Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, hogy nem mentem el a...

Baj, hogy nem mentem el a szalagavatóra?

Figyelt kérdés

Kb ma lehet 1 éve, hogy az én osztályom is szalagavatózott és ma meg a tesóm szalagavatójára megyek el. Viszont én tavaly a sajátomon nem voltam...


És most, hogy itt mindenki készülődik és nagy a feszültég, tesóm is izgul miatta meg minden, úgy érzem, hogy nagy hiba hogy én kihagytam tavaly...


A legtöbb ismerősöm is mostanság szalagavatózik és mindenki dicséri, hogy milyen szép volt és milyen jó én meg rendesen széggyellem magam, hogy kihagytam.



Sajnos én olyan vagyok, hogy az ilyen dolgokra azt hiszem, hogy úgy se fogom magamat jól érezni, de aztán ha nagy nehezen rá veszem magam, végül mégis jól tudom magamat érezni. Csak ritka az, hogy rá tudom magamat venni és tavaly pl nem sikerült, lényegében ezért hagytam ki.



2018. dec. 15. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy baj. Az egész egy középszerű nevetséges parádé. Horribilis pénzösszegeket kidobnak a ruhákra, a keringőoktatókra meg a tököm tudja milyen hülyeségekre. Minek? Még az se biztos, hogy végeznek a középiskolában, hátra vannak a vizsgák. Mit ünnepelnek? Szinte semmit nem csináltak még. Aki nekikezd a munkás életnek, annak mostantól élete végéig egy napról napra húzódó frusztráló küzdelem lesz az élete, aki meg egyetemre megy, azt meg az ég óvja meg az elmebajtól. Ezt ünneplik? Agyrém az egész.

Nem baj, hogy nem mentél.

2018. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nyugi nem maradtál le semmiről. Manapság tényleg arról szól amit az első írt, plusz a hülye libák hercegnőnek érzik magukat. Szánalmas az egész. Sajnos én ott voltam az enyémen :D
2018. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk a szalag avató és a ballagás se a pénzről szólt, hanem rólunk és a szülőkről. Nálunk nem volt divat a tanároknak az 50-100ezer ft értékű ajándék, csak egy jelképes valami. Mi kb tanáronként költöttünk 2ezer ft-ot. Az öltöny többe került személyenként mint az ajándék, tánc tanár és a ballagás költsége együtt véve. De úgy voltunk vele, hogy minőségit csináltatunk akkor és jó lesz később is, ez a mi saját döntésünk volt.

Szóval itt tényleg nem a hatalmas költekezésről szólt a dolog.


A mi évfolyamunkból senki nem hagyta ki. Gondolkoztam rajta, hogy nem megyek el, nem akarok táncolni stb. Persze voltunk még így páran. De volt egy osztálytársunk, aki fogyatékos volt, de egy ilyen nagyon kedves és lelkes gyerek volt. Szem rebbenés nélkül mondta, hogy ő menni akar és milyen jó lesz, hogy együtt lesz az osztál és jól fogunk szórakozni. Senkinek nem volt szíve ezek után nemet mondani.

A mi szalag avatónk is mindenki szerint szép volt, én annyira nem láttam értelmèt, de nem bántam meg, hogy elmentem. Főleg mert örömöt okozhattam vele egy embernek. (Meg ugye családon belül többnek is.)

2018. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy baj! Sőt, nagyon jól tetted! Az egész egy pénzkidobás:50000FT-ért vesznek egy ruhát hogy az életükbe 1 órán át használják. Nincs is semmi értelme. Meg azvan, hogy aazt nézik hogy kinek milyen,,milyen drága, mennyire csillog-villog az autója, a ruhája, a kalapja stb.
2018. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
mi nem keringőztünk, 3 táncunk volt, csak 1re béreltünk tanárt, a többit mi hoztuk össze magunknak. senkin nem volt hatalmas habosbabos ruha, csak sima koktélruhák (az enyém 12k volt). nem vettünk több10ezres ajándékokat. az egész műsort mi raktuk össze. én nagyon élveztem az enyémet. meg az eggyel felettünk levő évfolyamét is :D
2018. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!