Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Irigy osztálytárs?

Irigy osztálytárs?

Figyelt kérdés

Az egyik lány osztálytársam rendszeresen megjegyzéseket tesz rám, poénnak szánja, de engem nagyon zavar.

A történet röviden annyi,hogy rajzórára egy projektet kellett csinálnunk (3 fős csoportokra voltunk osztva)és eljöttek hozzánk.Már akkor olyanokat mondott nekem, hogy ő nem is gondolta volna,hogy én ilyen gazdag r#banc vagyok(!!!),meg hogy van-e Gucci táskám stb.Elengedtem a fülem mellett,gondoltam majd abbahagyja, de azóta is tesz ilyen megjegyzéseket,mostanában egyre többször.

Nincs sok ruhám,a telefonom sem drága(nincs 50ezer forint, egy kínai ismeretlen márka,de nekem jó,mert amúgy sem használom),nem vagyok beképzelt,nincs sok drága holmim,nem szeretem,ha rám költenek.Nem villogok a szüleim pénzével,nem az enyém,nem én kerestem.

A szüleim sokat keresnek,főleg apa,de sosem mondtam el senkinek.Semmi közük hozzá.Igen,jó környéken élünk,szép nagy házunk van.Nem vagyunk gazdagok,az átlagnál jobban élünk,de nem vagyunk gazdagok.

Ő is meg a másik lány is rosszabb anyagi körülmények közt élnek (3 gyerek,özvegy anya stb.).Emiatt nem akartam, hogy hozzánk jöjjenek,de hozzájuk nem mehettünk(az egyik kollégista, az említett lány pedig mindig kitalált valamit).Szóval hozzájuk viszonyítva luxusban élünk.Azért is piszkált,mert hogy én megmosom a gyümölcsöt fogyasztás előtt.Szerinte ez is gazdag szokás,meg hogy én ott előtte kékvérűsködöm ezzel.


Ilyen emberrel mit lehet kezdeni? Nagyon zavar és bánt,hogy állandóan megjegyzéseket tesz.A hátam mögött is kibeszél,2 barátnőm már nem is foglalkozik velem.Szinte teljesen kizárnak, nem is beszélgetnek velem.Ott állok, ők csak beszélgetnek,de hozzám senki sem szól.Nem hívnak sehova,nem írnak nekem.Bánt a dolog,mert nem tudom, hogy mit tettem.Én arról nem tehetek,hogy ők rosszabb anyagi helyzetben vannak.Hülyeség ilyen miatt irigykedni és kiközösíteni a másikat.


Szerintetek mit csináljak?

16L

(elnézést,amiért ilyen hosszúra sikeredett, a helyesírási hibábak nézzétek el nekem,átfutottam a szöveget,de a Google néha szeret megtréfálni)



2018. szept. 7. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogj egy ötliteres befőttesüveget tetővel együtt, a tetejére vágj egy pénzbedobó nyílást, ragassz az odlalára egy cédulát ezzel a szöveggel: A szegény éhező Barbi* megsegítésére. Aztán járd körbe az egész iskolát a persellyel.


*Te tudod, hogy hívják ezt az akadékoskodó ribit, az ő nevét írd a Barbi helyére.

2018. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennek mi köze az irigységhez?

Őszintén megmondom a véleményem,és irigy vagyok?

2018. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ameddig nem járt nálunk,addig semmi problémája nem volt velem.Nem tett megjegyzéseket.

Hidd el elég sok köze van az irigységhez.Látnod kéne,hogy hogy néz egy olyan emberre akinek jobb cipője van,mint neki.

2018. szept. 7. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, igen, irigyek. H lyék mindig voltak és mindig lesznek. De az az igazság, hogy nem bírsz vele mit csinálni, max. lesz rni és keresni magadnak értelmesebb barátokat helyettük. Hidd el, hogy nem éri meg irigy emberekre pazarolni az idődet, engem is rengeteget b sztattak apum miatt (kértem én egy pillanatig is, hogy sokezer kilométernyire legyen olajmérnök az emírségekben meg egyéb gazdag olajországokban, ahelyett hogy itt lenne és részt venne az életemben mint ahogy azt az engem fikázók apái tették?!), de tényleg vannak kapcsolatok amiben nem számít a másik pénztárcája (én a kertvárosban lakok, a két legjobb barátom panelben, és mégis szeretjük egymást, b szki). Szóval tényleg sok sikert, szurkolok hogy találj normális embereket magad köré.

Meg amit érzek ebből a szösszenetből, hogy a lelked mélyén téged is feszélyez hogy gazdagok vagytok. Tudom hogy nem egyszerű, mert ez az egész h lye ország azt kommunikálja, hogy rohadj meg ha jól élsz, de el kell fogadnod, hogy sok pénzetek van, és ezt nem szabad egy pillanatig sem szégyellned, mert a szüleid becsületes munkával keresték meg ezt a pénzt. Igazából (jó, nekem könnyebb volt, mert ott voltak a barátaim, akik segítettek elfogadni ezt a helyzetet) mióta én túlléptem azon, hogy gazdagok vagyunk, és nem feszélyez, a többi embert is mintha kevésbé zavarná a dolog. (meg persze az is lehet, hogy húszévesen már erősebb vagyok mint most te és képes vagyok lesz rni a negatív embereket, és azokra koncentrálni akikre megéri.)

2018. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy igazán ismerős helyzet, sőt az én osztálytársamnál is ugyanez a felállás, három gyerek, elvált anya. Nem szeretném ha valamelyikük, valahogyan magukra ismerne, ezért nem írok több infót, de pont ugyanígy van. Mindig azzal "poénkodik" a lány, hogy burzsuj családom van és biztos én is az vagyok, ráadásul meg sem indokolja. Egyszerűen nem az van hogy havi 100 ezret keresnek a szüleim, mint az ő anyukájuk. Nem is érdekel hogy mennyit keresnek, addig ameddig szeretnek.

Szerintem olyasmi lehet a háttérben hogy belül ő is szeretne jobban élni, csak ezt nem mondja ki konkrétan, hanem így vezeti le azt a feszültséget amit a mindennapokban meg kell élnie emiatt. Mert ő nem tehet erről, hanem leginkább a szülei, és úgy gondolja hogy ez igazságtalanság, mert én is csak odaszülettem a családomhoz.Egyébként nem utálom ezért, de néha idegesít. Ja és ha ez változtat valamin akkor leírom hogy hetedikesek vagyunk :D

2018. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen tényleg feszélyez a dolog.Náluk még nem jártam,csak egy képet láttam a nappalijukról(a macskáját fotózta) és hát...szóval értitek.Kellemetlenül érzem magam miatta.Tudom nem kéne és hülyeség ilyen miatt rosszul éreznem magam.


Van még pár barátom az osztályban.Kibírom még ezt a 2 évet, utána látnom sem kell.

2018. szept. 8. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!