Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársunk nem...

Az egyik osztálytársunk nem hoz osztálypénzt, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tudjuk róla hogy vannak anyagi problémák a családban , de úgy érzem ez akkor sem fer a többi osztálytárssal szemben. A többi tanévből is vannak tartozásai, de most eljött a 12. rajt van a tablón, evett banketten, osztálykirándult, elballagott és egyéb eseményeken vett részt a MI pénzünkön. Hiába szól neki az ofő hiába hivatja be az igazgató .. semmi. Mit gondoltok mi ilyenkor a legésszerűbb?
2018. jún. 14. 09:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyenkor mindig kényes ügy. A megoldás sztem az lenne, hogy az alapvető dolgokat a suli fizesse (pl. tablót, szalagavatói terembérlést), de hát ezt úgyse lehet megoldani, mert akkor kitörne a 3. világháború.

Így meg nagyon ciki helyzetbe kerül az, akinek a szülei nem keresnek jól.


Azt gondolom, ebben az esetben én akkor fizetnék neki ki mindent magamtól vagy elosztva az osztályra, ha a szülője SZÉPEN megkéri a közösséget és cserébe a gyerek többet önkénteskedik a suliban, mint mások. Illetve mondjuk a ballgást meg tablót ezek nélkül is, mert ALAP. Emiatt nem a gyereket kellene büntetni. Ill. ennyi idősen menjen el diákmunkára.


Az azért nem járná nekem, hogy kb. természetesnek véve a dolgot osztálykiránduljon meg telezabálja magát a banketten, és meg se kérnék a többieket a segítségre, csak a markukba röhögnének, hogy ingyen zabált a gyerek.

2018. jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, az meg megint más kérdés, hogy mi miatt csórók. Egy olyan ember helyett nem fizetném ki a pénzt, akinek lenne,csak éppen műkörömre, cigire költi. Annak csak a ballagást meg a tablót fizetném ki.
2018. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Örülök hogy vannak azért, akik ratapintottak a lényegre. Nyilván ha tudnam/tudnánk hogy másnap ételre se tellik nekik az teljesen más kategória. Távol állt tőlem mindig is mások szekalasa vagy kiközösítése. Én egyszerűen csak megkérdeztem hogy mi lenne ilyenkor a teendő? Nyilván nem pakoltatom ki a házukat meg egyéb baromság amit irtatok... azt hittem lehet ilyenkor valamit kezdeni a dologgal, de ha nem, hát belenyugszunk. A tartozása nem 5-10 ezer forint , hanem jóval 30 fölött jár, ezért vagyunk egy kicsit kiborulva
2018. jún. 14. 15:14
 24/27 anonim ***** válasza:
43%

Ofőtökkel kellene beszélni, hogy hívja össze az összes szülőt, szerződést készítsék elő, és együttesen szembesíteni Mrs/Miss Műkörmöt.

Én simán belengetném a feljelentést is, mert írásos bizonyíték van róla.

2018. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Most már az anyuka egyesével ír rá az osztalytarsakra hogy le lehet szállni az o lányáról mert ő nem kérte hogy a gyereke egyen a kajákból meg a ballagas is kötelező volt úgyhogy o biztos nem hoz be egy forintot se ... tanácstalanok vagyunk nagyon
2018. jún. 19. 08:47
 26/27 anonim ***** válasza:
91%

Én ebben az esetben hagynám az egészet, és nyelje be akkor a suli, ezt persze ofővel megbeszélve.


Mondjuk csapnám agyon azt az anyát, aki a gyereke osztálytársait fenyegeti... saját súlycsoportját támadja inkább.

2018. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
58%
Az osztálypenz nem kötelező úgyhogy le lehet róla szakadni
2019. jún. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!