Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Béna vagyok tesiből. Nem...

Béna vagyok tesiből. Nem akarok tesizni. Mi csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon béna vagyok tesiből.

Ezek nem mennek:

- 30/60/100 méteres sprint

- gerendazás

- talajtorna

- kislabdahajítas

- súlylökés

- kosárlabda

- röplabda

- kézilabda

- szekrényugrás

- zsugorfejállás

- magasugrás

- távolugrás


Nem azért, mert kövér lennék, csak egyszerűen nem megy. Semmi se sikerül. Soha. Pedig van olyan, hogy itthon is gyakorlok, de akkor se megy. Nem tudom mi lehet a baj.


Tudom, hogy késség tantárgy, de pont ezért zavar, hogy hiába küzdök, nem lehetek jobb tesiből.



2019. febr. 20. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Akkor még többet kell tesizned.
2019. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mikor meg minek kellene többet tesiznem?
2019. febr. 20. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Velem is ugyanez van. Most már tizenkettedikes vagyok, szóval már nem kell sokat kibírnom. 11 éven keresztül béna voltam, én sem tudom azokat megcsinálni amiket leírtál, soha nem is tudtam. Plusz még néhány dolog. Mindig nevettek rajtam, megaláztak (a tanár is mindenki előtt gúnyolodott). Szenvedés a tesi a mai napig számomra. Már előző nap idegeskedek rajta hogy mi lesz tesin. Általánosba volt hogy sírva mentem ki az öltözőbe mert már nem bírtam a megalázását, de persze senki nem vette észre. Teljes mértékben megértelek. Hányadikos vagy? Fiú/lány?
2019. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Én azt nem vagyok képes felfogni, hogy mi a véreres retkes kalapos lófazsnak erőltetik a testmozgásnak ezt az atletikusságra kihegyezett életszerűtlen baromságát????



De tényleg. Én is suliban rühelltem, okádtam a tesitől, szekrényugrás, kislabdadobás, rúdmászás, pókfoci (vagy mi a bánat), magasugrás, felemás korlát stb


BLÖE BLÖE BLÖE.


Aztán ma meg kondiba járó, sokat mozgó és aktív életű (tűzoltó) férfi vagyok, aki jó kondiban van és sportos.


És nem a BLÖÉzető tesi miatt, azzal 15 évre meg is utáltam a mozgást, hanem később magamtól. Futás, bringa, edzőterem és kösz, jól vagyok.


Én nem erőltetném a tanárok helyében ezt a sok fasssságot, hanem kötetlen aerob és testreszabott intervall-edzést csináltatnék a tanulókkal. De nem erőltetnék olyat rájuk, ami nem az adottságuknak megfelelő és akár félelmet, szorongást okoz. Én is foschtam gyerekként, mert azt hittem, lesérülök és inkább sokszor beírattam a karót.



Próbálj meg beszélni a tanárral, hogy inkább más mozgásformát akarsz.

2019. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam általánosban és gimiben is sajnos. Általánosban sem tudtam megcsinálni egy bukfencet sem, főleg, mikor a szekrényugrásnál kellett a szekrényen bukfencezni. Milyen baromság ez? Nem tudtam kötelet mászni, a magasugrás sem ment. A labdajátékokat utáltam. Természetesen a csapatjátékoknál engem választottak mindig utoljára csapattagnak. Állandóan kinevettek a többiek engem is. Pedig én sem voltam kövér. Sőt... Csak nem ment ez nekem.Egyedül különböző távok lefutását szerettem, abból tudtam jó jegyet szerezni. Minden tesi előtt gyomorgörcsöm volt. Örültem ha volt felmentésem, vagy elmaradt ez az óra. 12 évet így csinàltam végig, bár nekem még nem volt mindennapos tesi szerencsére. Matekból sem voltam egy zseni de egy tesi helyett inkább bevállaltam volna 10 matek órát.

Mikor fősulin megtudtam, hogy teljesíteni kell ott is 2 félévet,már rettegtem tőle előre. Viszont ott lehetett választani. Zumbára jártam és nagyon szerettem!! Mennyivel jobb lenne ha már általánosban is lehetne mozgásformàt választani, és nem a szekrényugrást meg a fejenállást erőltetnék.

24N

2019. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül a problémával. Rengetegen végigszenvedtük ezt a sok vackot. Folyamatos testi-lelki szenvedés, megaláztatások, állandósult szorongás, ebből kifolyólag betegeskedés és migrén... Mindről a testnevelés órák tehettek nálam. És gimiben szinte minden évben pont a matematika óra elé rakták a tesiket. Gondolhatod, micsoda borzalom volt úgy matek témazárókat írni, hogy az óra elején még a levegőt kapkodtad, közben szétrobbant a fejed az erőlködéstől és még a figyelmed is teljesen máshol járt, mert azzal voltál elfoglalva, hogy hogyan aláztak meg aznap a testnevelés órán.

Túl kell élni, sajnos. Nem tart örökké. Kitartást!

2019. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz
2019. febr. 21. 06:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a válaszokat. A hétköznapokban rengetek 1 méteres belmagasságú épületben jár az ember, ilyenkor tök hasznos a pókmászás és a törpejárás. Néha odajönnek hozzám az utcán erőszakos emberek egy kislabdával és megfenyegetnek, hogyha nem tudok 50 méterre eldobni vele, nagyon meg fogom bánni. Van, hogy combbal kell arrébb tolni egy faágat, ilyenkor a bordásfalazásnak is hasznát veszem. A pocsolyákat, tudvalevő, hogy páros lábbal kell átugrani, különben megsértődnek, a távolugrás is kamatozik. Mondjuk ha megtámadnak és nem tudom elég messzire dobni a kislabdát, akkor simán kirabolnak és/vagy megvernek, de ez nem baj, mert a rendőrség majd megoldja helyettem ezt a gondot.
2019. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló: 😂😂😂😂
2019. febr. 21. 16:22
 10/12 anonim válasza:
100%
Én is pont így vagyok vele, ahogy leírtad. Nekem is kész szenvedés mai napig is minden tesi óra. Szerencsére már utolsó évem, még pár hetet kell kibírjak. De hidd el nem számít az életbe semmit, hogy milyen voltál tesiből. Én edzeni járok és személyi edző tanfolyamot fogok végezni. Mindenből nem lehet jó lenni. Mindenkinek van gyengéje, van akinek több, van akinek kevesebb. Ettől vagyunk emberek. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek nem mennek ugyanazok a dolgok. Én csak azt ajánlom, hogy tegyél rá magasról, ha nem megy, akkor ez van, kész, mindenkinek nem mehet.
2019. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!