Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Villamosmérnöki szakon melyik...

Villamosmérnöki szakon melyik a legnehezebb tantárgy?

Figyelt kérdés

Persze ez egyénfüggő, de biztos van valami statisztika, hogy miből buktak a legtöbben. Nektek mi a személyes tapasztalatotok? BME villamosmérnökire készülök és szeretnék felkészülni a nehezebb dolgokra.


Matek?Programozás?elektro? és ha igen mely részek?



2018. okt. 12. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nincsen publikus statisztika. Most vagyok elsőéves, én azt hallottam, hogy a programozás a villanyosoknak kicsit nehezebb(az anyag nem nehezebb az infosoknál, ezt úgy értem, hogy nehezebb belerázódni, néhány embernek idegen a dolog), ezt 0ról tanítják; a digitális technikáról úgy tudom, hogy nagy a bukás arány(tanár azt mondta, hogy nem mondja el a bukási arányt, mert nem akarja elvenni a kedvünket), de egyébként nem egy nagyon nehéz valami, csak elsőnek furcsa, mivel nem volt hasonló tantárgy gimiben; fizika1 nem vészes annyira, ha valaki megbukik belőle, az amiatt van, mert nem tudja a szükséges matekot hozzá; az analízis teljesíthető, ha faktos voltál, akkor az előny, de egyébként ha rossz a gyakorlatvezető, akkor hátrányból indulsz, többet kell készülni;számítástudomány alapjai van még, nekem ez a legnehezebb, itt gráfelmélet, kombinatorika van, illetve sok-sok seggelés vizsgára.


egyébként meg vik.wiki.hu egy hasznos oldal, ott tudsz olvasgatni/informálódni.

2018. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Attól függ mi lesz a specializációd. Első évesek közül sokan buknak matekból, közgázas tárgyakból vagy akár szakmai alapozó tárgyakból is.

A neheze később jön, de akkor már úgyis azt tanulod ami jobban érdekel meg válogatottabb lesz a társaság is. Szóval nincs ilyen, hogy legnehezebb. Meg persze tanár függő is, van amelyik élvezettel buktat.

2018. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Statisztika szerint az Elektromágneses terek, legalábbis sokáig az tartotta a rekordot, mert amikor "szétvágták" a kezest BSc-MSc-re, akkor egy az egyben bent hagyták. Olyan szinten meg teljesen felesleges volt, ezért egy részét kivették (csőtápvonalak, távvezeték s-tartományban). Átkerült MSc-re elágazónak (a Fizika 3-mal, ami szintén buktatós volt még Orosz idejében). A terekben a legnehezebb az írásbeli beugró volt meg a szóbeli vizsga. Ez most már lényegesen könnyebb lett, van még beugró, de csak egy feladat, és azt kell levezetni.

Nagyon nagy a bukási arány a következőkből:

jelek és rendszerek 1

digitális technika 2

elektronika 1

valószínűségszámítás

elektromágneses terek - azért még mindig sokaknak meggyűlik a bajuk vele.


A matek/fizika egyáltalán nem nehéz. Elég készségesek is az oktatók, tudják, hogy nem matematikusokat/fizikusokat képeznek.


Nekem ami a legnehezebb volt az egyértelműen a digit 2. Elsőre átmentem, de ez szerencse is volt. Nem sok ismerősöm ment át elsőre belőle. Az a szerencse, hogy a 3. félévben nem épül rá semmi, ezért vizsgakurzuson is meg lehet csinálni csúszás nélkül.

Akik gyenge matek alapokkal jönnek (többnyire csak közép érettségivel, és abból se a legjobbak), azok szinte garantáltan elbuknak a digiten, számtudon, jeleken az elején. Ha már túl vagy a jelek 1-en és a digit 2-n, akkor már félkész vagy!

Én egy tárgyat buktam eddig, az ipari irányítástechnikát, sajnos ez viszont garantált csúszást jelentett. (Most passzívon vagyok).

Amúgy ha készülni akarsz az egyetemre, akkor azt ajánlom vegyél egy Arduino Starter Kit-et. Én gyakorlatilag többet tanultam belőle, mint az egyetemen. (Holott már szakirányos tárgyakat is teljesítettem korábban.) Van hozzá egy könyv is, ahol az alapoktól elmondanak mindent (programozás, elektronika), projekteken keresztül részletesen elmagyarázva. Legalább átlátod miket tanulsz majd, mert ott sokszor az az érzése az embernek, hogy halvány fingja sincs miért tanul ezt-azt. Az első félév amúgy is nagyon téves képed ad, gyakorlatilag köze sincs az igazi villamosmérnökséghez.

2018. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
35%
Nekem anno a Jelek és rendszerek 1-2 volt, alias villamosságtan. Felkészülni nem tudsz rá, ez csak úgy jön, és megtörténik, a tanszék pedig nem kegyelmez :) Viszont elméleti szinten benne van mindennek az alapja ami kell - részben mindig visszakacsintgatnak az alapok későbbi tárgyak folyamán is. Az már más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt ilyen formában közvetlenül kevésbé használod.
2018. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
#3-as nagyon jót írt. Jó látni egy rendes, összeszedett kommentet is. Én is teljesen egyetértek vele.
2018. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a matek-villanytan kombó a kedvenc az első félévekbe...
2022. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!