Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaz ez a sztereotípia azokról...

Igaz ez a sztereotípia azokról, akik másokat bántanak az iskolában?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már, leginkább szülők, tanárok szájából, ahogyan a gyereket azzal vigasztalják, hogy "csak azért bántanak, mert irigyek rád!" Tudom, hogy a gyerek önbizalmát ki kell nevelni, de ez nem erős túlzás? Persze, lehet irigység az oka, de szerintem általában nem az. Aztán lehet, hogy tévedek.


Leginkább azokat kérdezem, akik már felnőttek, de gyerekkorukban előfordult, hogy bántották az iskolatársaikat. Érett fejjel hogyan emlékeztek vissza? Igaz a fenti állítás vagy sem? És ha nem igaz, akkor mi volt az igazi oka?


2018. nov. 23. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőtt vagyok és az iskolában az voltam akit szívattak. Nem irigység volt a háttérben hanem egyszerűen én voltam a gyenge láncszem, rám lehetett szállni. Ennyi a lényeg. Most, 20 évvel később azt látom, hogy akik akkor megkeserítették a mindennapjaimat egy tanulatlan, repedt sarkú k lettek, akik 19 évesen már szültek, apuka persze sehol nem volt. Most feltöltött szájjal, agyonszolizva szelfiznek éjjel-nappal. Úgy nőttek mint a gaz, nem lehet hibáztatni őket. A szüleik épp olyan bunkók voltak mint amilyenek most ők lettek, alma a fájától. És a kölykeiknek is ezt adják tovább.
2018. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem gond, de én még nem nőttem fel, de az egész általános iskolás éveim végigkísérte a bántalmazás.


Irigyek lettek volna? Ezen gondolkodni sem kell, egyértelműen nem. Csupán mindkét általánosban én voltam a könnyű célpont akit lehetett baXtatni.


És igen, szerintem is eléggé erős túlzás, hogy azért bántják a gyereket, mert irigyek rá. Biztosan van ilyen is, valahol, csak ritka

2018. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az oka ezeknek amiket a két fentebbi válaszoló is kifejtett. Nagyon ritkán szól irigységről a dolog. Ha valaki különbözik a többitől rászállnak, kinézik. Ez szinte minden fiatalnál így van úgy tapasztalom. A miértjét nem tudom. Engem is bántottak általánosban, leginkább szóban mintsem fizikailag, mind azért volt mert csendes voltam, szinte mindig egyedül voltam és zenét hallgattam, és egész egyszerűen koraérett voltam, tehát nem kötöttek le azok a témák amik őket igen.


Középiskolában a haveri körrel mi kötekedtünk másokkal. Nem olyan gyakran, de azért előfordult. Mi általában azokkal csináltuk, akik verték magukat a semmire, vagy akiről tudtuk, hogy "bully".

2018. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Sohanapján az oka az irigység a fizikai erőszaknak, ezzel csak áltatják az illetőt.


Egy beszari, aki nem védi meg magát, arra úgyan ki irigykedik? Az agresszoroknak általában van szeme, ahhoz kit lehet nyomás alatt tartani, megfélemlíteni.

2018. nov. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok. 5.-es koromtól érettségiig bántottak. 15 éves koromig azért, mert magyar vagyok (külföldi suli), 15 évesen, mert anorexiás voltam és kitudódott meg furán is viselkedtem (magyar suli), amikor meggyógyultam, átvittek egy másik suliba
2018. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ahol érettségiig azért bántottak, mert már rémisztően stréber és maximalista voltam. A kutya nem volt rám irigy; ki irigy egy furcsa gyerekre? :D
2018. nov. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Minden választ felpontoztam. Szerintem az is hasznos a kérdésben, hogy akiket bántottak, mit vélnek indoknak erre, viszont az meglepett, hogy csak áldozatok írnak. Remélem nem bántottam meg a kérdéssel azokat akikhez konkrétan írtam. Én senkit sem ítélek el, aki gyerekkorában ilyet csinált. Az ember sokat hibázik gyerekként, aztán jó esetben felnő és normális ember lesz. A többi normális ember pedig nem neheztel egy gyerekre a múltban. :)


Tehát kedves ex-agresszorok! Ti tudnátok a legjobban megdönteni a fenti a állítást. Ha esetleg van köztetek olyan, aki már a szülők cipőjében jár, ti használnátok a fenti mondatot, ha olyan helyzet adódik?

2018. nov. 23. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, egy gyerek jó esetben 8-10 éves korától képes felfogni a jó és a rossz közötti különbséget, kamaszként meg pláne. Aki hyerekként agresszív és ez alatt nem a tipikus eleven gyereket értem. Az felnőttkorában is egy agresszív állat marad.
2018. nov. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez erős kijelentés, kedves utolsó és sok esetben nem igaz. Sajnos nem vagyok ebben kompetens szakember, de ismerek olyanokat akik gyerekekkel dolgoznak, és számos siker történetet mesélnek. Ha minden gyerek, aki bánt egy másikat automatikusan ilyen lesz felnőtt korában, akkor ennyi erővel meg is jelölhetnénk őket...
2018. nov. 24. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!