Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a tanárokkal h nagyon túlterhelt vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval egyszerűen nem bírom ezt a hetediket... minden nap 4-ig vagyok mert ez egy műveszeti suli és nagyon komolyan veszik, zongora szakon vagyok és napi 4 órát kell gyakoroljak (zongorázzak otthon) és persze az osztálytársaimnak a kedvenc cikitzhető alanya vagyok amit nem nagyon merek elmondani senkinek, nagyon sok házit kapunk de tényleg túl sok szerintem h fél 5-kor érek haza a suliból, ebédelek ami inkább reggeli mert reggel jincs időm enni és a suliban is inkább tanulok szünetben, 4 (van amikor 3-at is alig bírok) zongorázok, utána olyan 3-5 óra házi és zsupsz máris éjfél körül lesz, semmi szabadidő. Ki kéne élvezzem a gyerekkorom amíg még van de nem lehet, nincs időm. Most is fél eg van és egy szaros toldi első éneket tanulok és nem emgy bele a fejembe fuuuuu... valaki segítsen bárhogy, hogyna mondjam el a tanáraimnak vagy hogy tanuljak hatékonyabban midnegy, csak segítsetek pls nem bírom már...
2018. dec. 16. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Szia, én írtam privátba, de ide is írok hogy akik ebbe a helyzetbe vannak azoknak is segítsek HA tudok. Szóval nem kell ráizgulni az általánosra annyira, hogy 5ös legyél mindenből, és nem kell kidolgoznodd a beled, ha a tanárok nem értik meg. Sajnos mindenhol ez van, sok tanulás sok szar, ezen nem fognak változtatni. Viszont elég ha bemagoltok lényeges dolgokat, és átmentek 3-assal vagy akár 2-essel, a lényeg hogy megvan, nem? Aztán majd ha már melóra kell tanulni akkor kell mindent beleadni, mert az majd számítani is fog.

Ugye Napóleonról nem fognak kérdezni téged, ha a pénztárba ülsz, igaz?

2018. dec. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

1#

Persze, nem tanul, átmegy hármassal, aztán a felvételin ott ül úgy, hogy semmit nem tud. Plusz az általános iskolás jegyek számítanak ha gimibe akar menni az ember. Persze lehet menni szakközépbe, vagy egy gyengébb gimibe, csak onnan éppen semmi esélye nem lesz továbbtanulni. Ha valaki egyetemre akar menni akkor igenis bele kell dögleni a tanulásba.


Kérdező!

Ebben az országban senkit nem érdekel, hogy túlterhelt valaki. De még ha érdekli a tanárokat, akkorsem tud mit csinálni, mert a kedves kormányunk az oktatást is megerőszakolta. A tanár nem mehet szembe a tananyaggal, nem törölheti el a felesleges tesiórákat, nem taníthat másból, csak a trágya központi tankönyvekből, nem szelektálhatja ki a tananyagból a lényegtelen dolgokat és a propagandát.


Szóval lényegében nem sok mindent tudsz csinálni, lemondhatsz a zongoráról, de gondolom ez nálad nem opció. Lesz_rhatod a töltelék tárgyakat és a tanártól függően az ének, tesi, hittan, etika tantárgyakon pótolhatod a kimaradt alvást.

2018. dec. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Második, nem olvastam végig a hozzászólásod mert megakadtam ott hogy szakközépből nem lehet továbbtanulni :D ostoba vagy.
2018. dec. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Sose döglöttem bele a tanulásba és egyetemre járok. Úristen ketteske nagyon el vagy tévedve
2018. dec. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Akinek a 7. osztály ilyen megterhelő annak nagyon el kell gondolkozni azon, mit is akar az élettől. Ez a szint kb. óvoda egy egyetemhez, felnőtt élethez képest.


Ha ez nem megy, akkor át kell iratkozni egy mezei általánosba, onnan elmenni egy szakközépbe, összevakarni egy érettségit, aztán beállni 8-12 órában egy szalag mellé.

2018. dec. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

3#

Ismered te a mai szakközépiskolák színvonalát? A hozzászólásod alapján nem hiszem...

2018. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lol 3-as tanulo voltam szakközépbe jártam érettségiben nincs rosdzab jegy négyesnél aztán egy okj szakms után érdekes lett munkám 230netto csak mondom. És angolt kell nyomni nyelvvizsgával.

Okj után is mehersz egyetemre de én személy szerint aki 16éves korom óta dolgozom az egyetem egy kalap sz@r semmi életre nevelés semmi gyakorlat mint okjn egyetemen csak piálnak ...

Szal én amondó vagyok a logisztikai tanulmányi verseny óta. Tavaly országis bajnok lett H. Balázs

2018. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

H. Balázs okj osztálytársam és az egyetemistákbol egy se volt a 3 helyen de a top 10-ben egy. Mert nem dolgoztak a szakmában. Pénzügyisnél is ha elöbb okj-zel és dolgozol benne mellette amit önéletrajzba írhatsz + nyelv onnantól jó leszel a munkaerő piacra pláne külföldön

Nem csak egyetem létezik. Muszáj dolgozni is a azakmában

Sok sikert!

2018. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mennyire fontos számodra a zeneművészet? Ha később magasabb szinten szeretnél foglalkozni vele, akkor sajnos elengedhetetlen, hogy az éveidet erre áldozd, mivel emellett szükséged van más jellegű tudásra is, ha tovább szeretnél tanulni. Sajnos a tanárokat nem érdekli, hogy te még a zenével is foglalkozol, úgyhogy azon lenne érdemes dolgoznod, hogy hogyan légy hatékony. Jelenleg milyen módszerekkel tanulsz?
2018. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1-vagyok) aki nekem válaszoolt pont leírta hogy miért mondtam amit mondtam. Ha túl vannak terhelve és nem bírják előbb utóbb szarabb lesz nekik vagy valami más. Túlságosan a tanuláson vannak fiatal korba. Mondjuk nekem is azon kéne lennem, de én szándékosan elrontottam amit csak lehetett és engem is KB tönkre tett a tanulás meg a gondolat hogy még otthon is ezt csináljam stb.. Aztán jött a magántanulás, meggyűlöltem az embereket azóta jó pár éve ha lett volna esélyem se beszéltem volna senkivel, így egyedül vagyok. Lényeg az az én életem részbe ezért lett ilyen trash mert már kiskoromba vitte a morált a tanulás. De nem kell full 5ösnek lenni hogy később vidd valamire, és közbe az életed is normálisabb maradhat. Nem úgy mint nekem. Én már nem kivánok tovább élni.
2018. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!