Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van az iskolabol nehany...

Van az iskolabol nehany ember, aki folyamatosan piszkal, szerintetek egyetem alatt abbahagyjak majd?

Figyelt kérdés
A lenyeg az, hogy legtobbszor szoban, vagy szimplan nezessel, de megalaznak. Rohognek rajtam a hatam mogott, futtyognek nekem, stb, nem ragoznam most tovabb. Annak a tarsasagnak az egyik tagja oda megy egyetemre, ahova valoszinuleg en is, bar mas szakra, viszont ha elmegyek barhova bulizni pl, felek, hogy ott lenne es megalazna az uj barataim, ismeroseim elott is. Nem tudom, hogy emiatt megerne-e, ha en mashova mennek. Igazabol ez lenne nekem a legkonnyebb lehetoseg nekem is es szuleimnek is, viszont nagyon rosszul erzem magam ez az egesz miatt, onbizalmam 0 mostanaban, es jo lenne azert valamennyire kilepni ebbol az egeszbol. Szerintetek?
2019. febr. 26. 16:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(Lány vagyok)
2019. febr. 26. 16:36
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Középsuliban engem is piszkáltak, féltem, hogy később is így lesz,de szerencsére lazárult az a korszak. Ha korábbi piszkálódóval találkozom hirtelen szelektív lesz a memóriája és úgy viselkedik, mintha soha semmit sem csinált volna. Remélem neked is hasonlóan alakul,szerintem nem fognak már piszkálni.
2019. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
38%
vágd pofán
2019. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Egyetemre tanulni megy az ember. Aki elbulizza annak nagyon nagy hátrányból kell indulnia majd az életben. Inkább olyan közösséget keress majd akik szorgalmasak, járjatok össze tanulni, végezd el az egyetemet (kb 20%-nak sikerül csak) és egy nagyon jó életed lesz, zaklatók nélkül.
2019. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 nem ez volt a kerdes lenyege :) nem is terveztem kulonben elbulizni, de azert nyilvan valamennyire hozzatartozik
2019. febr. 26. 16:52
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Okuk van rá, hogy mért pont téged választottak ki, menj pszichológushoz, hogy kiderítsétek ill. kérdezd számodra kedves ismerőseidet, hogy mondják meg, mi benned az eltérő. Ami nem azt jelenti, hogy nekik joguk lenne szórakozni veled, de lehet, hogy ha valamin változtatsz, akár elég lehet egy ruhadarab is, vagy egy szófordulat vagy valamilyen rossz szokás kerülése, már meg is oldod. Abban is pszichológus tud segíteni, hogy hogy célszerű erre reagálni. Akár például úgy, hogy nyíltan visszakérdezel, hogy mi is a problémájuk. Mindenesetre ha azt látják, hogy magabiztos vagy, nem ingat meg a piszkálódásuk lelkileg, abbahagyják. És persze nem árt, ha barátságos, segítőkész személyiség vagy.
2019. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kozepsuliba is tanulni jarok, megis ez van...
2019. febr. 26. 16:53
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Hagyd cincogni az egereket. Nem csak az érzékeny emberek ellen intrikálnak, az erős és sikeres embereknek még több rosszakarójuk van.


Ha a hátad mögött dumálnak rólad azzal ne foglalkozz, szemtől-szembe meg ne hagyd hogy piszkáljanak. Aki ilyen annak simán mondd meg, hogy nem vagy rá kíváncsi, ne szövegeljen hozzád.

A legjobb orvosság meg az, ha barátnak férfias srácot választasz, az olyan csajokat nem meri senki sem kóstolgatni, akiről tudják, hogy barátjuk nem tűri, hogy barátnőjüket bárki is megbántsa.

2019. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#6 a kinezetem miatt, olyan dolog, amin nem tudok csak ugy valtoztatni, es alapjaraton is rosszul erzem miatta magam
2019. febr. 26. 16:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről biztos van valami ami miatt zaklatnak. Ami nem azt jelenti hogy a te hibád, mielőtt bárki nekem esne. Ha szemmel láthatóan és általad is érthető az indok, azon tudsz változtatni. Ez az egyik jó hír. A másik jó hír, hogy ha csak ki lettél spécézve gimiben érthető ok nélkül, akkor az egyetemen ugyanez nagy valószínűséggel NEM fog megtörténni.

DE! Nem érdemes csak azért máshova menni, mert az egyik félelmed is követni fog oda. Az hogy lehet rosszindulatúan pletykálni fog rólad a saját új baráti körében, netalántán folyosós találkozásnál nevetgél, az téged nem kell hogy érdekeljen. Mert ha nem érdekel, és meg van a saját baráti köröd, amit kialakítasz a saját szakodon, akkor a csaj előbb utóbb leáll majd. Hidd el, egyetemen sem leszel mindenkinek öribarija, lesz 1-2 igaz barátnőd, a többi meg csak van, és szaktársak vagytok, esetleg jól kijöttök.

Sőt mi több, ha van egy kis önismereted egyet kell értened velem, egyetemen ugyanis nem az a csaj lenne az ősellenséged, hanem saját magad. :) Mindenkinek van olyan ember az életében akit nem kedvel. De őket ki kell zárni. Ha te nem bízol magadban, nem tudsz barátságot kötni, folyton csak szorongasz amiatt a lány miatt, azzal csak magadban teszel kárt. Csakis Magadban. Fel kell nőni és felnőttként kezelni a helyzetet.

ÉN értékes vagyok, ÉN tudok barátokat szerezni, NEKEM meg van a magamhoz való eszem, ÉN tudok önkritikát tartani, NEKEM vannak fontos személyek/dolgok az életemben.

Olvass önsegítő könyveket. :) És ne foglalkozz az ártó emberekkel, csak azokkal akik úgy bánnak veled ahogy te velük.

2019. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!