Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keptelen vagyok tultenni...

Keptelen vagyok tultenni magamat azon, hogy megbuktam, foleg most a legrosszabb erettsegi szezonban. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

9-be megbuktam, evet is ismeteltem. Egesz evben nem tanultam semmit, rengeteget logtam szoval ezt elore tudtam, nem is tanultam potvizsgara. Ugy voltam vele, hogy a kovetkezo evben megvaltozok es osszeszedem magam, de rossz tarsasagba keveredtem igy nem igazan tanultam, szinte csak a kettes volt a cel. A "barataim" kibuktak. Eljott a 10. es en megint rossz baratokat valasztottam, allandoan logtunk el lehet kepzelni... csak 70 igazolatlanom volt. A baratnomet kirugtak felevkor, akkor en 8! tantargybol megbuktam, viszont utana ossze szedtem magam es 7et kijavitottam. Az irodalom tanarom 2,3ra megbuktatott ev vegen csak azert mert a szobeli kiserettsegim nem sikerult (azert mert azon a heten amikor tanulni akartam pont beteg voltam) viszont az irasbelim 4-es lett, az egyik legjobb az osztalybol de hat hiaba. Maradt a potvizsga. 10 tetelt adott fel a tanar, de csak 8at tanultam meg. Ket jo tetelt huztam. Leirtam egy eletrajzot, elmondtam egy verset, de ezutan azt mondta, hogy huzzak meg egy tetelt es pont olyat sikerult amit nem tanultam meg. Megbuktatott.


Semmirevalonak erzem magam es borzasztoan szeggyellem, mostanaban allandoan ezen emesztem magam. A kortarsaim a napokban edettsegiznek, nekem meg ket ev van a gimibol ahonnan egyebkent mar szinte minden tanar kiutalt... igy jovore valtanom kell. Nekem is lennenek celjaim, egyetem vagy fosuli de meg csak emliteni se merem ezt senkinek. Mar ugy erzem jobb lenne abba hagyni az egeszet mint egozni, hogy 6 ev kellett ahhoz, hogy kijarjam a gimit. Ma megneztem a magyar erettsegit es egyaltalan nem tunt neheznek es ezen nagyon kiakadtam.


Mit tegyek, hogy ne utaljam ennyire magam?



2015. máj. 4. 22:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj.
2015. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így lefestetted, te nem magadat utálod, hanem mindenki mást: a 9.-es barátaidat, a 10.-es barátaidat, a csúnya magyartanárodat, aki két év semmirekellés után képes volt megbuktatni, mert pont azt a tételt kérdezte, amit te nem tudtál, a betegségedet, ami képes volt pont abban az egy hétben előállni, amikor te éppen tanulni akartál VOLNA... Most már itt az ideje, hogy tényleg magatald utáld (ne sajnáld, ne ápolgasd a szegény lelkedet - nem áldozat vagy), és egy új iskolában végre azt tedd, ami a kötelességet, és amiért az állam fizeti a tanáraidat meg az iskolai villanyszámlát. Aztán majd jöhet a saját érettségid és a főiskola is.
2015. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Vagyis az érettségi előtti évben vagy?
2015. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hát pedig akkor meg el kell menned pótvizsgára nyár végén, ott még kijavíthatod a rossz jegyet
2015. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: a felsoroltak közül azt hiszem csak a tanárt utálom. A legjobban magamat, még ha nem is ezt hangsúlyoztam (de viszont igen sajnálom is) amiért ennyire szerencsétlen vagyok. Gondoltam jobb leírni, hogy miért nem tanultam, ez nem mások hibáztatása, csak az én befolyásolhatóságom, lustaságom, butaságom tudja a fene...

Talán rosszul fogalmaztam.

2015. máj. 4. 23:17
 6/25 A kérdező kommentje:
Egyébként 10-es vagyok
2015. máj. 4. 23:18
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"hogy 6 ev kellett ahhoz, hogy kijarjam a gimit"


Nem jó az igeidő, még nem végeztél.

2015. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
semmit fogod és összeszeded magad,semmit nem jelent ez inkább mutasd meg hogy talpra tudsz állni,volt olyan amikor sikerült tanulni,sikereket értél el? miért nem tanulsz? lusta vagy? nem érted? mert ha lusta vagy akkor csak egy picit tanulj ne kitűnő legyen a cél. Van valami álmod esetleg? Milyen egyetemre akarsz menni? Az nem a világ vége,hogy megbuktál sok sikeres ember bukott el. A kérdés,hogy talpra tudsz-e állni? Tudsz-e javítani a helyzeteden? Ha tegyük fel nem megy elsőre,kevés sikered van feladod vagy folytatod tovább? Gondolkozz kicsit el ezen. Ezt a lelkiismeret furdalást meg használd fel arra,hogy most nekiállsz tanulni. Két év múlva meg lesz egy érettségid,aztán szakmád/egyéb végzettséged. Sokan 30 évesen kezdik az egyetemet szóval ne aggódj,ott már ez nem fog számítani. Két év,bírd ki!
2015. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy azt se tudom, hogyan tanuljak, hogyan legyek kitartó és türelmes. Pár percnél tovább nem maradok meg semmi felett ami nem érdekel, ha egyáltalán eljutok odáig, hogy kinyitoma könyvet füzetet. Mások hozzá vannak szokva a tanuláshoz ők abból, én meg a lustaságból nem tudok kibilleni.


:/

2015. máj. 4. 23:43
 10/25 anonim ***** válasza:
Van valami célod? Mert akkor ha így folytatod 20 év múlva is középiskolás leszel,ezt akarod de most komolyan? nem rohadt unalmas?
2015. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!