Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek a tanárok mit...

Szerintetek a tanárok mit szólnának ha olyan pulóverben mennék iskolába amire az van írva hogy People = Shit?

Figyelt kérdés

2019. jan. 25. 22:53
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De ember vagyok. Sajnos.
2019. jan. 26. 20:46
 12/20 Tom Benko ***** válasza:
100%
Én konkrétan pénteken BATHORY pólóban tanítottam. De volt már rajtam a Manowartól a Gods of War borítója is, amiről a feleségem úgy nyilatkozott: "annyi félmeztelen csaj van rajta, hogy biztos tetszik neked". Szóval...
2019. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem 11.-ben pl. megtiltotta egy tanár, hogy egy "Carpe that fucking diem" feliratú pólóban menjek. Egy ideig nem vettem fel egyáltalán, aztán utána már csak akkor kerültem a viselését, amikor a töritanárommal (aki megtiltotta) volt órám.
2019. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem már megszokták a tanárok az ilyesmit
2019. jan. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Nekem sosem szólt senki érte, pedig mindennap bandás pólókban járok. Igazából szerintem csak kettő olyanom van, ami ilyen szempontból kifogásolható lenne, a Rotting Christ pólóm, már csak a banda neve miatt is, + a Kreator, mert a hátára satan is real van írva. De szerintem észre sem veszik. Nem azt nézik, hogy miben jársz.
2019. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem semmi pánik. :)))

Egyrészt mi tanárok is jórészt szülők vagyunk. Másrészt átéltük ezt a korszakot és mi is írogattunk mindenféle marhaságokat a ruhánkra, mert akkoriban sokszor mi festettük, stencileztük, szitáztuk ezeket otthon.

Volt pl. egy EDDA - F....mat pólóm, hogy mit mondjak. EDDA hatalmas betűkkel, a szerszámra való utalás apróval, közelről olvashatóan. Mindenki hajolgatott hozzám és röhögött az apróbetűs megjegyzésen. Első osztályfőnökimet is ezzel szereztem be. Meg is dolgoztam érte rendesen: Két hétig szerkesztgettem a betűket szitaszövetre és kentem rá mindenre nagy büszkén otthon is kedvenc logómat.

Manapság az effélét berendelik a netről, tetszőleges tartalommal, amit megszerkeszthet bárki otthon vagy a suliban egy asztali gépen, esetleg tableten bárki.

Sokan az idegen szöveget merik odaírni mondván, hogy talán az "online rákamerázol/lefordítva anyanyelveden megmutatja" mobilszoftverek korában majd épp nem mindegy teljesen...

Lényegében alig tükröz egyéni kreativitást, munkát, értéket. A tartalmuk is legtöbbször egy másolata mások gondolatainak. Mintha saját elme nem is lenne mögötte - pedig jó lenne azért néha azt is látni, merthogy egy tanárt leginkább ez érdekel(ne)...


Harmadrészt akkor még nem is volt angol és német nyelvű gyászuralom alatt az ország. Szóval mi még jórészt értékeltük valamire a nyugatot és annak erkölcseit, kultúráját. Majmoltuk rendesen mi is az angol feliratokat/divatszövegeket/beszólásokat. Manapság közülünk sokan szimplán megvetik a giccset, bóvlit, a begyűrűző társadalmat bomlasztó értéktelenséget, emberi jellemtelenséget hitványságot. Aki pedig tiniként a jelképeiket hordja, azt egyszerűen túl tapasztalatlannak, éretlennek tartjuk, azaz tipikus tininek - ilyen korszakotokban ez dukál, az értékek felismerése, megértése, az élet több fokozatú, mélyebb megismerése később alakul ki. Ezek a "lázadások" amúgy szerintem olyan semmiségek a hétköznapi gondjainkhoz képest, amire egymás között már szót se pazarlunk... De... Vetkőzz le fürdőruhára és abban szambázz télen, vagy fesd be hupikékre a hajad, ha igazán fel akarod hívni valamire a figyelmét másoknak. - Garantált "siker" az "eredmény", igaz garantált a jó alapos ki/felfázás is mellé.. :)))


Voltaképpen ezt is meg kell tapasztalni mint mindent az életben, aminek valós következményei vannak és amiben apu/anyu már nemigen segíthet. Magadnak kell szenvedni, utána dühösnek lenni magadra, mert azt nem végezheti el más helyetted.

De arra legalább odafigyelnek mások is. Ki szánni fog, ki megpróbál lebeszélni a dologról, ki szimplán eszementnek tart érte, ki egyszerűen csak habzó szájjal nyerítve röhög rajtad. De hát ez volna az igazi cél, vagy nem? Minél szélsőségesebb ítéleteket kiprovokálni másokból, mert ettől egyedibbnek, pótolhatatlanabbnak, jobbnak, vagy szimplán társaid között elfogadottabbnak/követésre méltóbbnak/vagányabbnak érzed magad. Sok sikert az önmegvalósításhoz.

2019. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Elég szomorú, hogy ezt meg kellett kérdezned... Ilyennel ne is törődj, menj be nyugodtan. Persze a házirendben elő van írva, hogy milyen öltözékben illik menni de ez egy jó nagy baromság. Az iskola nem laktanya, diákok vagyunk és nem katonának készülünk:)
2019. jan. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Tom Benko ***** válasza:
@Martin 777: Én pl. rendészeket tanítok...
2019. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én bementem Slipknot-os pólóba és Sátánistának néztek egyből. De amúgy a tanárok nem szóltak érte, mentem már “Értem én, csak leszarom” feliratú pólóba is és azért sem szóltak. De ez iskolafüggő.:D
2019. febr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Jobb választás a Cradle of Filthnek az a pólója, aminek a hátán az van hogy JESUS IS A CUNT :D
2019. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!