Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A facebookon a tanárom miért...

A facebookon a tanárom miért törölt az ismerősei közül? L

Figyelt kérdés

Még az ősszel történt.


Szeptembertől jött egy új tanár a suliba. Fiatal, most végezhette az egyetemet.


Még az első iskolai hét után észrevettem, hogy megvan az ismerőseim között, és hogy egy éve irt nekem chaten, hogy szia, boldog születésnapot. Válaszoltam, hogy köszönöm (bár nem ismertem, ő se ismert), utána pedig kérdezte, hogy mit csinálok. Erre már nem válaszoltam, mert nem szeretek közösségi oldalakon ismerkedni.


A suli megkezdődése után, kb novemberben meg akartam nézni a tanár profilját, és észrevettem, hogy kitörölt a barátai közül, viszont 2-3 oszálytársamat elfogadta.

Miért törli ki a diákját, ha a többit elfogadja?


Ugyanakkor azt vettem észre, hogy mikor velem beszél mindig mosolyog, minden órán kihiv a táblához.



2019. febr. 3. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

szerintem elképzelhető, hogy a múlt miatt.


biztos másokkal is előfordult már, hogy volt egy személy, akivel korábban már beszéltél, az is lehet olyan dogokról, ami mai fejjel kicsit cikinek találsz, utána rá évekkel később összefutsz az adott személlyel személyesen, és bízva abban, hogy neki nem esik le, hogy ti régen beszéltetek, gyorsan eltűnsz előle a közösségi oldalakon, hogy utána se keressen rád, és így rábukkanjon a szerinted ciki beszélgetésekre.


hülyén hangzik, de lehet valami ilyesmi van a háttérben.

2019. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, egyetem alatt rárepült egy kiskorúra. Most, hogy a tanárod, elég rosszul nézne ki, ha ez kiderülne. A tinilányoknál a metoo kampányban pedig bármi megtörténhet
2019. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vajon ha még egyszer bejelölöm, elfogad? Mert a többi osztálytársamat, akik bejelölték, elfogadta
2019. febr. 3. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Én alapból nem jelölök, sem nem fogadok el jelölést tanítványoktól. Szülőktől és hozzátartozóktól sem.


Különválasztom a magánéletet és a munkát. A FB magánterület számomra. Ott ismerősök, barátok és (egyéb okokból) a munkatársak vannak ismerősként. Valahol határt kell húzni.

Lehet, ő is elkezdte a határokat kijelölni.

2019. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ejj a kis pedofil
2019. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nem kell ilyeneken csodálkozni, mostanában össze-vissza működik a Facebook. Többször jártam úgy, hogy ismerősök újra felvettek, mert valószínűleg a rendszer magától letörölte őket. Van, hogy írás vagy küldött fájl át se jön hozzám, esetleg az én írásom, küldésem nem ér oda. A keresőjében is valamikor megjelenik valaki, legközelebb meg nem, később megint ott lesz. Valamikor állandóan bejelezi ugyanazt hetekig, amiket kéne azokat meg nem. És még sorolhatnám...Szóval, ha ilyeneket tapasztalsz az nem emberi, hanem technikai probléma lehet, ne parázz rajta...:)
2019. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma az egyik lány a csoportból, akit szintén tanit az ismerőse lett a Facebookon. Akkor engem miért törölt, ha őt bejelölte/elfogadta?
2019. márc. 17. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is talán a 2. válasz lehet a megoldás.
2019. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Most komolyan meddig fogsz még ezen kattogni? Édes istenem, ez az egy ember nincs rajta egy listádon egy közösségi oldalnak nevezett online halpiacon, aminek amúgy semmi jelentősége nincs, akkor az világméretű probléma?
2019. márc. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy pedofil riadózni kéne. Hívjatok naivnak, de attól, hogy egy tanár ráír a diákjára, hogy mizu, nem hinném, hogy pedofil hajlamai lennének.


Nálunk volt egy tanárnő az egyetemen, aki nem minden tanítványát igazolta vissza.


Irodalmat tanított; ha valaki nagyon okos volt és ebből kiindulva értelmes megjegyzéseket tett órán, emellett aktív volt órákon kívül is (konferenciára ment, előadást bevállalt, program szervezésében segített, stb) akkor bizony elfogadtaaz ismerős felkérését.


Azokét is elfogadta, akik órán kívül nem voltak aktívak, de órán igen, hozzászóltak a beszélgetésekhez értelmeseket, időre elkészültek a beadandóval, ami nem valami összecsapott izé volt...


Aki órán nem volt aktív, megbújt hátul, a tanárnak kellett kiimádkoznia belőle a szavakat, az, ha a beadandóit is jól írta meg és esetleg néha órákon kívül rendezvényeken, stb részt vett, akkor se jelölte vissza.


Ettől függetlenül FB ismerőseire és nem FB ismerőseire egyaránt mosolygott, kedves volt velük. Órán mindenkivel ugyanúgy bánt. Kissé nevetségesnek is tartottam volna, ha az dönti el, hogy hogyan viszonyul hozzánk, hogy Facebookon ismerősök lettünk e. :D


Nekem ez jut eszembe, hogy itt is hasonló lehet a helyzet.

2019. márc. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!