Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki tanács? Nekem nagyon...

Valaki tanács? Nekem nagyon rosszul esik. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Középiskolás lány vagyok. 12.-es. Nemvagyok tömeg lány, adok magamra, van fogszabályzóm fél éve, a márkát nem nézem hanem ami jól áll azt felveszem, sminkelem is magam. De a lenyeg. Az évfolyamomon van egy fiúosztály, amely mellett ha elmegyek direkt hangoskodnak, fütyül egy két fiú, végig néznek.. Én ehhez nemvagyok hozzászokva, és szerintem nem ezzel ők leakarnak járni és megszólnak. Legalabbis ezt érzem. Nemtudom igazam lehet e? Ha ez így van kellemetlen érzés és rosszul is érint, hogy miért kell ezt? Tényleg nem vagyok besorolható a tipik lányok közé, akik körülöttem vannak, mert én nem játszom magam és normálisan megyek a folyosón is. Tanács, hogy mit tegyek? Vajon ezt miért csinálhatják? Kérem ne rosszindulatúskodjatok, nagyon lelkis lány vagyok és néha rosszul esik.

18/lány



2019. márc. 5. 21:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az egyik mondatomat elírtam.javitom:

**én ehhez nem vagyok hozzászokva, és szerintem ezzel ők megszólnak... **

2019. márc. 5. 22:00
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
"nem vagyok tömeg lány" biztos nagyon különleges lehetsz. ja várj nem. lenézed a többit mikor te se vagy különb. de most ez mellékes. egyszerűen degeneráltak,nem tudsz velük mit csinálni. ha nem reagálsz majd befejezik. olyanok az ilyenek mint a majmok.
2019. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem "megszólnak". Ők egészen egyszerűen ilyen primitívek. Mint a korodbéli lúzer kiskancsók nagy része.

Ne vedd fel, szard le magasból.

2019. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit. Ezzel arra céloztam, hogy az iskolámban minden lány játsza magát és ők mondják is magukra, hogy kényesek és ribik. Én szűz vagyok még és normálisan megyek a folyosón nem ringatom magam. Ezzel hidd el őket nem járom le, direkt csinálják. De ha bántóan fogalmaztam, elnézést. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 5. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
rendben. azért írtam csak én is mert a legtöbb aki ezzel a szöveggel szokott jönni hogy "másvagyok mint a többi lány" pont az olyan mint a legtöbb :D lehet énis elég agresszívnak tűntem
2019. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Vivien te vagy az?
2019. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lefogadom, hogy ezt csak azért csinálják, ha egyedül mész el mellettük. Csak akkor merik. Próbálj keríteni magad mellé egy másik lányt vagy fiút, tehát ne egyedül császkálj ide-oda.
2019. márc. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Idióta fiúk szokása... Ez még lemaradt.
2019. márc. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Hát kislány. Építkezés mellett se nagyon sétálj akkor el.

Egyébiránt növessz egy kis önbizalmat, meg mondjuk minek törődsz mások véleményével. A srácok ilyenek az iskolában, bandában. Ugyanúgy megdugnának téged is mint a tucat lányokat, a szemükben nem vagy különb.

De ha ilyen kis nebábts virágszál vagy és nem növöd ki, elég sz.r lesz neked.

2019. márc. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a tanácsot átadni. Mert aki meg tudja oldani az adott helyzetet, az egy dolog, de hogy te is képes legyél rá... nos az egy nehezebb feladat. Bár én szurkolok neked.


Én szeretek rögtönözni. Férfi vagyok, de ha a helyedbe képzelném magam, akkor százféle variációban tudnék imprózni, pl rájuk mosolyognék, hogy "de helyes kisfiúk. :)", kicsit cinikusan, amilyenek ők, csak visszadobva a lasztit nekik. ;) .


Vagy pl. mosolyogva: "A kemény pasik valamit nagyon kompenzálnak... :)" (A degradáló célzás elveheti a kedvüket, h téged pécézzenek ki, mert érzik, hogy le vannak "kisp. csözve" ezáltal.)


Stb. De a fő kérdés, h vajon te hogyan tudod leszerelni őket. Sajnos évekbe telik, mire egy tizenéves elmélyíti az önismeretét. Ez a kulcsa legtöbb dologhoz. Ez, többek között, kellő magabiztosságot ad az embernek, ha nem is mindig és ne mis minden téren, de sokat "dob felfelé", az önbecsülésben. Szóval az önismeret nem csodaszer bár, mert pl ha pszichikus, vagy fizikai túlerőben vannak az egyénnel szemben, akkor nem biztos, h segít a kellő önvédelemben a kellő önismeret, de a legtöbb esetben alapvető és hasznos.


Szóval belül, magadat kell rendbe raknod lelkileg, aminek az alapja az önismeret mélyítése. Eközben egyre másra megvizsgálod az érzelmeidet, gondolataidat, egyre jobban megértve azt. Mindennek következménye, hogy évről évre egyre jobban átlátod az élet lényegét, főbb összefüggéseit, magad és mások viszonyát.


Konkrét recept nincs. Ha belül rendben leszel kellően, akkor már csak finomítani kell a képességeiden, és eleve hatékony lesz az önvédelmed. (Persze mihez képest.)

2019. márc. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!