Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyivel jobb, hogy kipuskázz...

Mennyivel jobb, hogy kipuskázzák az összes dogát?

Figyelt kérdés

Ma is, hogy írtunk magyarból a 14 asztalból 10 szinte végig telefonból nézte. Holnap töri tz-t írunk és most is a chat csoportba küldözgetik a puskáikat, van olyan aki az eddigi összes dogáját telefonból nézte ki (persze már ha aznap megírta, pótlólag, külön ülve nem mindig lett egyből jó osztályzat). Már egy tanárunk megjegyezte, tudja hogy kik puskáznak, mert nem lehet igaz, hogy aki matekból kettes az fizikából, hogy lehet 4, 5 osztályzatai (tudja, hogy minket nem érdekel ezért csak alapot ad, de nem egyszerűeket). Ha magunk ellenőrzünk feladatokat milyen érdekes hibátlan szinte, doga meg, ha nem tud puskázni akkor 2 vagy 1. Tökre idegesítő, hogy van aki tényleg tanul, megszenved a jobb jegyért ők meg puskával írnak, és nem buknak le. Persze egy két tanár még el is hiszi, hgy fejlődnek😡

18 évesek vagyunk, jövőre érettségi.


2018. ápr. 16. 23:07
1 2
 11/17 Whitewolf19 ***** válasza:

Nem mondom, hogy sose tettem... :) Igazából a humán tárgyak érdekeltek jobban valamennyire, nekem például érdeklődési köröm a történelem és földrajz.. de még a biológia és magyar is lekötött ha úgy volt, de mindent és mindig megtanulni szóról szóra.. Az embernek fiatalként se csak tanulásból kell álljon az élete, ott vannak a barátok.. a sport.. kikapcsolódás.

De jobban belegondolva azért.. aki szinte semmit sem olvas el.. annak sokat elárul később az általános műveltségéről, hogy nem igen lehet vele leülni egy mélyebb beszélgetésre. Lehet itt azzal példálózni, hogy a való életbe ki hogy érvényesül..és akkor megint oda jutunk hogy megint minden a pénzről szól.. de hát.. kinek mi.

F/22

2018. ápr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek azzal, hogy mindenki magának tanul.

Én egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor puskáztam tanulmányaim során. És igen, rengetegszer esett nagyon rosszul, hogy míg én saját erőmből gürcöltem az eredményért, addig az, aki csalt, sokszor jobb eredményt ért el nálam.

Ez már csak azért is szívás volt, mert nálunk még az év végi jegyek keményen beleszámítottak a felvételibe, nem csak úgy opcionálisan, mint most, így az az osztálytársam, aki végig csalt, vagy netán a tanárnak tövig nyalt, és ezért kapott jobb jegyet, jókora előnyre tett szert hozzám képest.

De így, több, mint egy évtizeddel a tanulmányaim befejezte után azt kell mondjam, hogy egyáltalán nem bántam meg a tisztességes tanulást. Ha puskáztam volna, most kevesebbet tudnék.

Nem azt mondom, hogy ne lenne rengeteg dolog, amit feleslegesnek tartok, és amik helyett szívesebben tanultam volna mást, de általánosságban: jó érzés tudni valamit.

Azt se felejtsük el, hogy lesznek olyan helyzetek, amikor nem lehet puskázni. A matekérettségit nehezen fogja telóból kilesni, de például ha állásinterjúzni megy, ott sem fogja tudni telefonból kilesni a választ a szakmai kérdésekre.

2018. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én is puskáztam anno sokat, de nagyjából csak a száraz dolgokat, mert vannak témák, amiknél hiába van puskád... én azt sokkal igazságtalanabbnak tartottam, amikor a padtársam rólam lesett, rólam másolt házit, stb.
2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni. De akkor se fog a magolós előrébb jutni csak azért mert magol. Az intelligens ember tudja hogy mikor mit kell alkalmaznia. Hogyha olyan az anyag amit felesleges megtanulni, akkor igenis lehet jobb dologra fordítani a megspórolt időt.
2018. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Ezek nem azert puskaznak, mert annyira inteligensek lennenek. Szimplan lustak es nem kepesek felerni esszel, hogy az ember nem csak azt kell, hogy csinalja, amihez kedve van.

A sokat biralt oktatasrol itt a velemenyem:


[link]


Kedves Kerdezo! Csak magaddal foglalkozz a sajat erettsegid es a sajat karriered szamitson most es a kesobbiekben is! Aki igy all hozza a tanulashoz, az a munkahoz is igy fog. Rossz hirem van a sok valaszadonak: ma mar elethosszig tarto tanulas van, nem lehet a diploma utan orokre hatat fprditani a tanulasnak. A munkahelyen is tovabb kell kepeznie magat az embernek, ha elorebb akar jutni, es sikeresebb akar lenni.

2018. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
15-ös, igen a munkával kapcsolatos dolgokat megtanuljuk, mert kell az élethez, de ne mondd már nekem, hogy a középiskolai sulis anyag 98%a nem totál hülyeség? Egy könyvelő irodában dolgozok mint bérszámfejtő + felszámoló segéd, és semmire nem tudom használni a Pitagorasz tételt, vagy hogy mire gondolt Ady Endre amikor azt mondta lila a függöny vagy az összes többi baromság. Tanították volna inkább meg, hogy hogyan kell számlát befizetni, mire figyeljünk egy szerződés aláírásánál, mi az az SZJA bevallás vagy olyan dolgokat amik tényleg hasznosak az életben. Attól ,hogy valaki nincs oda a költészetért vagy a töriért még lehet később sikeres az életben és a munkában...
2018. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
15-tel van hasonló véleményünk, énbsem hiszem, meg tudom, hogy nem intelligensek, hogy azért puskáznak. Matek tanárom szokta mondani, hogy ez kell az érettségihez. Magyar tanárom is megmondta nekünk, hogy akik olyan egyest írnak, hogy nem ír semmit a lapra (de nem csak ebből akár töriből vagy idegennyelvből) úgy adja be a dogát, akkor az menjen szakmunkásba, mert nem gimibe való, főleg, hogy érettségi szóbelihez kapcsolható volt a doga. És sokan olyan irányba mennének ahová szükséges az amit végig kipuskáznak. Észre is vehető, ha hírtelen írnak egy ötöst akkor másnap nem emlékeznek az anyagra. Ezt nem tudnám intelligensnek nevezni.
2018. ápr. 24. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!