Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azok közül akik a tanügyben...

Azok közül akik a tanügyben dolgoznak tapasztalják mások is, hogy a diákok nagy része nem képes köszönni a tanároknak?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem el gyakorlatozni a tanügyben.Azt tapasztalaom,hogy a diákok nagy része nem köszön az utcán.Először azt gondoltam ez ellenszenv az irányomba,pedig nem tettem ellenük semmit,ami erre okot szolgáltatna,de látom más tanároknak se köszönnek.Nem csak az utcán de atnateremben sem köszönnek még a lányok úgy ahogy köszönnek a fiúk körében nem igazán szokás.

2018. márc. 30. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert neveletlenek.

Erre mas valaszt nem tudok elkepzelni...

2018. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez legyen a legnagyobb bajod tanárként/tanársegédként azt mondom. :D


Én amikor középiskolába jártam, csak akkor köszöntem a tanároknak, ha épp jöttem be az iskolába, és ott álltak a bejárat előtt, (portásnak mindig köszöntem) vagy ha az aznapi általa tartott első órára jött be.

Utcán nem mindig köszöntem, volt pár akinek igen, de őket szerettem, de akiket nem, vagy akin láttam, hogy elvan a maga kis világába, annak nem.

Pedig, én szakközép (most már szakgimnázium) középiskolába jártam lány osztálytársak nélkül, szóval eléggé "érdekes" osztály voltunk, de nálunk mindenki kb. ennyit köszönt, amennyit én.

2018. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen, tapasztalom. Bunkók. És ha nem hozzák otthonról, hogy milyen alapvető dolog köszönni valakinek, főleg, ha a tanárod az, akkor mi már akármit is csinálhatunk, az ilyesmit olyan 6 éves korig bezárólag kellene megtanulniuk. Év közben amint átkerül másik csoportba, vagy amint másik tanár veszi át a csoportot tőlem, mintha megszűntem volna létezni sok diák számára. Nagyon tahó dolognak tartom. De azt is érzem benne, hogy mennyire becsüli meg a társadalom a tanárokat: hát ennyire. És milyen lenne már az is, ha én, nő létemre kezdeném tanítani a nálam egy fejjel magasabb fiúnak, hogy akkor most szépen engedj előre az ajtónál, mert én vagyok a nő, meg azért is, mert én vagyok a tanárod. Az is milyen hülyén veszi ki magát, nem? Mert ilyet csinálni meg a nő részéről bunkóság. Az apjuktól kéne, hogy eltanulják. De hát egyre több esetben nincs is nekik olyan... :(
2018. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

egy gyakornoknak, aki kb 3-4 órát tanított, lehet én se köszönnék, mert nem is sismerem és nem tudnám, ő megjegyezte-e az arcom :DDDD

amúgy meg sztem a többség köszön, max. a bunkó tanároknak nem... ők meg azt a tiszteletet kapják vissza, amit nekünk adnak órán...

2018. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Lehet van benne valami,hogy a saját világomba is elvagyok meg keveset találkozunk és azt is gondolhatják nem ismerem fel őket.De szerintem inkább nevelés kérdése.A földrajz tanárnak se köszöntek múltkor pedig versenyre vitte őket,ha a tanár nem köszön rájuk figyelembe se veszik.Nem csak a tanügyben egyébként is tapasztalom,hogy ha bemennek valahova nem köszönnek meg elmenőben sem.
2018. márc. 30. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden tanárnak köszönök, de egy csomó nem köszön vissza... de az osztály, illetve az évfolyamtársaimnál még mindig a tanáraim az illedelmesebbek...
2018. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk az iskolában van egy saját köszönésünk, sulin belül azt használjuk, de az utcán furcsán veszi ki magát, a jó napot kívánok meg elég idegen, szóval ha látok egy tanárt az utcán inkább elkerülöm.
2018. márc. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!