Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Létezik olyan felnőtt ember,...

Létezik olyan felnőtt ember, akinek nincs meg a nyolc osztálya?

Figyelt kérdés
Természetesen a szellemileg visszamaradottakon kívül. Létezik még ilyen most, a 21. században? Van alapja a viccnek, hogy "nyolc osztálya van, hat első és két második"?
2018. jún. 19. 19:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
55%
Ha a nyóc' kerbe' jársz akkor megtalálod a választ
2018. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Léteznek ilyenek, és nem biztos, hogy azért mert "buta" hozzá, lehet hogy a szociális-családi helyzete nem teszi lehetővé hogy iskolába tudjon járni (többszörösen hátrányos helyzet miatt például). A szterotípiával ellentétben nem feltétlenül kell romának lenni hozzá.
2018. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
És egy ilyen ember miből tud megélni? Segíly?
2018. jún. 19. 19:59
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
A volt szomszédasszonyomnak 7 általánosa volt,mert el kellett mennie dolgozni. Takarított meg a az apósa kis cégénél volt mindenes.
2018. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%

"És egy ilyen ember miből tud megélni? Segíly?"


Lószart. Az emberek felének annyi esze van, hogy az nem éri el egy jóképességű ötödikes szintjét általános iskolában. Facebookon látom, hogy sorozatosan kommentelik oda munkákhoz, hogy mijen munka, de nem egy, hanem az összes úgy írja, hogy mijen. :D Egymás után 4-5.

2018. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Ja mert diplomás nem lehet munkanélküli es nem élhet segélyen.. könyörgöm gondolkodj már. Szociális munkás vagyok, általában rossz családi háttér (vagy család hiánya) miatt nem végzik el a fiatalok az általánost. Esetleg ok lehet még a súlyos mentális betegség (szociális fóbia, depresszió stb..).
2018. jún. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%

#5 Jaj már, lehet, hogy csak normakövetők. Írná ő, hogy "milyen", de ha az ember látja, hogy öten már nem úgy írták :D

Egyébként ami még rosszabb, az a "mien".

2018. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Metionin ***** válasza:
71%
Igen, még sokan élnek azok közül akiknek csak 5 osztálya van mert annyi volt kötelező. Főleg a lányoknak mert őket nem taníttatták, nem látták értelmét. A szüleimnek épp megvan a 8 de rokonoknak nem mindnek.
2018. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

Fontos az elejèn leírnom,hogy nem trollkodom,nem kötekedni jöttem ide.


Èn nem vagyok tanult ember.

Van 8 osztàlyom,egy gyorsalpalói szakmàm,amivel semmire nem megyek.


Szóval.

Mièrt csak 8 osztàly?

Mert nem fog az agyam.

Nem azèrt mert lusta vagyok.

Kèptelen vagyok fejben szàmolni.

A suliban is buta voltam mindenhez,de főleg a matek,fizika,kèmia,törtènelem.

Baromi rossz tanuló voltam,mert alig volt kettesem.

Bukatam is hatodikban.


Nem tudom màskèpp leírni csag az igazat,hogy buta ember vagyok.

Valahogy soha nem ment a tanulàs ès nem is èrdekelt.

Kèptelen vagyok egy verset is megtanulni.

Nem kell fikàzni a hozzàm hasonlókat.


Hozzàteszem,hogy így gyereket sem vàllalok,mert nem akarom,hogy olyan legyen mint èn.

Mert nem tudnèk neki semmit segíteni a tanulàsban.



Nem segèlyből èlek.

Magyar vagyok ès Budapesten èlek albèrletben.

2018. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%

Nagyszüleim között vannak olyanok, akiknek csak 4-6 osztályuk van(volt). 75-85 közötti korosztály, kis (pár száz fős) falvakban nőttek fel, nagymamám pl., aki csak 4 osztályt végzett, 8 évesen már árva volt, egyszerűen lehetősége sem volt továbbtanulni. Egyikük sem buta, csak ezt hozta az élet, gondolom nem volt pénz bejárni a közeli városokba tanulni. Szüleim már mindketten egyetemet végeztek, szóval még csak nem is arról a proli rétegről van szó, akik szerint csak a fizikai munka az igazi munka, mert mindig is támogatták őket. Mindannyian magyarok egyébként.

És még hány ilyet tudok.. persze ez tényleg inkább csak az idősebb korosztályra jellemző, de előfordul a 21.században is.

2018. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!