Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj ha nem megyek el a szalaga...

Baj ha nem megyek el a szalagavatóra? Lehet belőle valami gondom? A szüleim nem jönnek el, mivel nem táncolok őket nem édekli így. Egyedül meg nincs erőm elmenni.

Figyelt kérdés
Már mindem barátom mondogatja mennyien lesznek, milyen jó lesz. Én meg ott vagyok egyedül, a szüleim le is ordították a fejemet nehogy vegyek nekik belépőt, ők nem jönnek el.
2019. jan. 27. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Én az osztályom miatt nem mentem el, annyira más értékrendünk van/volt, hogy örültem, hogy addig se kellett velük lennem. Az osztályfőnökömet szeretem, vele megbeszéltük, hogy mennyire kell ez, van-e a szalagtűzésen kívül bármi érdekes... ő is azt tanácsolta, hogy hagyjam ki nyugodtan, köv. hétfőn megkaptam tőle a szalagot és kész.
2019. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Bajod nem, csak kihagysz egy jó bulit. Mi utána elmentünk közösen étterembe, néhány tanárt is meghívtunk, utána irány a házibuli. Nem is maga a szalagavató volt a lényeg, hanem a közös élmények. Mondjuk mi igazán összetartó osztály voltunk, egy ember nem jött el, de őt nem engedték a szektás szülei. Nagyon megbántam volna ha nem megyek, ez nem a szülőkről szól.
2019. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem baj, ha nem mész el. De az osztálytársaid igy biztos ki fognak beszéni, de ne foglalkozz velük. Osztályfőnöködnek mond meg és kész. Ha nem akarsz akkor nem kell, úgy is csak nagy pénzkidobás az egész, egy napos tánci-mánci amire hetek óta gyakoroltok, étel-pia azt ennyi. Nem nagy cucc. Inkább másra költök 70ezret,minthogy egy ilyen semmire.

Aki szereti az osztályát meg az ofőjét, azt megértem hogy elmegy, meg hát életedbe csak egyszer van ilyen szóval mindenkinek a magánügye mitcsinál.

2019. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
23%

Jogi bajod nem lehet belőle, ez csak egy ünnepség. Annál több kényelmetlen kérdésre számíthatsz utána a diákok és esetleg a tanárok részéről. Hidd el, ez utólag nagyon zavarna! Ha elkísértek volna a szüleid, ha nem.

Én még nem láttam olyan szalagavatót, ahol ne lett volna táncos koreográfia. Nálatok miért marad el vagy te miért maradsz ki belőle?

Ha csak te vagy kihagyva, akkor részben megértem a szüleidet, hiszen egy szülő azért megy a szalagavatóra, hogy:

1. lássa a szalagavatást,

2. a műsort, amiben a gyereke brillírozik,

és ez utóbbi elmaradását egyfajta kudarcnak élik meg. Az üvöltés erről szól. Saját kudarcnak vagy a te kudarcodnak, amivel nem akarnak szembesülni, de ezzel így vagy úgy, de tulajdonképpen téged szégyellnek. Ami nagyon rossz, mert támogatniuk kellene.

Mindamellett az érettségiig eljutni már - igaz, nem kolosszális, de mégis - teljesítmény. Ezt érdemes megünnepelni. Az ilyen rendezvényen a szülőnek kutya kötelessége résztvenni, ha a gyerek nem ellenzi.

A bulin vegyél részt, ha nincs valami rettenetes kizáró ok!

2019. jan. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Mindenhol van néhány antiszoc akik mindenből kivonják magukat és látványosan különcködnek,de nem is szoktak hiányozni senkinek.Ha ilyen vagy,akkor felesleges elmenned,maradj a klikkednél.
2019. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk rossz osztályunk volt, a szalagtűző is rossz volt és semmi értelme nem volt. Akkor azt hittem, hogy kimaradok valamiből, ha nem megyek, de igazából semmi érdekes.
2019. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, a mi sulink volt fura, de nálunk kötelező volt ott lenni. Annak is, aki nem táncolt. Mondjuk szerencsére a mi osztályunkban nem volt ilyen, de az évfolyamon kifejezetten sok.
2019. jan. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Nekem anno egy osztálytársam volt, aki nem jött el szalagavatóra. Annyi baja volt belőle össz, hogy pár tanár pikkelt rá év végéig, hogy "nincs benne ennyi iskolai szellem". Ha ezt kibírod, akkor nyugodtan hagyd ki. Illetve tapasztalat alapján nem egy kihagyhatatlan élmény... ha annyira félsz ettől, hogy kimaradsz vmiből, és mondjuk van szalagavató afterparty nálatok, arra menj el, mert úgyis diszkóba szervezik ált., oda meg bemehetsz simán (ez az osztálytársam is ott volt), ott jóval érdekesebb dolgok történnek azért (és nem piás dolgokra gondolok itt elsősorban).
2019. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
max az osztály csúnyán néz, hogy a táncból kimaradsz és ezzel borítod a rendet. Nálunk kb akkora cirkuszt csinált pár gyerek ebből a baromságból, mintha esküvőre készülnének...
2019. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem gondod nem lehet belőle, jelezd az osztályfőnöködnek. Annak idején én sem táncoltam, de a szalagtűzésen ott voltam, pedig nem annyira csíptem az osztályt sem. Igaz, apukám eljött. De nem volt nagy szám, nem is emlékszem már nagyon, sőt, a szalag sincs meg már. Amúgy a helyedben lehet, hogy elmennék, aztán a szalagtűzés után lelépnék.
2019. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!