Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már nem bírom tovább magamban...

Már nem bírom tovább magamban tartani, szeretném valakivel megbeszélni! Vagy tartsam magamban továbbra is és húzzam ki ezt az évet? Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Az a helyzet, hogy idén lett egy új tanárom. Mindenki bírja, mert tényleg jófej, nem terhel le minket nagyon (olyan tantárgyat tanít, amit idén tanulunk utoljára és az osztályunkból senkinek sem kell a továbbtanuláshoz). Ő nagyon megkedvelt engem...nagyon. Az első pillanattól fogva. És már zavar, nem tudok nem gondolni rá. Szinte nem volt olyan óra, amikor ne jött volna oda hozzám és ne érintett volna meg (pl. elmegy a pad mellett és végigsimít a hajamon, többször is megesett). Vagy mikor óra után kérdeztem tőle valamit a tananyaggal kapcsolatban és a karomat simogatja. Meg órán kívül mikor találkoztunk a folyosón, leállított beszélgetni (asszem akkor az előző héten beteg voltam és hiányoztam suliból, ő meg érdeklődött meggyógyultam-e már), és beszélgetés közben egyszer csak végigsimított az arcomon.. Ha hiányoztam egy órájáról, a következő alkalommal mindig megkérdezte hol voltam, mert hogy hiányolt. Óra alatt többször is érzem magamon a tekintetét, ettől feszengeni szoktam. Megjegyezte már, hogy nagyon csinos vagyok.

A legutóbbi órán valami dokumentumfilmet néztünk, a tanárom pedig fogott egy széket és beült mögém. Aztán csak azt éreztem, hogy piszkálja a hajamat és végigsimít a hátamon. Utána végig előredőlve ült, nagyon közel, alig kaptam levegőt, fél órát bírtam aztán ki kellett mennem a mosdóba mert nem bírtam a közelségét... Ez volt az a pont, hogy már nem bírom tovább. Nem tudom ezt hova tenni. Az osztálytársaim is látják, hogy máshogy viselkedik velem mint velük, ez is úgy feszélyez.

Akar tőlem valamit? Szóljak valakinek? Járok már 1 éve pszichológushoz, gondoltam neki elmondom, de csak 2 hét múlva tudok találkozni vele, addig meg csomószor látom újra a tanáromat. Már ma éjjel is vele álmodtam.. Lehet csak én reagálom túl, mindenesetre nagyon zavaró.

Köszönöm hogy végigolvastad!

18/L



2018. márc. 29. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is beszélj vele négyszemközt, valamikor óra után vagy előtt. Ha mindenki előtt ráüvöltesz miközben simogat, az hatásosabb és garantáltan visszavesz utána, viszont a megalázottságért akár bosszút is állhat, szóval talán jobb a békesség. Mondd meg neki határozottan, hogy úgy érzed, hogy közeledni próbál feléd és ne tegye, mert téged ez feszélyez.

Ha nem változtat a viselkedésén akkor meg szólj az osztályfőnöknek/igazgatónak, mert amit csinál (és különösen, ha csak veled csinálja) az nem normális és nem szabad hagyni.

2018. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha gondolod privátban mesélhetsz még, hátha tudok segíteni valamiben.
2018. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező! Mint tanár, elég megdöbbentő ezt nekem olvasni...

Eleinte azt hittem, részedről is van vonzalom, de a kommentekben olvastam, hogy neked ez nem esik jól.

Ez így pedig már szexuális zaklatás. Pláne elítélendő és undorító, ha tanár műveli mindezt a diákkal, kihasználva az alá-, fölérendeltségi viszonyt.

Én a helyedben az egyik óra után ott maradnék a tanárral, és nagyon határozottan közölném, hogy hagyja abba a simogatást, mindent, tartson tőlem távolságot, különben jelentem az ügyet az osztályfőnöknek, igazgatónak, szüleimnek, legvégső esetben az oktatási rendszer fenntartójának (KLIK).

És ha ezek után sem hagyná abba, meg is tenném mindezt.

Ne hagyd magad, minden jogod megvan kiállni ez ellen! Utálom a magyar oktatási rendszert, hogy a gyerekeket hallgatásra neveli, és a tanár mindent jobban tud és a gyereknek csak kötelessége van, jogai alig. Állj ki magadért!

2018. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ és a segítséget!!
2018. márc. 29. 22:00
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, majd írd meg, léptél-e valamit. Drukkolok neked!

Előző tanár voltam.

2018. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült leszerelni?Mit tettél h békén hagyjon?Ha gondolod írj priviben.
2019. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!