Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt a legrosszabb vizsgaél...

Mi volt a legrosszabb vizsgaélményetek? (akár érettségi, akár egyetem)

Figyelt kérdés

Én már hetek óta készülök egy tárgyra, de egyszerűen annyi a követelmény (pedig nem vagyok egy buta ember), hogy kiborító. Olyan apró, de felesleges részleteket akar belém szuszakolni az oktató, hogy felfoghatatlan...


Olyan volt már, aki megalázott vizsga közben...


Nektek van rossz élményetek?



2018. jún. 4. 17:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1) Honnan tudod, hogy dolgoztam-e már?

2) Hány éves vagyok, hol tartok az életben?

3) Mennyi tapasztalatom van?


Ezen ismeretek hiányában a válaszaid nem értékelhetőek és nem hasznosak. Sajnálom. Látom, frusztrált vagy, és végre találtál egy kérdést, amin le tudod vezetni. :-( Az elején még bosszantott, de most csak sajnálatos már.


De pl.: van egy ismerősöm, történelmet tanít az egyetemen, méghozzá ókort (görög, róma). Egyszer szóba jött egy óráján a középkori témakör, és nem tudott belőle valamit. De őt ez nem zavarja, mert a szakterülete az ókor. Abból él. Neki teljesen irreleváns, hogy milyen volt a kétnyomásos gazdálkodás vagy hogy milyen törvényt vittek végig Angliában 1534-ban, vagy hogy a francia forradalom miért tört ki. Na, de most abba fogsz belekötni, hogy "alapműveltség", érzem én. ;-)


Nemzetközi igazgatás szakon egy darab matematikai óra volt, a többi mind humán. Nyelvek, unió, közigazgatás, történelem, jog. Annak, aki szeretne így elhelyezkedni, nem biztos, hogy mélyrehatóan kell tudnia az egyetemi matekot.


De, képzeld én, többször volt már a tanszéken téma egy-egy tárgy minősítése, a HÖK és a TO is megjegyezte már, hogy jó lenne megreformálni, mert ebben a formában nem működik, csak az egyetemnek hoz pénzt a bukások miatt. (Persze, ez is egy indok).


Érzed a különbséget vagy továbbra is feszkózol?

2018. jún. 4. 20:14
 12/19 nemaRendőrség ***** válasza:
6%

Jaj, mert a hök az olyan okos...

Egy dologhoz értenek, hogyan kell pénzt lopni, de ahhoz nagyon, pl a múltkor írták, hogy a hökösök fizuját emelni kellett a Semmelweisen így sajnos a diákoknak nem jutott ösztöndíj (legalábbis nem lehet annak nevezni amit kaptak)

Nálunk is kocsikat vesznek maguknak, meg havonta tapsolnak el százezreket a fejesek étteremben...

2018. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Na, most egy dolgot kiragadtál, amin tudsz hőbörögni. :D De a lényeges információ már nem számít, látom.
2018. jún. 4. 21:39
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vizsga volt,csak Zh,de a tanár már félév elején kijelentette,hogy aki nem írja meg a zh-kat,vizsgán megbuktatja.


Előző nap sokáig tanultam,és reggel elaludtam.Kb 5 perc késéssel értem be,de már bezárt az ajtót előttem.

Hát majdnem sírva fakadtam ott.


Szerencsére a vizsga meglett később...

2018. jún. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Szóbeli érettségin kihúztam az irodalom tételt, örültem, mint majom a farkának, és indultam is a helyemre. A tanár utánam szólt, hogy húzni kellene nyelvtan tételt is.

Totál lefagytam. Nekem valahogy kimaradt, hogy nyelvtanból is van külön érettségi :o

2018. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

1 amit tényleg jogtalannak érzek. Szóbeli vizsgán azért buktattak meg mert korábbi éven vettem fel az adott tárgyat, mint a tanmenet szerint kéne. Aki kevesebbet tudott de akkor vette fel amikor kell azt átengedte. A tárgy nem is épül semmire és rá sem épül semmi, valószínűleg ezért tette az oktató.


Volt egy tárgyam amin rendre 1 pontokkal csúsztam le a vizsgákon, sokadjára sikerült csak.


De legyen egy pozitív élmény is: a legszemettebb legaljább oktató, aki szemrebbenés nélkül buktat nagyon jó hangulatban volt és átengedett szóbelin annak ellenére, hogy a tudásom tényleg hiányos volt akkor (igaz nem fő tárgyunk, valódi haszna nincs csak azért van, hogy vizsgadíjat és kreditbüntetést szedjenek, na meg ritkítsák kicsit a tömeget)

2018. jún. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Vhogy megúsztam a nagyon rossz vizsgákat. Talán 2 volt, amit kiemelnék:

1. egyetemi szakdogavédésnél azért lettem lecs.szve, mert hogy elvileg tudnom kellett volna, hogy el lehet / kellene kérni az opponens kérdéseit, és milyen gáz vagyok, hogy nem tudom. SENKI SOHA nem mondta nekem és értesítést sem kaptunk erről. És azt végképp nem értem, hogy miért gondolta, hogy emiatt le kell cs.sznie, amikor a kérdések előzetes ismerete nélkül is pengén válaszoltam mindenre, amit feltett az opponens a szakdogámmal kapcsolatban.

(közben beszéltem még pár ott végzettel, hát egyik sem tudta, hogy előtte meg lehet nézni a kérdéseket :D)

2. Gimis vizsgánál beszéltettek, de nem is figyeltek rám, mert sokkal érdekesebb volt a tanároknak azt kitárgyalni, mennyire volt korhű a Trója c. film (földrajzvizsgán... görögökhöz sem volt a tételnek köze :D).


Hasonló, de nem vizsga helyzet, amit rossznak éreztem, inkább állásinterjúkon volt. Teljesség igénye nélkül:

- olyanokról kérdezgettek, akarok-e a gyereket és mikor, milyen lakásban élek, kié az ingatlan... semmi közök hozzá

- interjúztató nő lecseszett, hogy a ferde plafonú teremben miért az alacsonyabb mennyezetrészű helyre ültem le, mert tuti beverem a fejem és pluszban virágnyelven lehülyézett

- 2. körös interjú, megadták, miből kellene felkészülnöm... erre kapok egy tesztet, amiben full nem a témához kapcsolódó kérdések vannak... hát kösz.

2018. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Remélem, nem NKE-s vagy…
2022. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
1: Ez már újabb kori dolog, tényleg van. 2002-ben ilyen fel sem merülhetett.
2022. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!