Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemisták, ti mennyi pénzt...

Egyetemisták, ti mennyi pénzt kaptok a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Nekem tandíjra nem kell, mivel állami támogatotton vagyok, és egyelőre otthonról járok be egyetemre(Pestre), nem albérletben/koliban lakok, így azt sem kell fizetni.


Elég változó, hogy milyen összegeket kapok, a kaja, tisztálkodási szerek, telefonszámla természetesen nem számítanak ide, azt külön vesszük, tehát most csak zsebpénzről beszélek. Ami alap, hogy 7 ezer a bérletem, és havi kb 5-6 ezer a kontaktlencsém, vagy ha kell mondjuk könyvet venni a sulihoz, általában arra is adnak külön. Emellé kb 50 ezret kapok még, amiből azt veszek, amit akarok, de ha dokihoz kell menni, azt még ezen felül külön fizetik(pl ebben a hónapban az egy 20-as volt). Plusz idén fizettek még külőn egy görög nyaralást barátnőimmel, meg szoktunk együtt is járni síelni, nyaralni. Dolgozni most nem dolgozok, de januártól elkezdek, mert lesz időm rá suli mellett.


Nektek mennyit szoktak adni, mi számít átlagnak?

21L



2017. nov. 17. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/125 anonim ***** válasza:
77%
Amit te itt leírtál, mi hárman êlünk ennyi pénzből. Most azt gondolsz amit akarsz.
2017. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/125 anonim ***** válasza:
83%

Miért kell ez a kérdésnek álcázott felvágás? Abból kiindulva, hogy egyetemre jársz, gondolon hogy tájékozott vagy az ország helyzetét illetően, és tudod hogy sok család ennek a felét sem teheti meg.

Ebből él egy hónaoban.

Mi értelme a kérdésednek? Mi célból tetted fel? Azt szeretned tudni, hogy milyen menő vagy? Nem vagy az.......

2017. nov. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/125 anonim válasza:
88%

Neked nagyon jó dolgod van.

Nekem is úgy gondolom, hogy jó dolgom volt, de messze nem ennyire, mint neked.

Kifizették az albérletemet, valamint kaptam 50 000 Ft-ot egész hónapra, hogy abból oldjak meg mindent.

Ez általában nem volt elég, úgyhogy dolgoztam mellette.

Én 2008-ban végeztem. Nyilván most mások az árak, még több pénz kell.

2017. nov. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/125 A kérdező kommentje:
#1 oh...én sokszor még ezt az 50 ezret is keveslem. Havonta 5 ezer a körmös, kéthavonta egy 10-es a fodrász, és akkor még nem vettem ruhákat, nem voltam sportolni, szórakozni, kikapcsolódni(de lány létemre mindig akad pasi, aki elhív, szóval ez nem gond:D). Bár azt persze nem várom el, hogy a szüleim ennél többet adjanak, mert így is költenek rám szerintem 150-200 körül egy hónapra vetítve, és még van egy tesóm is. Ezért is megyek inkább dolgozni.
2017. nov. 17. 10:38
 5/125 A kérdező kommentje:
#2 nem, épp azért írtam ki, mert foglalmam, hogy mi számít átlagosnak. Nem szoktam kifaggatni az embereket nyilvánosan, hogy mennyit keresnek, meg mennyi a zsebpénzük...
2017. nov. 17. 10:40
 6/125 anonim ***** válasza:
79%

A jó édes tudodkidet.


Én 20 ezret kaptam havonta, ebből oldjam meg a kaját, a ruhát ha kell, meg a bérletemet.

2017. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/125 anonim ***** válasza:
90%

Te meliyk orszagban élsz? Te azt gondoltad, hogy ez átlagos? Te meg véletlenül sem gobdoltad azt, hogy az orszag nagy részében ennek a felét nem tehetik meg az emberek.....

Nagyon butacska vagy....

2017. nov. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/125 A kérdező kommentje:
#7 hát nem tudom, én pont azt látom, hogy sok egyetemistának még albérletet is fizetnek mindezek mellé. Vagy saját lakásuk is van. Szóval én eddig nem gondoltam, hogy ez extrém lenne, de azt se, hogy valaki 20-at kap egy hónapra..
2017. nov. 17. 10:49
 9/125 anonim ***** válasza:
93%
Nekem max 4000ft volt a zsebpenzem egy honapra. Ebbol vettem tobbnyire tisztalkodasi szert is és amit akartam. Koliba adtak kajat es az utazas nem szamitott bele. Gondolhatod mire tellett ennyi penzbol..
2017. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/125 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nagyképű vagy. Kicsit visszavehetnél. Én ennél sokkal többet kapok mint te, úgy hogy én dolgozom. Na és? :D Mégse írok ki kérdést bmeg hogy felvágjak itt az emberek előtt hogy a szüleim mindenben segítenek.
2017. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!