Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 16 évesen otthagyom a középisk...

16 évesen otthagyom a középiskolát!?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es gimnazista vagyok, de terveim szerint az idei tanévet végigcsinálva, jövőre otthagynám az iskolát. Néhány év munka után estin, munka mellett befejezném a gimnáziumot. Ez a döntés még nagyon is képlékeny, habár magántanuló nem szeretnék/tudnék lenni, tehát ez az opció kilőve. Megyeszékhelyen élek, itt is tudnék munkába állni, de nagyobb, jobb esélyekkel indulhatnék, ha a fővárosba költöznék ideiglenesen. Szülői anyagi támogatás nélkül meg tudnám oldani az albérletet, hisz van megtakarított pénzem, hosszú ideje diákmunkázom, illetve van egyéb anyagi támogatásom is. Kérdésem az lenne, hogyha elkezdek dolgozni, akkor különköltözhetek a szülőktől? A gyámügyön be kell jelenti ezt?



Aki hasonlóan a 12. osztály befejezése előtt otthagyta a középiskolát, tudna kicsit nekem mesélni, hogy hogyan s miként mentek a dolgok, megbánta-e a döntést, nehéz volt az esti, a felsőoktatásában mennyire állt helyet, stb. ?



Előre is köszönöm a válaszokat, kellemes délutánt mindenkinek! :)


2019. febr. 27. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Tedd azt, gondolom máris elcseszted az életed....
2019. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Esti tagozatra ne menj ha jót akarsz magadnak. Levelezön fejezd majd be ott csak szombatonként kell bejàrni igy tudsz is mellette normàlisan dolgozni.
2019. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az oka, hogy el akarsz költözni?

Családi probléma vagy egyszerűen saját lábra szeretnél állni?

Vagy nincs kedved tanulni?

2019. febr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mi olyan szörnyű az estiben?

Kifejezetten jó kapcsolatom van a családommal, a kiváltó ok az önállósodás lenne.

2019. febr. 27. 17:18
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ne hagyd ott ilyen esetben.

Neked 16 évesen az a dolgod hogy tanulj.

Ha kijártad az iskolát, akkor lesz még időd dolgozni.

Eleted végéig.


Ha nagyon rossz lenne a családi helyzeted akkor simán azt mondanám hogy hajra.


Viszont nálad erre semmi szükseg.

Attól még nem leszel felnött ha különköltözől.

És valoszinü a sulit se fejeznéd be .

Maradna a végzettséged 8 általanos.

Azért elaz elég ciki.

2019. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Hallgass az öregebbekre akkor. Ha jó a kapcsolat, önállósodni bőven ráérsz akkor, ha már lesz elég végzettséged, képzettséged egy _jó_ munkahely megszerzéséhez.

Munka mellett tanulni, teljesen mindegy mit tanulsz, nagyon szörnyű, elviszi minden életerőd és időd. 2 évig jártam estire (szakma, okj) és ki voltam, mint a dög. Így visszanézve, nem is tudom, hogy csináltam végig, hogy heti 3 nap elindultam itthonról 4-kor és hazaestem 11-re, miközben munka-stressz-fejtágítás. Ugh.

Anyám szintén estin csinálta meg anno az érettségit, mert a nővérem kicsit keresztülhúzta a számításait, és nem tudta tőle befejezni a gimijét. Gyerek mellett se volt egyszerű dolga, úgyhogy igen. Ne. Csak az önállósodás miatt ne. Azzal tökre ráérsz.

2019. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Te bolond vagy? Jóban vagy a szüleiddel, van pénzed, van munkád, 2 éved lenne vissza a gimiből, de inkább félbe akarod hagyni, hogy "önállósodj" 16 évesen, holott senki nem várja el tőled?

Ahelyett, hogy befejeznéd most az iskolát, inkább elmennél valami putri helyre 3 műszakban dolgozni, aztán mellette estin a nulláról újrakezdeni a sulit?

Szívsz valamit vagy honnan jött ez a zseniális ötleted?

Nagyon elcseszed az életed, ha most játszod az eszedet ahelyett, hogy használnád. A lehető legnagyobb hibát követed el, ha most otthagyod a sulit. Akkor el is felejtheted az érettségit, mert nem fogsz eljutni odáig.

A fővárosról meg ne legyenek illúzióid, lehet túl sok filmet néztél, de nem nyújt sem jobb, sem több esélyt, pláne nem egy 16 éves, 8 általánossal rendelkező gyereknek...

2019. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

" illetve van egyéb anyagi támogatásom is "


Ez ugye nem az, amire gondolok? :DDD

2019. febr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

NE!

Az érvényesülés legegyszerűbb és leggyorsabb módja a te helyzetedben, ha szépen fogod magad, KIJÁROD a középiskolát (ahogy írod, gondolom tovább is akarsz tanulni), majd az egyetem mellett önállósodsz.


Persze, lehet estin tanulni, munka mellett, de

- kevesebb tudást ad (amit önerőből, egyedül, otthon kipótolhatsz, persze)

- nehezebb sokkal

- nagyobb a halasztás esélye, szóval még lassabb is


Mégis, mit gondolsz, miféle lehetőségeid lennének 16 évesen, 8 általánossal, főleg Pesten? Kb. semmi. A nagy semmiért akarod most kockára tenni a jövőd egyszerű alakítását. Ezt gondold meg!

2019. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ott hagyod a sulit estin sehova se fognak felvenni 8 általánossal dolgozni, még egy egyszerű segédmunkásnál is követelmény az érettségi. De cseszd csak el az életed, hajrá!
2019. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!