Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Járt már valaki hasonló cipőben?

Járt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Ez volt a második évem a gimnáziumban, és még mindig nem találtam senkit, akit a barátomnak mondhatok. Az előző évben a szociális fóbia és a súlyos önértékelési gondok miatt teljesen elzárkóztam a többiektől, esélyük sem volt megismerni. Ezeket sikerült nagyrészt leküzdenem kb. tavaly novemberre. Akkor úgy éreztem, hogy itt az idő, most már képes leszek beilleszkedni. Meg is próbáltam, de azt vettem észre, hogy nagyon hamar elunom magam a társaságukban, sok mindenben eltér a véleményem, furcsának és oda nem illőnek érzem magam közöttük. Az előző évben, amikor voltak a lelki problémáim, akkor azt gondoltam, hogyha egyszer majd kigyógyulok ezekből, akkor majd összebarátkozom valakikkel az osztályból, de nem így lett. :D Nem csak osztálytársaimra vonatkozik ez, más közegben sem sikerült összebarátkoznom a velem hasonló korúakkal. Jól kijövök a családommal, van pasim, több netes barátom is van, de mostanában egy kicsit magányosnak érzem magam, aminek szerintem az az oka, hogy nem tudom megtalálni a közös hangot a kortársaimmal. Ez a probléma egyébként egész eddigi életem során végigkísért, soha nem éreztem még azt, hogy "na, én ide tartozom" a hozzám hasonló korúak társaságában.

Volt már másnak is ilyen problémája? És ha igen, mit tett ellene?

16/L


2018. jún. 5. 21:05
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én 33 éves nő vagyok, és egész életemben hasonlóan éreztem. Azzal a különbséggel, hogy a fiúk sem érdekeltek, csak 25 evésen volt először párkapcsolatom.

Sem az általános suliban, sem a gimiben nem voltak igazi barátaim. Próbáltam nyitottabb lenni, csapódni, bandázni, de inkább csak kihasználtak, úgyhogy a tanulásba és az alkotásba (rajz, festés, egyéb képzőművészetek) fektettem az energiámat. Az egyetemen, ahol elvileg már nagyon hasonló érdeklődésű emberek vettek körül, még mindig nem sikerült közös témát találni a csoporttarsakkal a tanuláson kívül. Nem jártam bulizni, nem pasiztam, kívülálló voltam.

Az egyetem alatt már elérhető volt az internet. A neten keresztül felvettem a kapcsolatot egy helyi szobrász csoporttal, akik szinte mind egy kicsit fiatalabbak voltak nálam. Velük viszont jól kijöttem. Eljártunk szórakozni, szerveztünk magunknak nyári tabort, filmet forgattunk... Szép emlékek születtek. A mai napig tartjuk a kapcsolatot.

Tanácsot nem tudok adni, talán azt, hogy keress az iskolán kívül valami hobbiddal kapcsolatos társaságot.

Kitartás!

2018. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!