Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Létezik olyan, hogy felelősség...

Létezik olyan, hogy felelősség fóbia? Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de általános iskolás koromban nagyon le voltam maradva a társaimhoz képest, leginkább szociálisan, de a tanulás sem ment könnyen. Hivatalosan egészséges gyerek voltam, de

a lényeg most jön:

Rengeteg kellemetlen szituációt okoztam magamnak, pusztán tudatlanságból, minden rossz szándék nélkül. Például kárt okoztam felsőbb éves diákoknak (akik elől később fél évig bujkáltam.)

Képtelen voltam megérteni és megtanulni a közlekedés szabályait. Konkrét veszélyhelyzetben sem értettem meg, miért ordít velem a szomszéd néni.

Egy alkalommal az osztályomat sodortam hátrányos helyzetbe azzal, hogy véletlenül elszóltam magam a tanár előtt egy dologról.

Magamnál léthatóan erősebb fiút félelem nélkül provokáltam, és nem értettem, miért tudott olyan könnyen megverni. (kis termetű lány voltam)


Minden ilyen esetnél az az érzés maradt meg bennem, mintha hideg vízzel leborítottak volna, hiszen sosem tudtam előre hogy éppen magam alatt vágom a fát. Túl buta kislány voltam ahhoz, hogy felismerjem, mit okozok magamnak, és csak akkor jöttem rá, amikor már ott álltam a nehéz helyzetben.

kb 14-15 éves koromra értem utol a kortársaimat. Azt hiszem átlagos felnőtt lett belőlem, mégis néha rám tör az az érzés, hogy valami történni fog. Valahol le fogom magam járatni, valakinek kárt fogok okozni. Ha valamit rám bíznak, nagyon erősen rágörcsölök, és rettegek, hogy elszúrom. Hogy kárt okozok, vagy nevetségessé teszem magam. Kevés dologról hiszem el, hogy képes vagyok hiba nélkül végrehajtani. Az a fajta ember vagyok, aki többször visszamegy megnézni, hogy lekapcsolt e mindent a lakásban, vagy bezárta e az ajtót. Ha komoly döntés helyzetbe kerülök, bepánikolok.


2018. jún. 13. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Velem is sokszor van olyan, hogy csak később (miután már gondolkodtam az esetről) jövök rá arra, hogy valójában mi is történt és miket rontottam el.


Szerintem ez amiatt van mert gyengébb az értelmi képességünk (ilyen váratlan szituációs helyzeteknél legalábbis).


De ettől még nem kell elkeseredni mert ettől még egy csomó tekintetben lehetsz hasznos és akár jobb is mint a többi ember. Én pl. nyelveket tanulok és mivel szeretem is őket ezért elég könnyen megy; ezzel pedig lehetek hasznos tagja a társadalomnak ami pedig az önértékelésen és a stresszfaktor csökkentésében segít. Ha úgy érzi az ember, hogy hasznos akkor az sok boldogságot szabadít fel és ezáltal csökkenti a negatív érzések hatását mint az aggodalom, a stressz vagy a kishitűség.


Nem lehet mindenki mindenben jó. Vannak emberek akik minden szituációra képesek szinte azonnal frappáns válaszokat adni, ezt a képességet is lehet kamatoztatni.. de lehet ők meg másban gyengék. Mindenkinek meg kell találnia azt amiben jó és azzal foglalkozni, azt erősíteni és azzal segíteni a közösségét.


Most a nyelvtanulás csak egy példa volt ami számomra könnyű, mert szeretem; de ha te is tudsz találni valami olyat ami hasznos és szereted csinálni akkor csináld (még akkor is ha -egyenlőre- nem vagy jó benne) mert ha sokat foglalkozol olyannal amit szeretsz csinálni akkor előbb-utóbb jó leszel benne (gyakorlat teszi a mestert). Ellenben ha olyannal foglalkozol amit nem szeretsz csinálni akkor sokkal nehezebben leszel jó az adott dologban mert minden egyes pillanat kínszenvedés és azt várod mikor lesz vége; aminek semmi értelme.


Remélem segítettem valamennyit, bár nem konkrétan a kérdésre válaszoltam.

2018. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy autista vagy?
2018. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Létezik.Úgy hívják ,hogy Borsod megye szindróma.
2018. jún. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!