Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy poént írtok egy dolgoza...

Ha egy poént írtok egy dolgozatra, Nálatok lepontozzák az illetőt, a tanárt hidegen hagyja vagy nyilvánossa teszi nevetve?

Figyelt kérdés

Facebook-on láttam egy megosztást, ahol a tanár a legjobb poénos mondatokat emelte ki dolgozatban és erről jutott eszembe a kérdés.


Emlékszem, anno én vicces kedvűen írtam egy dolgozatot a gimnáziumban és az egyik kérdésre valami humoros választ írtam be (nem perverz és nem sértő, csak poén :) ) és a tanár úgy büntetett érte, hogy egyrészt 0 pontosnak számolta a kérdésre adott válaszomat, majd, az összpontszámból még levont annyi pontot, amennyit a kérdés ért és odaírta, mellé, hogy "a viccért". Utána diplomáig a poénokat elfojtottam inkább. :)


De volt, hogy másnak a poénját egy másik tanár meg majd megfulladt a nevetéstől, úgy olvasta nekünk (a tanuló beleegyezésével, aki szintén nevetett. :) )


Nálatok hogy veszi a tanár, ha valaki poénkodik a dolgozat alatt?



2018. okt. 5. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Még ha értékeli is a humort, akkor is teljesen érthető hogy 0 pontot ad és az összpontszámból levonja, úgyhogy ezen ne csodálkozz. Akkor lenne rossz tanár ha pontot adna a semmire.


Nálunk volt aki a krumplis tészta receptjét írta le, és a tanár értékelte, de jó jegyet nem kapott szerintem bár nem emlékszem. Az a tanár viccesnek hitte magát de én sose tudtam nevetni rajta, ezt mindig nehezményezte is. Hát ez van. :D

2018. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is hjogos amúgy a 0 pont (bár túlzásnak éreztem hogy még levon pontot, de ez már másik tészta)
2018. okt. 5. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Én poént nem írtam, de volt amikor olyan kérdésre válaszoltam helyesen amit nem bírtam egyszerűen felfogni hogy miért úgy van? De megjegyeztem a választ.

A válasz után oda is írtam, hogy szerintem ez "hü.lyeség" (persze nem ezzel a szóval)

Megkaptam a pontot. Talán még indoklást is írt, hogy azért mert...


Egy másik dolgozatra pedig rajzoltam, a tanárnak tetszett bár + pontokat sajnos nem ért :D

2018. okt. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:D
2018. okt. 5. 11:29
 5/9 October15 ***** válasza:
53%

DE BTK Római töri ZH-ból [név nélkül] idézett pár megfejtést a tanár.. :D Amik hát nem direkt voltak viccesek szimplán aki írta az autista volt. :D

Pl: Városfalnak nézni egy római vízvezetéket.. XD

2018. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 October15 ***** válasza:

Megtaláltam.


Megjegyzések: Machu Picchu az egykori Inka Birodalom vallási-közigazgatási központja volt, és a dél-amerikai Andok-hegységben feküdt, Eddigi ismereteink szerint nem tartozott a Római Birodalomba, és nincs is rá esély, hogy valaha is odasorolható legyen.


Hirtius és Pansa consulok nem a Peloponnészoszi háborúban estek el, mely mellesleg nem Carthagó ellen folyt, hanem az Athén által vezetett Délosz-Attikai szövetség és a Spárta vezette Peloponnészoszi szövetség egymás ellen folytatottb háborúja volt


Az Atya, Fiú és Szentlélek egységesen isteni mivoltának hittételét nem a Tridenti zsinat fogadta el, mely 1545 és 1563 között tanácskozott (ez már nem az ókor, és még csa nem is a középkor, hanem a kora-újkor!) és az ellenreformációról döntött, és nem is a II. Vatikáni zsinat, mely 1962 és 1965 között tanácskozott


A Colosseum amphitheatrum volt, és nem stadion, és nem rendeztek benne olimpiai játékokat, mellesleg nem minden amphitheatrum Colosseum. Colosseum csak egy van (ill. volt), mely Rómában a kolosszus szobor mellett épült fel. Innen a neve. A kolosszus szobor Nerót ábrázolta, Nero bukása után azonban sajnálták ezt a rendkívüli látványosságot megsemmisíteni, inkább kicserélték a fejét Sol napisten fejére.


Az actiumi foknál (Ambrakiai öböl) tengeri csata zajlott Kr. e. 31-ben, ezért nem szerencsés Moszkva térségébe lokalizálni, de a moldvai csángóvidék sem nyerő, továbbá a lengyelországi Poznan sem, és az etruszk Populonia/Fufluna sem Varsónál feküdt. Carthago pedig nem a Fekete-tenger déli partján, sem pedig a Márvány-tenger keleti csücskénél, hanem úgy légvonalban 1700-2000 km-rel nyugatabbra, a Tuniszi-öbölben.


Megjegyzés: elképzelni sem tudom, milyen fogalma van annak a városvédelemről, aki a Pont du Gard-t római városfalként határozta meg. A Porta Nigra nem zsinat, mer a zsinat (görögül synodos, magyarosan szinódus, latin megfelelője a concilium) tanácskozást, gyűlést jelent, ez meg egy épület, az ókori Augusta Treverorum (a tetrarchia egyik birodalmi székhelye, ma Trier) kettős városkapuja volt. Változatlanul nem sikerült még megjegyezni, hogy Actiumnál tengeri csata volt, Octavianus flottája itt győzte le Kr. e. 31-ben az egyiptomi flottát, VII. Kleopatra hajóhadát, melyet Antonius irányított – mindaddig, amíg Kleopatra hajója el nem hagyta a csatateret, mert akkor Antonius, magára hagyva a seregét, Kleopatra után hajózott).


Sziciliából, valamint a Szicilia és Itália közötti szigetekről a karthagóiaknak az első pun háborút követő békeszerződés értelmében kellett távozniuk, ennek a háborúnak pedig sem Hannibal, sem az ifjabb P. Cornelius Scipio nem volt a vezére, mert Hanniban a háború idején (247 körül) született, Scipio pedig a háború után született.

2018. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy evig tanultam szakmai nemetet, a tanar jo volt, nekem megsem ment a nemet.

Ennek az oka, lehetett az, hogy nem erdekelt, hlye voltam es sokkal fontosabb volt suli helyett mast csinalni.

Fel ev, nem volt jegyem, szolt a tobbieken keresztul, hogy illene bemennem irni egy dolgozatot.

Bementem, biztos voltam benne, hogy megbuktat hisz felevben csak 2x latott akkor is aludtam. Beultetett az elso padba adott egy lapot es elkezdte az orat.

A lap ures volt, ertettem a celzast, irjak amit tudok, megkonnyebultem, halgattam az orat es vadul kormoltem, felenel mogem allt es elvette a lapot, adott egy masikat. Leult az asztalahoz es mondta, hogy ez igy egy egyes hisz ez nem nemet hanem kinai, probaljak meg egy szot helyesen leirni.

Osszetortem, nagyon, megalazva ereztem magam, mindenki rajtam nevetett (mint mindig). Sirogorcs megint, fsza..

Uj papir, tiszta lap, neki allok bar a konytol a szememben semmit nem latok, brükke, hilfe, csűsz, fünf..

B+ megint nem jo, nem igy kell irni.

Kertem masik lapot ezt inkabb zsebre tettem.

Nagylevego, kifujom az orrom, hogy legalabb azt ne vegyek eszre, hogy sirok (hogy ne vettek volna eszre..).

Iszok a teambol.

Letettem. Ebben a pillanatban beugrott minden.

Pulcsi levesz asztalra fel "alvo pozicio", es egy az egyben lekormolni, az osszes osszetevot, a felhasznalasi javaslatot.

Megegy papirt kernek szepen tanar no ha szabad. -minek az neked, ugyis megbuksz csoves -tanarno miert csodalkozik, hogy az elsot kinaiul irta, kinaiban nem beszelnek nemetet. -loch, el o ce ha ird le, az a luk ami a polodon van..

Felbehajtottam a 2lapomat egymasba tettem, kimentem letettem az asztalra es elmentem.

Kovetkezo nemetora, erdekelt az itelet, 100as zsepi..

-minek jottel, nem hivott senki -nehogy elsird magad mikor megtudod, hogy buksz -iras kozben is elsirja magat

Tanarno bejon, odaadja a lapot szo nelkul. 5os. Ultem felette szo nelkul, hatuljan a velemenyet kifejtette a dolgozatrol, roviden:

Kitartas es lelemenyesseg kell majd az elethez, a nemet nyelv az elhanyagolhato, de elony.

Gratulalok.

Nem vicces, nem poenos.

2018. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fizikából kellett egy beadandót csinálni a jobb jegyért a Mars-ról. Pár oldalban leírtam mindent a Marsról, aztán írtam arról, hogy vizet találtak a Marson és mellékeltem egy képet egy pohár vízről egy szelet mars csokira téve. Írtam a marslakócskák vitaminról, meg arról, hogy a magyarokat szokták marslakóknak nevezni, mert egy kicsi helyről jönnek, nagyon okosak és fura nyelven karattyolnak.

Nevetett és megkaptam a jobb jegyet.

2018. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezek általában nem poénok, hanem sötétségek. Látszik rajtuk, hogy nem szándékosak. Volt aki felolvasta névtelenül. Sértődés nem volt miatta, lepontozás igen. Ha hülyeséget válaszolsz nem jár pont.
2018. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!