálod, akkor egész életedben bánni fogod.

23/L (szintén ELTE-BTK)

2018. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól kicsesztél magaddal, hogy nem mentél be. Az első 1-2 hét a legfontosabb, főleg az első félévednél...

Szerintem az a különbség a középsuli és az egyetem között, hogy egyetemen felnőttként kezelnek, gimiben pedig egy kis sz#ros gyerekként. Mindenki eldöntheti, hogy neki melyik fekszik jobban, nekem mindenesetre felüdülés volt az egyetem. Nem lesz ciki, hogy nem voltál bent első két héten, mert mint ahogy felnőttek között szokás, mindenki lesz#rja, hogy hol vagy és mit csinálsz. Az egyetem csak egy lehetőség, hogy tanulj és diplomát szerezz, de senki nem fog könyörögni, hogy járj be vagy számonkérni, hogy miért nem jöttél. Úgy döntöttél, hogy eddig nem élsz ezzel a lehetőséggel, a te dolgod. Mivel lemaradtál a félév elején az eligazításról (amikor elmondják, hogy melyik tantárgyból milyen formában, mikor lesz számonkérés, kötelező-e az órákon való részvétel, mi a hiányzás következménye, mik a vizsgakövetelmények), ezért most neked kell önszorgalomból utánajárni mindennek. Általában az adott kurzust meghirdető intézet honlapján ki szokták írni ezeket a dolgokat, vagy külön eljuttatnak egy dokumentumot a hallgatókhoz, vagy végső esetben megkérdezed egy csoporttársad vagy évfolyamtársad a dologról.

2018. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg szeretnéd elvégezni, akkor ne hiányozz többet. Nagyon sok előadáson van katalógus, és csak pár alkalmat hagyhatsz ki. (Ha gyakorlati óráról is hiányoztál, akkor azt lehet pótolnod kell másik csoporttal.)

Ha az előadásokat anyagait felrakják valahova (pl. e-learning), akkor ott vissza tudod nézni az első előadásokat, és ezekben általában benne van mi a félévi követelmény (beadandó, hiányzások, vizsgák, stb)

Egyetemre járni szerintem jó dolog. Sokkal nagyobb a szabadság, bár pont emiatt nehezebb is.

Nem ciki hogy nem voltál ott, észre se veszik. Mikor egy előadóban bent ül 100 diák, senkinek sem tűnik fel (pláne az első 2 hétben), hogy ki van ott, ki nincs.

Szerintem menj be a következő előadásra, próbáld ki milyen. Igazából csak ott kell ülnöd, figyelned a tanárt, és jegyzetelni. :)

2018. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. márc. 3. 11:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nem olyan mint a gimnázium. Itt nem kell senkivel sem barátkozni és kicsit sem "ciki", hogy nem voltál bent mert senkit sem fog érdekelni, csak te szívsz vele.


Én első félévben csak azokkal beszéltem akivel kellet és csak tanulni mentem be. Igazán senki sem érdeklődik a másik iránt, de mindenki nagyon nyitott így könnyen lehet ismerkedni.


Szóval akár magabahúzódó vagy szociális tipus vagy, el leszel.

2018. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!