Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen mennyire jellemző,...

Egyetemen mennyire jellemző, hogy elutasítják a leadott szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 11:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A konzulens segít a tanácsaival, hogy elfogadhatóra megírd a szakdogát. Mindig átolvassa, elmondja, mikre kéne odafigyelni, azokat átjavítod, újra átolvassa, megint véleményez és amíg azt nem mondja, hogy "Na ez így szuper" addig ez folytatódik. Addig alá se írja a papírt, amin lényegében az áll, hogy Ő a szakdogádat elfogadatónak találta.


Ez nem azt jelenti, hogy Te automatikusan csillagos ötöst kapsz rá (én speckó a szakdogámra kettest kaptam :D ) ; de visszadobni sem fogják. A konzulens nem megírja helyetted a szakdogát, hanem tanácsokkal lát el és abból kell neked összeeszkábálnod egy szakdogát (ebből kiindulva, ha nem az anyanyelveden írod, a helyesírásod se javítja).


Ha nem voltak folyamatos megbeszélések, nem adott útvezetést a konzulensed és bele se olvasott a szakdogádba; úgy írta alá az igazolást, hogy a szakdogádat rendben találta, akkor az ő felelőssége,m ha az opponens a fejedhez vágja hogy ez egy f.stalicska és simán bepanaszolhatod a konzulensed.


Valaki írja, hogy a nem fontos szakokon kb az opponensek letojják mások szakdogáját de ez sincs teljesen így. Ott van pl a mi bölcsészkarunk; bölcsész diplomával semmihez sem tudsz kezdeni, mégis nálunk mind a szakdogát mind az államvizsgát halálosan komolyan vették a tanárok és nem dobálták az ötösöket. Volt pl egy lány, halálra tanulta magát és vizsga után hangosan zokogott, mert csak hármast kapott.

2018. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsész MA-n tudok egy olyan csoporttársamról, akinek a konzulense megmondta, hogy több energiát feccöljön bele, mert olyan szar a szakdogája, hogy nem adja hozzá a nevét. Tehát akadhat ilyen.
2018. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 nemaRendőrség ***** válasza:

Az akkor még nem lett leadva.

A leadott szakdogára a konzulens rábólint

2018. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
11 voltam; kérdező, megvan az a papír vagy arról egy másolat/kép, amin az a dokumentum, amin a konzulens nyilatkozta, hogy részéről okés a szakdoid alá van írva a konzulens által? Tanszékvezető vagy opponens orra alá lehet dugni.
2018. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!