Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek? Ne foglalkozzak vele?

Mit tegyek? Ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés
Barátnőm egy 15 éves lány. Kitűnő tanuló, kb. minden tantárgyból színötös,nagyon okos és értelmes. Elképesztően zongorázik, festeget, verseket ír, szóval igazi művészlélek. A suliban bántják, nincsenek barátai, egyedül én, a szülei állandóan dolgoznak, alig beszélnek vele, kb. csak addig szólnak hozzá, hogy lecsesszék, mert mondjuk négyest kapott. Testvérei sincsenek... Bennem bízik csak meg... Mostanában aggódom miatta. Olyan ingerlékeny lett, kapott egy pár rossz jegyet (3-ast is), de ami a legaggasztóbb: a halállal kapcsolatban ír verseket, szomorú hangulatú képeket fest és látszik, hogy boldogtalan. Beszéltem már erről vele, de nem sokat mondott. Nagyon szorong, remeg a keze. Állandóan hajtja magát, mindig a tökéletesre hajt.Padtársak vagyunk és volt olyan, amikor a tanár azt mondta, hogy aki jól válaszol(írásban) az ötöst kap, természetesen senki sem tudta helyesen, ő leírta a jó választ, de kiradírozta. A tanár természetesen erről nem tud. Megkérdeztem, hogy miért nem mutatta meg neki és azt mondta, hogy nem volt biztos a válaszában, hülyeséget pedig nem akart mondani, mert kiröhögik. Ami igaz is: ha valamit elhibázik úgy kiröhögik, hogy az nagyon megalázó. Nincs önbizalma se... Én segíteni szeretnék neki. Meséljem el ezeket egy tanárnak? De azt se szeretném, hogy kellemetlensége adódjon ebből. Mit tegyek? Mi baja lehet a barátnőmnek?

2018. márc. 29. 19:36
1 2 3 4
 1/39 Mojjo ***** válasza:
87%
Nagyon-nagyon komoly baj is lehet ebből. Legyél vele, amennyit csak tudsz, éreztesd, hogy fontos vagy neki, és ha van iskolapszichológus, azt fel kellene keresni mindenképp.
2018. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
0%
az hogy az iskolában jól tanul nem jelenti azt hogy okos mert az iskola csak lexikális tudást kér számon és magolni egy majom is tud. a versíráshoz és a zongorázáshoz sem kell sok ész. ha a környezetében mindenki utálja akkor nyílván van valami oka. akkor nem az összes többi a hibás hanem ő. meg te. legyen kedesebb segítőkészebb nyíltabb stb. mert ha csak magával foglalkozik meg a jegyeivel akkor nem fog előbber jutni.
2018. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nincs a suliban pszichológus. Úgyhogy nem tudom, hogy kihez forduljak. Amúgy szerintem azért van ez az egész, mert mindenki őt piszkálja. Múlt héten pofon vágták a lányok csak úgy szórakozásból. Meg ha bemely az osztálytermükbe szünetben, akkor az osztálytársai kizavarják. Állítólag irigységből piszkálják, mert ő az összes tanár szeme fénye. De a szülei is hibásak a dologban...szegénytől még azt is elvárják, hogy pénteken mikor hazamegy tanuljon, pedig ott az egész hétvége.
2018. márc. 29. 19:52
 4/39 anonim ***** válasza:
0%

"Állítólag irigységből piszkálják, mert ő az összes tanár szeme fénye."


És miért állítólag? Kitől tudod ezt? (nyílván te magad állítottad föl ezt a tévképzetet). mert ha valakit piszkálnak a mai világban, az a többség szerint csakis azért lehet mert szép, jó tanuló stbstb....

2018. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves lány és segítőkész, éppen ezért imádják a tanárok. A tudásában nem kell kételkedni, egy csomó matek meg fizika versenyt megnyert.
2018. márc. 29. 19:56
 6/39 anonim ***** válasza:
0%

"minden tantárgyból színötös"


nem! nem színötös, mert kap 3-s eseket is. a színötös kinek csak ötösei vannak. lehet elírtad.

2018. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy ő a kedvence a tanároknak, mert állandóan dícsérgetik a többi osztálynak, mindig őt hozzák fel példának, valamint nagyon szívesen beszélgetnek vele szünetben is.
2018. márc. 29. 19:58
 8/39 anonim ***** válasza:
0%
egy tanár nem kedveli azért mert segítőkész mert nem a tanárnak segít mert a tanárnak nincs szüksége hanem a többi embernek. pl. segít megírni a házijukat? korrepetálja őket? válaszol a kérdéseikre?
2018. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
48%
Bura.hu asszem ott vannak hasonló esetek...válasszal
2018. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Mojjo ***** válasza:
100%
Kérdező, ezt a Báró von Tarkint nyugodtan ignoráld. Ne foglalkozz vele, nézd levegőnek, nem éri meg a belefektetett időt, segíteni meg úgysem fog.
2018. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!