Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg igaz amit a Budapestie...

Tényleg igaz amit a Budapestiek mondanak a vidékiekröl? (Suli)

Figyelt kérdés

Most megyek 7 be

Azt mondták nekem hogy kiközösítenének mert msikolci vagyok meg basztatnának nem vagyok olyan nagy falusi gyerek

Mert lenne esélyem elköltözni Budapestre szerintetek megéri az iskolaváltás???



2018. júl. 10. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgy el mindenkinek mindent.


Viszont tanulj meg 13 éves korodban NEM káromkodni, mert undorító, és fővárosi helyen nem is menő.


És a budapestiek kis betű.

2018. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én már jó régen jártam általánosba, de nekem volt olyan osztálytársam alsó tagozatban, aki a határon túlról költözött Budapestre. Egyáltalán nem volt kiközösítve! Felső tagozatot már egy másik suliban végeztem, ott volt egy nem Budapesten lakó osztálytársam, aki Pestre járt suliba. Az ő esetében sem rémlik, hogy kiközösítettük volna, csak mert nem budapesti. Hogy most hogy megy ez, azt nem tudom, de amikor én jártam általánosba, nem tapasztaltam ilyesmit, amit írsz.
2018. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Biztos van olyan pesti is, aki megveti a vidékieket, de nem ez a jellemző. Nekünk gimiben volt román bevándorló családból is osztálytársunk, mégsem fikáztuk ilyesmi miatt, sem olyan osztálytársunkat, akinek tájszólása volt. Nyilván azért nem mindegy, hogy mondjuk egy jobb minőségű, de nem sznob területen levő gimibe akarsz menni, vagy egy alja szakközépbe (ott kisebb dolgok miatt is kiközösítenek másokat) vagy vmi gazdaggyerek-gyűjtőbe.
2018. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!