Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik egyetemen sikeresen államvizsgáztak, de nincs meg a nyelvvizsgájuk. Mióta áll fenn ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Hány hónapja/ éve végeztetek az egyetemen, és mióta próbálkoztok a nyelvvizsgával?


Egyértelmű kikhez szól a kérdésem! Kötekedésre nem vagyok kíváncsi! Ez csak egy egyszerű kérdés!


2019. jan. 9. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 20 vizsga sem sikerült, írásbeli sosem szóbeli meglett.

Elmentem diszgráfia vizsgálatra, ahol kiderült az vagyok és felmentettek meglett a diplomám így.

Itt a leírás:

Budapest Főváros Kormányhivatala Rehabilitációs Szakigazgatási Szerve (1146 Budapest, Thököly út 82. vagy 1590 Budapest Pf.155.)



A kérelemre nincs formanyomtatvány, de tartalmaznia szükséges a következőket.


- a vizsgálatot kérő hallgató személyi adatait: név, születési hely és idő, anyja neve, lakcíme, elérhetősége, TAJ száma, valamint


- a kérelem okát.


Amennyiben a kérelmet benyújtó hallgató rendelkezik bármilyen előzetes szakvéleménnyel (pl.: Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság, Nevelési Tanácsadó, Közoktatási/Igazságügyi szakértő, Orvosi/Szakorvosi) azt kérjük, szíveskedjék kérelméhez csatolni

2019. jan. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj nálam nem jelentkezett az iskolás éveim alatt, hogy diszgráfiás lennék. Pont hogy a matek és a számolós dolgok nem mentek, de mással nem volt gondom sose.

20 vizsga az nem semmi :( Én angolból 3x voltam eddig írásbelin, németből 1x. Egyik sem sikerült. :( Angolból a szóbelim nekem is elsőre meglett.

Évek óta járok különböző nyelvtanárokhoz. Napi szinten tanulom a nyelvet, de megmondom őszintén mostanra kezdek belefáradni, és lemondani a diplomámról. :(

2019. jan. 10. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Különböző nyelvvizsgákat próbáltál már?

Nem muszáj, hogy egyfajta legyen az írásbeli és a szóbeli.


Mivel van gondod, és milyen fok? Ha a nyelvtan nem megy, akkor ajánlom az ECL-t.

2019. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szakmai nyelvvizsga kell sajnos. A Gazdálkodónál és a Kitexnél is csináltam, de egyik fajta sem ment. :(
2019. jan. 12. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!