Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha elvesztettem a...

Mit tegyek ha elvesztettem a tanulás iránti érdeklődésemet? Hogyan szerezzem vissza?

Figyelt kérdés

Régen nagyon szerettem tanulni, szinte kikapcsolódás volt.

Oviban is folyton a törikönyveket bújtam, alsóban pedig a biosz, kémia és fizika tantárgyak anyagait. A szociális képességeim a korosztályom irányába nem a legjobbak (hosszú történet, a lényeg, hogy szívesen szúrtak ki a "menők"), és hiába próbálkozom gőzerővel, soha nem érek el a nagy "barátokat szerzek" tervemmel semmit. Ezért inkább felnőttekkel szoktam beszélgetni.


Most januárban volt egy kis problémám néhány osztálytársammal (nem írnám le, kissé egyedi eset, akit érdekel annak elmondom privátban), és azóta egyre inkább vesztem el az érdeklődésemet a tanulás iránt. Emellett az egyik tanárom kinézett magának, így nála a legjobb jegyem a hármas, illetve a kettes. Egyedül azért nem utálom a tárgyát, mert korábban egy zseniális tanár tanította nekem a bizonyos témát.


Nagyon szeretném újra élvezni a tanulást, a suliban szinte megőrülök és majd' kiszakad a szívem a melkasomból a bánat súlyától, amiért gyakorlatilag unva ülöm végig kívülállóként az órákat az osztálytársaim miatt. :(

Pedig tényleg úgy ülök be minden egyes órára, hogy élvezni fogom, és buzdítom magam, hogy: "Milyen jó dolog, hogy én matekon lehetek!!!"

Vigyorgok mint egy kisgyerek, hogy jobb kedvem legyen, de semmi sem használ.


Az iskola váltás is felmerült bennem, annyira elkeseredett vagyok, és ötlethiányos. Hatosztályosból jöttem át ide, mert az osztályfőnököm kinézett magának (szintén hosszú), így inkább eljöttem onnan.

A szüleim azt mondták a januári után, hogy ezt a két évet bírjam még ki, de a tanár aki nem szívlel, érettségiztet és rengeteg pontot vesztenék így, az órákat pedig nem élvezem már.


Mit tegyek?!


16/L


UI: Elnézést, kissé zagyva lett és hosszú, de már kétségbe vagyok esve, amiért nem élvezem az egyik legjobb dolgot a világon, tanulást, és amiért hányingerrel megyek be reggelente.



2018. ápr. 3. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az a kérdés, hogy mi az ami még ideköt téged. Meglátásom szerint nem ártana váltani, mert egy életre megcsömörlessz az egésztől, mint én.
2018. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Ha szorongsz, hiába akarsz bármennyire koncentrálni nem fog menni. Én is végig jártam egy hasonló utat, szerintem ne várd meg amíg teljesen rámegy az egészségedre. A suli váltás csak az elején nehéz, utána jobb lesz. Ha szeretnél erről beszélgetni írj privátot és mesélek. :)
2018. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Őszintén nekem a net segített...

Van néhány jó tanár, de az oktatási rendszernek úgy összességében sajnos nem az a célja, hogy megmozgassa a tanuló fantáziáját, felkeltse a kíváncsiságát és önálló gondolkodásra buzdítsa, hanem az, hogy lenyomja a torkukon a kötelező anyagot és kiölje belőlük a felesleges kérdéseket. Ez ellen sajnos nem nagyon lehet mit tenni, és nem biztos, hogy visszatér maga az iskola iránti szereteted, de a net ilyen szempontból tényleg csodákra képes. A neten találhatsz szinte mindenről ismeretterjesztő videókat olyan emberektől, akik viccesek, érdekesek, és ami a legfontosabb, azért "tanítanak" mert örömüket lelik benne. Ezen kívül vannak még blogok/netes csoportok, ahol egy-egy terület (irodalom/történelem/biológia-bármi amire csak gondolni tudsz) iránt érdeklődők járnak és olyan érdekességeket írnak, amik az iskolai tananyag érdekes kiegészítései.


Sajnos saját magadnak kell ismét felizzítanod magadban a tanulás iránti szeretetedet, de jó hír, hogy manapság erre rendkívül sok lehetőséged van.

2018. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld mindenkinek! :)
2018. ápr. 5. 07:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nem szeretnél magántanuló lenni?

Az írásod alapján a te esetedben talán segítene. Tudom, velem is hasonló a helyzed, mondjuk engem konkrétan nem piszkálnak, de tudomást sem vesznek rólam, gondolom részben azért, mert nem nekem van a legnagyobb szám az osztályban. Ez a barátkozós terv is ismerős, nekem sem jött össze sosem.

Igazad van, a tanulás tényleg jó és hasznos dolog, a tudás által több leszel és soha senki nem veheti el tőled, csak ez az iskolában másképp működik. Ott majdnem mindenki utál tanulni és nem is igazán tanulnak.

Aztán ott vannak a menőző osztálytársak, a klikkek, a kiközösítések, te meg hányingerrel mész iskolába, ami nagyon nem jó.

Ha magántanuló lennél, valószínűleg tudnád újra élvezni a tanulást a saját tempódban és a saját érdeklődésed szerint. Nem piszkálnának és nem kéne azon szoronganod minden reggel, hogy piszkálni fognak a semmiért.

Persze ezt gondold át, csak akkor jöhet szóba, ha tudsz magadtól tanulni (mondjuk elég motiváltnak, szorgalmasnak tűnsz).

Én mondjuk más okok miatt, de magántanuló leszek jövőre és most, hogy jobban utánanéztem a dolognak, ez jutott eszembe.

2018. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, neked is ment a zöldség! :)


Korábban már voltam magántanuló, szintén más ok miatt, és kizárt, hogy a szüleim újból megengedjék. Amikor a suliváltást pedzegettem, már akkor is húzták a szájukat. Azt mondják, túl sok a tanulnivalóm már, egyedül képtelen lennék értékelhető szintre feltornázni a tudásom. Illetve van egy olyan sajátosságom, avagy problémám, hogyha megtetszik egy téma, akkor 1-3 hónapon át 0-24-ben azon pörög az agyam.

Magyarul a tanulmányi évem így nézne ki magántanulóként:

1 hónap magyar, 2 hónap matek, 1 hónap fizika, 2 hónap biosz-kémia... és ez így nem feltétlenül lenne jó XD

2018. ápr. 7. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!