Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Béna vagyok tesiből. Nem...

Béna vagyok tesiből. Nem akarok tesizni. Mi csináljak?

Figyelt kérdés

Nagyon béna vagyok tesiből.

Ezek nem mennek:

- 30/60/100 méteres sprint

- gerendazás

- talajtorna

- kislabdahajítas

- súlylökés

- kosárlabda

- röplabda

- kézilabda

- szekrényugrás

- zsugorfejállás

- magasugrás

- távolugrás


Nem azért, mert kövér lennék, csak egyszerűen nem megy. Semmi se sikerül. Soha. Pedig van olyan, hogy itthon is gyakorlok, de akkor se megy. Nem tudom mi lehet a baj.


Tudom, hogy késség tantárgy, de pont ezért zavar, hogy hiába küzdök, nem lehetek jobb tesiből.



2019. febr. 20. 19:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én se szerettem, meg esetlen is voltam, vékony létemre, talán a született csípőficamom miatt. Utáltam az olyan gyakorlatokat, mint pl. a kötélmászás, zsugor fejenállás, szekrányugrás, távolugrás, nem bírtam őket megcsinálni. Nekem a cirkuszi állatokra kényszerített mutatványok jutnak ezekről eszembe. Értelmük semmi, a büdös életben nem lesz rájuk szükség. Sosem fogom megérteni, hogy mi a fenének kell készségtantárgyakat, mint a torna, osztályozni?

A gimnasztika még oké, később már sportoltunk inkább, pl. kézilabda, foci, úszás. Mozgásra persze, hogy szükség van. De változtatni kéne több mindenen, ahogy a fenti hozzászólók is írják!

Kitartás, majd vége lesz, erre gondolj. Én is így voltam vele. Volt, ami jó volt. Kosarazni pl. szerettem. Meg úszni, nyolcadikban tanított meg 2 kedves tesitanárom, hálás vagyok nekik érte, mai napig is sokat járok uszodába.

2019. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
80%

Az a probléma, hogy az iskolai testnevelés tökéletesen alkalmas a mozgás megutáltatására. Az rendben van, hogy van egy tanterv, és egy pár sport alapjait nem árt megismerni, DE: középiskolában már semmi értelmét nem látom sem a tornatermi testnevelésnek, sem a testnevelés osztályzásának. Ekkor már mindenkinek azt a sportot/mozgást kellene űznie, amit szeret, nem Lajos bá sípszavára ugrándozni a zsámolyokon, stb. Ekkorra már mindenki tudja, mit szeret, vagy legalább miben ügyes valamilyen szinten. Pont úgy voltam, mint te, ráadásul a tesitanárok többsége sajnos, finoman fogalmazva rengeteg kívánnivalót hagy maga után. Legtöbbjük elvetélt sportoló, aki minden csalódottságát és frusztrációját azon éli ki, hogy az általa imádott sporttal szívatja a gyerekeket. Eddig életemben egy normális testnevelő tanárt, pedagógust ismertem meg (sajnos nem engem tanított), akinek az volt az elve, hogy mindenkit önmagához mér, és a duci, ügyetlenebb gyerek is szín ötös lehetett nála, ha próbálkozott, önmagához képest próbált fejlődni, és az országos bajnok sportoló gyerek is lehetett négyes vagy hármas, ha nem vette komolyan a feladatot. És minden piszkálódást csírájában elfojtott.

A kérdésedre visszatérve az a baj, hogy a tanárod nem biztat, nem értékeli az igyekezetedet, nem ad pozitív visszajelzést. Ettől kezdve az a feladatod, hogy .... le magasról az egészet. Találj magadnak egy mozgást, amit szeretsz, azt űzd a szabad idődben, ennyi.

2019. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!