Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ehhez lenne jogom?

Ehhez lenne jogom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy majusban lesz osztalykirandulasunk, de en semmi felekeppen nem akarok menni (van ra okom, de azt az okot az osztalyfonok nem fogadja el). Ha en azt mondom az osztalyfonoknek, hogy nem akarok menni, akkor is koteles vagyok menni vagy megtehetem, hogy nem megyek, mert nem akarok?



2018. ápr. 25. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem mentem el tavaly. Az ofő azt mondta, nem fpgadja el a szülői igazolást (tudod, a 3 napból ami mindenkinek megvan), az meg nagyon feltűnő lett volna, ha pont arra a napra viszek orvosit, szóval végül egy napot az évfolyam egy másik osztályában töltöttem (én b-s vagyok, szóval mentem az a-sokhoz).
2018. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles menni. Mindegy, hogy mi az oka.
2018. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Velem volt olyan, hogy nem mentem, és nem szóltam előtte senkinek se a suliban! :D Hát, elindultak nélkülem. Az osztályfőnök nem hívott fel telefonon, de amikor újratalálkoztunk, beoltott. Hogy megérte-e? Igen, mert legalább lett egy frankó érettségi szünetem! Utána már nem is lehetett volna... Szóval szerintem van jogod hozzá.
2018. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk aki nem ment kirándulni, az bement valamelyik másik osztály óráira. De a kirándulásra nem kötelezhetnek.
2018. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3: Ez tényleg szép terv, csak az vele a probléma, hogy így csak a befizetett pénz töredékét kapod vissza.
2018. ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kirándulás, hova mentek és mikor és kell e fizetni érte?

De ha nem akarsz menni, nem kényszeríthet rá. Mondott valami szankciót ha nem mész? mert kb én elképzelni se tudok érte semmit. Osztályfőnöki intő? fenét, igazgatói? francokat. Meg elég nevetséges is lenne az indok rá hogy xy nem jött el a haribó gyárba tett osztály kirándulásra ezért figyelmeztetem. Igazolatlan nap/óra? hááát ha iskola időben van, akkor lehetséges de hát most ha egy igazolatlan napod van abból nincs semmi pláne h nem is tanórákról hiányoznál. Pukkadjon meg... Bár az osztály kirándulások anno az én időmben mindig jók voltak, még akkor is ha valami unalmas templomot vagy kiállítást néztünk meg együtt. Ha esetleg nem mész el, akkor az utána történteket írd már le. Érdekelne milyen butaságot mond vagy tesznek az öfők manapság.

2018. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak kamuzik az osztályfőnököd, nyugodtan otthon maradhatsz. Max. szerezz igazolást addigra.

Én utoljára talán 10.-ben voltam osztálykirándulni, akkor is csak azért, mert az osztályfőnök nekünk is nyomatta ezeket a szövegeket, hogy "Olyan nincs, hogy valaki nem jön", "Ha csak egy ember is azt mondja, nem jön velünk, akkor az egész osztály nem megy el", stb.

11.-re nagyon meguntam ezeket a zsarolgatásokat, meg az unalmas, kapkodással teli kirándulásokat, úgyhogy egyszerűen csak közöltem, hogy nincs kedvem menni és pont, egy ideig mondogatta, hogy de mennem kell, különben miattam nem megy az egész osztály, meg ha mégis elmennek és én nem jövök, akkor másik osztályhoz kell majd mennem tanulni, meg ilyenek. Végül nem mentem el, de igazolást se vittem, mert elfogytak addigra a szülői igazolásaim, orvoshoz meg nem volt kedvem emiatt elmenni és ülni a váróban 2 órahosszát, szóval csak úgy otthon maradtam és kész. És nem mondta senki, hogy menjek be valamelyik másik osztályhoz, az osztályfőnök se kért utólag igazolást, szóval..:D Bár nem tudom, direkt nem kért-e, vagy csak elfelejtette.

12.-ben szintén nem mentem, akkor mondjuk érettségi szünetre időzítették. De legalább itthon maradhattam készülni a vizsgákra, amíg a többiek templomokat nézegettek meg ilyen hülyeségek.

2018. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

Nekem egyébként "betegség" miatt nem alkalmas a kirándulás, de az o.fő ezt nem fogadja el, pedig ez orvosival még igazolható is lenne.

Szülőim sajnos pedig már nincsen...

2018. ápr. 25. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!