Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy tanár barátkozik a diákjaival?

Figyelt kérdés
Mondjuk rájuk ír fb-n, megismeri őket, akár személyesen is, szünetben megkeresi őket, beszélget velűk.

2018. jún. 24. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Bizonyos határokon belül rendben van, ha érdekli a diákok problémája, élete. De fb-on rájuk írni, iskolán kívül találkozni szerintem arról tanúskodik, hogy nincs saját élete, ezt félreérthetik a diákok.
2018. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
Személyesen megismeri őket. Testközelből. Aha. XDDDD Még különórát is tart majd a szorgos kislányoknak, ahol igazán elmélyíthetik a barátságukat.
2018. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló ofőm volt gimiben. Még kis lelkes, fiatal, mi voltunk az első osztálya. És szünetekben egy csomószor random odament emberekhez az osztályból, megkérdezte hogy vannak, mi van velük, szervezett egy csomó programot, és nem csak osztály szintű programokat, hanem ilyen, ha van kedvetek, akkor páran mehetnénk moziba, vagy jógázni. És szerintem tök király volt, mert így, hogy kölcsönösen ismertük egymást valamilyen szinten (nyilván nem voltunk öri barik, akik mindent megdumálnak, de akkor is), mindkét félnek könnyebb volt partnerként kezelni a másikat az órákon, nem pedig az old school (szó szerint :D) alá-fölérendelt viszonyban, ahol a diák ül kussban, megalázkodva, a tanár meg addig basztatja, amíg minden egyéniséget kiöl belőle, de nem is a nagyszájú tiszteletlen, mondjuk ki paraszt diák és a tehetetlen, szánalmas, elnyomott tanár szituációban, hanem tényleg igazi partnerként. Nyilván vannak határok, de szerintem nem baj, ha egy tanár közvetlen a diákjaival. (Visszaolvastam, amit írtam, és elég érthetetlennek tűnt, de olyan sokáig gépeltem és már késő van és amúgy is szeretem a barokk körmondatokat, úgyhogy most már így marad. Bocsi)
2018. jún. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tanár vagyok és egy tanítványom sem ismerősöm Facebookon. Még azok sem akik elballagtak. Nekem furcsa ha valaki bejelöli a tanítványait.
2018. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Becsüljétek meg hogy ilyen tanárotok van.


Szerintem jobb mint a minden órán szívatós, kiabáló, mogorva, rosszkedvű, büntidogákat írató tanárok, nem?

2018. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az kicsit sok, ha fb-on vagy akár személyesen magánéleti dolgokról beszélgetnek. Nálunk max annyi volt, hogy egy lánynak, aki emeltezett töriből, a tanárnő elküldte az anyagot, ha volt valami kérdése, nemcsak személyesen kérdezhette meg, de ennyi.


Nekem meg olyan volt, az of meghívott magához (5 percre lakik tőlem), hogy beszélgessünk egy kicsit a jövőmről, hogy mit szeretnék kezdeni a magyarral és hogy tud-e segíteni stb.

2018. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a tanárok egy jó része ilyen. Érdeklődnek vagy ha nem is de tudjuk hogy lehet velük beszélni, megkérni dolgokra. Pl egyik barátnőm rosszul volt, megkértem a matek tanárnőt hogy a telefonom hadd maradjon nálam hogyha valami nagyobb baj lesz hívnak és tudok szaladni (legjobb barátnőm és nem vagyunk osztálytársak). Pár órával később amikor szembe mentünk a tanárnővel ő kérdett rá hogy rendben van e barátnőm. És ez csak egy példa.

Oszinnkal telefonon, facebookon, élőben bárhol és gyakorlatilag bármikor beszélhetünk, max ha nagyon késő van már nem válaszol (de nem is szoktuk csak akkor olyankor zargatni ha tényleg nem ér rá másnap). Egy másik tanárunkal szintén ugyanígy. Van aki ha változik valami az órarenddel kapcsolatban, vagy késnek óráról ilyenek szintén így fbn, vagy telefonon szolnak.


Szerintem áldás minden egyes ilyen tanár. Nekik is valahol könnyebb mert az ilyen tanárok óráin, akit kedvelnek a diákok nagyobb a fegyelem (mert nem szívatod azt akit kedvelsz alapon), meg könnyebben tudnak nevelni is. Legalábbis én jobban hallgatok egy ilyen tanárra mint arra aki csak kiabál, morog stb. Meg általuk lesz az iskolai környezet is biztonságosabb. Szintén saját tapasztalat de sokkal szívesebben megyek be a suliba, sokkal könnyebben kezelek egy egy problémát pusztán a tudattól hogyha már nem megy egyedül akkor ott vannak a tanárok akiktől segítséget kérhetek.

2018. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
erről is kellene szóljon a tanárlét. nemcsak a tanításról.
2018. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Amerikában pl. gyakran barátkozik a diákjaival. Az lenne a normális ha a tanár nem áll olyan távol a diáktól, ha órán barátságosabb a légkör, és lehet a tanárral beszélgetni.
2018. júl. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Solya. Orsika ***** válasza:
Most fejeztük be az alapsulit. Nagyon jó tanár-diák és egyaránt baráti kapcsolatot ápoltunk/ápolunk jónéhány tanárunkkal. Az ofőnk így ballagás után is érdeklődik irántunk és még szeretnénk vele sokáig tartani a kapcsolatot. De tudjuk, hogy màs tanárainkra is számìthatunk sok mindenben.. Van pár olyan tanárom, aki olyan nekem, mintha barátnőm lenne, ettől függetlenül a tisztelet határ!!!
2018. júl. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!