Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem szomorú, hogy valaki...

Nem szomorú, hogy valaki azért nem tanulhat tovább, mert nincs pénze hogy albérletet fizessen egy egyetemi városban?

Figyelt kérdés

2018. nov. 28. 20:28
1 2
 11/17 Metionin ***** válasza:
35%
De, elég szomorú. Viszont erre van a diákmunka meg a diákhitel. Nem mindenkit pumpolnak otthonról, mégis megoldják. Az első évet kell kihúzni, aztán később tanulmányi átlag alapján már lehet kapni ösztöndíjat és kolit is.
2018. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
De szomorú és amúgy ez tényleg egy létező dolog, nem vicc. Nekem több ismerősöm is így járt. Az egy nagyon szép gondolat, hogy "hát de van koli is", csak az a nem mindegy, hogy mennyi a férőhely. A legtöbb esetben nem bővítik a kolikat, szóval még mindig a régi számoknak megfelelő férőhely van, miközben a hallgatók száma megnőtt. Emiatt elég szigorúak a bekerülési feltételek és inkább a szoviális helyzeten múlik (legalábbis nálunk nem foglalkoznak a tanulmányi eredményekkel, nagyon nagyon keveset számít). Leginkább az szívja meg, aki átlagos szociális háttérrel rendelkezik, mert azt nem engedheti meg magának, hogy albérletet fizessen, de ahhoz pedig nem elég rászoruló, hogy kolit kapjon. Én is csak később jutottam kolihoz (szoc+tanulmányi+közösségi pontok alapján, szóval kb. meg kellett érte döglenem), mert nagyon kevés szoc. pontom volt (átlagos keresetű szülők, együtt nevelnek, nincsne testvérem, nincsen betegségem stb., stb.) és addig mi szerencsére meg tudtuk oldani a szállást, de bizony volt olyan barátom aki emiatt nem tudta elkezdeni az egyetemet. Az ösztöndíjak meg aztán ugyanez a kategória... Én nem vagyok elég rászoruló, szóval szociális alapon nem kaphatok semmit, a tanulmányi ösztöndíjak pedig nem sok mindent fedeznek... Nyilván ez is egyetem- és szakfüggő, de azért nem gondolnám, hogy olyan gyakori lenne, hogy mondjuk több százezres ösztöndíjakat osztogatnának.
2018. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%

Erre szokták azt mondani, hogy nem akarásnak nyögés a vége.

Ne a problémát lásd, hanem a megoldást keresd.

Nekem sem járt alanyi jogon a támogatás.

Részmunkaidős állásom volt év közben és külföldi jól fizető melót vállaltam minden nyáron. Mellette diákhitelt is vettem fel.

A probléma megoldása csak akarat kérdése.

2018. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Diálhitelt akkor érdemes felvenni,ha jól kereső állásom lesz.

De én büfészakra akarok menni,azzal meg nem fogok jól keresni.Csak eladósodok ha hitelt veszel fel

2018. nov. 30. 14:30
 15/17 A kérdező kommentje:
*veszek
2018. nov. 30. 14:30
 16/17 anonim ***** válasza:

Akkor dolgozz, gyűjts össze annyit, ami alaptőkének elég, aztán pedig egyetem mellett diákmunkázz. Ha büfészak, akkor gondolom az is belefog férni.

Mellesleg ha már itt tartunk, ha büfészakon akarsz államilag finanszírozva tanulni, úgy, hogy már most is azzal számolsz, hogy nem abból fogsz megélni, akkor mit vársz? Ez egy ilyen dolog, hogy még az oktatás sem egy jótékonysági szolgáltatás, ha abban az állam (vagy cégek, vagy bárki) segít, az csak egy befektetés. Nem annak a biztosítása a cél, hogy mindenki azt tanulja, amit csak szeretne, hanem, hogy legyen, aki a szükséges munkákat kompetensen el tudja végezni.

2018. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A büfészak csak az alsó 50-99% számára büfészak, a jók vígan megélnek belőle. Ha elhivatottság alapján választasz és nem vagy tökfej, akkor főnyereményt választottál. Ennek tükrében dönts, mit adnál bele!
2018. dec. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!