Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szinte mindenki ott lesz az...

Szinte mindenki ott lesz az osztálytalálkozón, én viszont nem szeretnék elmenni. Mi a jó döntés ilyenkor?

Figyelt kérdés

Elég csendes voltam gimiben, nem is nagyon vettek figyelembe. De inkább az volt a baj hogy akkor még nem volt fogszabályzóm és sokat bántottak a fogaim miatt. Aztán sokszor kinevettek, mikor készült a tabló,akkor is egyedül az én képemre mondták,hogy az a legrosszabb, ami lányként nem esett túl jól. Meg sok ilyen kis dolog volt ami akkor nagyon rosszul esett. 2 emberrel voltam úgy ahogy jóban, de ők messze laknak már, nem fognak eljönni a találkozóra. Néhány ember kivételével mindenki jelezte hogy jó neki az időpont. Osztályfőnök is ott lesz. Persze azóta változtam, jártam egyetemre, nyitottabb vagyok stb. Viszont ha rágondolok a régi osztálytársakra, újra az a rossz érzés lesz bennem, hogy ott kell majd feszengenem egy este egyedül megint. Mondani magamról sok mindent nem tudok. Egyetemre jártam, van kapcsolatom, dolgozok. Többiek már beszélték hogy milyen cigit meg alkoholt visznek, de én egyiket sem fogyasztom. Semmi kedvem az egészhez. Viszont ha nem megyek el, ki fognak beszélni.

Szerintetek mi a jó döntés ilyenkor?


2018. okt. 23. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Igen, aki nincs ott, arról mindig megy a kibeszélés. :) Szerintem menj el, légy büszke az új fogaidra, meg a párodra, és ha nem érzed jól magad, hamar lelépsz, és kész.
2018. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Te érzed! Jogos kimaradni a feldolgozatlan múlt miatt, de ha meg nagyon összekaptad magadat, akkor meg jó érzés elmenni és röhögni a sok csodálkozó pofán, akik egy lúzert vártak és egy menő valakit látnak.


Nekem is diadal volt egykori csendes lesajnált srácból egy céges társtulajdonosként Porsche 911essel menni talira. Na láttad volna a döbbent arcokat :D

2018. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha kibeszélnek? Na bumm. Egyébként a legtöbbször egy ilyen találkozó csak arra jó, hogy leteszteljék a másikat, mire vitte. Felejthetős program.
2018. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én is 3-as véleményén vagyok. ezek mindig csak a f_szméregetésről szólnak első sorban, hogy ki mire vitte, ma meg már főleg, hiszen sok esetben ott a facebook, és az emberről kb. mindenki tud mindent.


régen azért még talán nem volt ekkora információáramlás, és amikor összejöttek a régi osztálytársak, tudtak egymásról érdeklődni, főleg ha tényleg eléggé szét is széledt a társaság ország vagy világszerte.


nekem szerencsére nincs ilyen gondom, mert a mi osztályunk annyira se volt összetartó, hogy most bárki is úgy érezze, meg kéne szervezni egy találkozót :D

2018. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Olyan sokat tudnak rólad, hogy egész este te leszel a téma. Miért foglalkozol ezzel? Ha valahol nem érzed jól magad, oda ne menj.
2018. okt. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarsz menni, akkor nem mész.

Ne hagyd már hogy ilyen férgek irányítsanak. Ha hiszed ha nem, mivel nyomorékok, mindig ki fognak beszélni, és egymást is kibeszelik.

2018. okt. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az önostorozás a lényeg az osztálytalálkozókon sem. Ha te tudod, hogy nem éreznéd jól magad akkor egyszerüen ne menj. De, mindannyian felnőttetek azóta, lehet hogy változott az osztály. Ha kíváncsi vagy rájuk, akkor menj el, légy büszke magadra és azzá aki váltál. Ha nem tetszik akkor csak menj el hamarabb. A te döntésed, nem lesz baj ha nem mész el rá. És ha kibeszélnek? Szarj rá magasról :D Alig tudnak rólad valamit, nem ismernek.

Én régen külön kértem a tanárt hogy ne legyek rajta a tablófotón. Gyakorlatban 25-en voltunk, viszont csak 24 gyerek képe volt kint a tablón, az enyém hiányzott. De nem bánom azóta se, az az osztály kollektíven egy szemétláda volt. Már volt osztálytalálkozó, igaz hogy nem "hivatalos" csak pár ember idő előtt összehívta a többieket. Tudtam róla, de nem mentem el rá, mert nem érezném jól magam köztük, és olyanra nem veszem rá magam ami rosszul esik.

2018. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást nektek, aranyosak vagytok!:) Most sem vagyok menő, csak másabb lettem, nem vagyok már visszahúzódó, sok barátom lett az egyetemen, és végre van önbizalmam.

Elgondolkodtatóak a válaszok. Meggondolom mi legyen. Mondjuk gondolom senki nem kíváncsi rám, hiszen az 5 év alatt mindenkivel megszakadt a kapcsolat. Én sem vagyok kíváncsi sok emberre. Főleg azokra akik miatt folyton egyedül ültem. De abban is igazatok van hogy valószínűleg a többiek is változtak :)

2018. okt. 23. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell menned. És nem kell rosszul érezned magad, amiért nem várod a találkozást olyan emberekkel, akiket nem te választottál be az életedbe.
2018. okt. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez teljesen az általános iskolai osztálytalálkozómra emlékeztet.

Általanosban minden egyes nap találtak rajtam valami kifogásolhatót (pedig nem voltam csúnya, vagy “gáz”, talán csak túl jó tanuló), körberöhögtek, kibeszéltek, konkrétan megaláztak minden nap. (Volt, hogy az egyik tanár is beszállt, mert nem bírta elviselni, hogy leszbikus vagyok.)

Mire osztálytalálkozót szervezett a suli, addigra már a középiskolát is kijártuk és igencsak megváltoztak a dolgok. A gimiben elég népszerű lettem, amolyan tipikus “jócsaj”-nak számítottam, mindemellett megmaradtam jó tanulónak is, egyetemre is bekerültem, tehát sok volt osztálytárssal ellentétben, nekem bejött az élet.

Az osztálytalálkozón voltak is nagy szájtátva bámulások és érdekes módon, akik eddig röhögtek rajtam, valahogy mindegyik beszélgetni akart velem.

Egyébként nem volt jó élmény, meghallgattuk egymás mondókáját, de hamar leléptem, mert elég fagyos és unalmas összejövetel volt. (Lehet miután elmentem felengedett a levegő:D). Igazából csak annyit akartam ebből kihozni, hogy igenis menj el, légy büszke magadra és beszélgess nyugodtan mindenkivel, hadd egye őket a fene.

2018. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!