Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magántanulók véleményét,...

Magántanulók véleményét, segíttségét kérném. Milyen magántanulónak lenni?

Figyelt kérdés
Magántanuló leszek, sokat tájékozódtam ezzel a dologgal kapcsolatban, tudom is mi vár rám azáltal hogy magántanuló leszek. Azoknak a degítség segítség kérném akik magántanulók. Ti hogyan, milyen módszerekkel tanultok ? Tudnátok nekem tippekez, tanácsokat adni. Előre is köszönöm !

2018. okt. 2. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én magántanuló vagyok. Annyira sok tapasztalatom még nincs, mert most kezdtem, megvannak az előnyei-hátrányai, de azért így sem minden fényes.

Az jó, hogy nem kell korán kelni és te döntöd el, mikor tanulsz. Ha kiközösítettek az iskolában, nem bírtad az ottani stresszt, a tanárokat esetleg, az is megszűnik.

Tudsz a saját tempódban haladni. Ott tanulsz, ahol akarsz. Én például tanultam erkélyen, az ágyon nekem nem megy, de ha te ott akarsz, akkor lehet ott, vagy akár a kertben is, parkban, kávézóban, íróasztalodnál, könyvtárban. Ahol csak akarsz. Több időd lehet másra is.


Azonban szerintem a vizsgák rosszabbak, mintha csak dolgozatokat kéne írni. Januárban fogok először vizsgázni, kicsit félek tőle. Minden tantárgyból egy féléves anyagot kell észben tartanod, én a töritől tartok a legjobban, mert azért az nagyon sok.

Magadtól (illetve szülői vagy magántanár segítségével) kell megtanulnod mindent. Ez csak akkor problémás, ha valamit nem értesz.

Viszont, hiába vagy magántanuló, a követelmények és a tananyag rád is ugyanúgy vonatkozik. Akkora szabadságod a tanulásban még sincs, nem hagyhatsz ki napokat, nem halasztgathatsz, mert félévre, majd év végére meg van adva, hogy mivel kell végezned, és ismételni sem árt a vizsgák előtt.

Nálam például közbejött 1-2 dolog, ami miatt kicsit most le vagyok maradva pár tantárgyból és nagyon parázom, hogy fogom behozni. A sírás kerülget... Főleg, hogy ezek olyan tantárgyak, amiket nem értek és több idő kell, hogy felfogjam.

Meg a magántanulóságot az emberek és a tanárok nem nézik valami jó szemmel, úgyhogy egyes ítéletekkel meg kell majd küzdened. Néhányan azt hiszik, hogy a magántanulók antiszociálisak, társaságkerülők, nincsenek barátaik, otthon ülnek egész nap és nem akarnak iskolába járni. Ez nem így van.


Amit én tanácsolok:

- Ne aludj azért olyan sokáig, mert könnyen elmegy a nap.

- Oszd be a tanulnivalót, ne hagyd az utolsó pillanatra.

- Tervezd meg, hogy egy adott nap mit fogsz tanulni.

- Segédkönyvek, internetes segédoldalak sokat segíthetnek. Pl Zanza tv.

2018. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Én is magántanuló vagyok, és annyit fűznék hozzá az első válaszához, hogy rendszertől függ, hogy kell-e vizsgázni. Én pl sose kell semmilyen féléves/éves vizsgát tegyek, semmilyen tanáraim nincsenek, jegyeket se kapok. Hajmeresztő, mi? Az ilyen rendszer csak azoknak való, akik nagyon élvezik a tanulást és van önfegyelmük. Én sose kell magamat ráerőszakoljam a tanulásra, pont azért, mert mindent a saját érdekemben tanulok meg, nem egy vizsgára. Valakit a felmérő, vizsga motivál. Engem már ez nem motivál, enélkül is tanulok, sőt, hatékonyabban. Ettől függetlenül én is fogok érettségizni (csak nem magyarországi érettségit), és készülök egyetemre.
2018. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, hasznosak voltak
2018. okt. 11. 10:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nagyon jót írt. Én egyetemen lettem "magántanuló", amikor rájöttem, hogy otthon sokkal jobban tudok haladni, előadásvideókat nézni, példákat megoldani. És ha összegyülemlenek kérdések, vagy megkérdezek egy ismerőst, vagy bemegyek konzultációra. Az utazás napi 2 órát vett el, és le is fárasztott, bent nem tudtam figyelni, elaludtam.

Amit én is javaslok, hogy nagyon figyelj oda, ne aludj sokáig, írj teszteket, teszteld a tudásod - neten nagyon sok minden fent van, illetve vannak példatárak. Gyakorold a hangos beszédet, úgy mondd el pl. a törit, mintha te lennél a tanár, és a diákoknak magyaráznád. Ha úgy érzed nem vagy már befogadóképes tarts szünetet, csinálj vmi mást, aztán térj vissza. Nekem az is bevált, hogy napokig mondjuk csak egy tantárggyal foglalkoztam, jobban beleástam magam. Néha plusz dolgoknak is utánanéztem, mert érdekelt. Ha példát oldasz, oldd meg magadtól, majd javítsd ki más színűvel, értsd meg amit nem tudtál.

2018. okt. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!