Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól tettem szerintetek ma egy...

Jól tettem szerintetek ma egy fiút kötekedet velem és beszolt nekem nagyon-nagyon bunkó volt velem adtam nekik egy pofont helyes voltam amit tettem?

Figyelt kérdés
2018. máj. 2. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2018. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
nem
2018. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Megütötted, mert tudtad, hogy nem üthet vissza. Általában nem értek egyet a feminizmus ellenzőkkel, de abban teljesen igazuk van, hogy egy idióta szabály, hogy férfi még védekezésből sem üthet meg nőt. De hátha eljutunk egyszer arra a fejlettségi szintre, hogy ilyen helyzetekben nyugodtan megvédheti magát a férfi és bűntudat nélkül visszaadhatja neked azt a pofont. De mégjobb lenne, ha már ott tartanánk, hogy nem lennének olyan bunkók, akik a problémákra erőszakkal válaszolnak.
2018. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
4, helyes, de azért csak óvatosan, ha nem a megfelelő fiút ütöd akkor már korházban lennél
2018. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
3-as én lemaradtam, írta bárhol is a kérdező hogy lány/nő?
2018. máj. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan ismerek olyan kis nőt (szó szerint, egy igen kistermetű nő), aki el tud verni egy csávót bármikor, a saját szememmel láttam. Nem tanult soha küzdősportokat, csak "jó" környéken nőtt fel.


Egyébként ennél több infó kellene, de szerintem nem tetted jól, elég lett volna visszaszólni. Nekem legalább is az az elvem, hogy nem verekszem, csak önvédelemből, tehát ha fizikai támadás ér, ezért nem tartom helyesnek, amit tettél, hiszen téged csak verbális támadás ért, úgy is kellett volna rá válaszolni, szerintem túlzásba estél.

2018. máj. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tetted jól. Bár én az előttem szólókkal ellentétben nem bagatellizálnám el egy 'csak' szóval a verbális erőszakot.

Pl.: Középiskolás koromban (kb. 17 voltam) így tavasszal, fényes nappal mentem át egy parkon egy közeli kisboltba. Egy másik suliból néhány srác egy padon marhult, cigizett, stírölte az elhaladó csajokat, mikor az egyikőjük beszólt:

"Jók lábaid, de úgy megb*sználak, h. utána egy hétig járni sem tudnál velük." (Akkor ez 'kislányként' nagyon ijesztően hangzott. Egyikőjüket sem ismertem, ill. láttam soha azelőtt, nekem nem ilyen társaságom volt.) Nyilván semmit sem reagáltam, vissza már másik útvonalon mentem...

Néha azért szólnak be egymásnak a fiúk (meg a lányok), mert fel szeretnék hívni a figyelmet magukra, mivel tetszik a másik (akinek beszólnak).

Szerintem meg kell próbálni higgadtan kezelni, főleg ha nem sértés. Pályakezdő koromban az irodánk mellett egy építkezés volt, az állványról elég gyakran lekiabáltak. Egyszer egy srác az ordítja lefelé:

"Hé kislány, várjál már 5 percet, mindjár' lenn vagyok."

Sajnos, épp' siettem...

2018. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!