Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti középiskolában, ha folyosón...

Ti középiskolában, ha folyosón ha találkoztok egy tanárral mindig köszöntök?

Figyelt kérdés
Van pár tanár akit jobban ismerek, sok óránk van egy héten, szoktam köszönni nekik, de nem minden egyes találkozásnál. De vannak olyan tanárok akik keveset, vagy már egyáltalán nem tanítanak engem, nekik nem szoktam, de nem bunkóságból, csak kicsit kínosnak érezem. :/ Tudom, hülyeségnek hangzik. :D Az ilyen tanárok szerintetek "sértésnek" veszik, ha nem köszönök nekik a folyosón?

2018. okt. 19. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hat vehetik annak mert gondolom nem csak 1 hetig tanitottak teged, ismernek.

Es akar jovoevben ujra tanitahatnak,te nem venned sertesnek ha tanar lennel gondolj bele! En koszonok olyan tanaroknak is akik legutobb 2 eve tanitottak jol esik az embernek

2018. okt. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam köszönni, de “köztes megoldásként” gyakran úgy, hogy ha megvan a szemkontaktus, akkor bólintok. Persze nem ilyen faarcal, egy kis mosoly automatikusan jön. Viszonozni szokták.
2018. okt. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert tudod, úgy illendő. Ennyi.
2018. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Már nem vagyok gimis, de minden tanárnak köszöntem. Ha nem ismerem akkor is, bármikor bemehet helyettesíteni, tarthat órát a jövőben.


Egyetemen is ezt a mentalitást követem, van olyan oktató aki néha már előre köszön.


Igaz én a koliban is köszönök a szembejövőnek, portásnak, velem egy liftet használónak.

2018. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Solya. Orsika ***** válasza:
52%
Azért add meg a tiszteletet!!
2018. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miaz hogy??? Még azoknak is, akik sosem tanítottak. Most őszintén miből áll odaköszönni? Ráadásul, ha korábban tanított is?!

A köszönés egy alap dolog, nyilván, aki sohasem viszonozza, az más eset, de neked diákként - és később felnőttként - igenis bunkóság nem köszönni!

2018. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!